Ryan, Anthony - "Królowa ognia" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: nosiwoda » śr 17.06.2020 7:48

Dobra, biere i może nawet zacznę czytać.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 8:15

Twardziel
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: nosiwoda » śr 17.06.2020 8:43

Nałogowiec.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 10:02

Mnie w sumie ciekawi tylko czy MAG kiedyś zdecyduje się wznowić całość i wydać następną dylogię z tym samym bohaterem. Nie mają tu chyba żadnego dobrego wyjścia a Ryan wielkiej popularności u nas nie zdobył. Niestety trylogia o smokach którą już wydali jest moim zdaniem o wiele nudniejsza.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 12:45

Janusz S. pisze:Niestety trylogia o smokach którą już wydali jest moim zdaniem o wiele nudniejsza.

Nudniejsza od tego? A to możliwe?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 15:33

Możliwe. Pamiętam, że Tobie nie podeszła, ale mnie się akurat historia Vaelina podobała. Jest lekko napisana i chociaż niezbyt oryginalna to czytało mi się z przyjemnością. Chętnie też wrócę do tego świata. Trylogia o smokach odrzuciła mnie ze względu na przemysłowo-makabryczne podejście do świata i przyrody - to tak jakbym czytał o przygodach rzeźników przy robocie.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: jezzo » czw 18.06.2020 13:33

Ja odpuściłem tę trylogię, bo było zbyt dużo krytyki 2 i 3 tomu i zdecydowałem się nabyć Draconis Memoria aby zapoznać się z tym autorem, czeka w kolejce do przeczytania. Podobno równiejsze niż trylogia Kruczego Cienia, choć ludzie chwalą nową dylogie będącą jej kontynuacją.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Ryan, Anthony - "Królowa ognia"

Postautor: Janusz S. » czw 18.06.2020 13:53

jezzo pisze:Ja odpuściłem tę trylogię, bo było zbyt dużo krytyki 2 i 3 tomu i zdecydowałem się nabyć Draconis Memoria aby zapoznać się z tym autorem, czeka w kolejce do przeczytania. Podobno równiejsze niż trylogia Kruczego Cienia, choć ludzie chwalą nową dylogie będącą jej kontynuacją.

Pierwszy tom Kruczego Cienia to dokładnie to co powielono w dziesiątkach tytułów fantasy - historia edukacji, kariery i rozlicznych przygód chłopca-wybrańca, którego ojciec porzuca przez bramą zakonu szkolącego w rzemiosłach różnych :wink: . Pomimo sztampy czytało się naprawdę dobrze. Kolejne dwa tomy może i są nieco słabsze. gdyby całość ukazała się bez opóźnień, sądzę że A. Ryan miałby w PL znacznie więcej zwolenników. Draconis Memoria rzeczywiście jest równiejsza, ale trudno mi było to ocenić gdyż odrzucała mnie treść tych książek, a wtedy trudno szuka się zalet.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości