Nominacje do Zajdli za 2019 r. :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Bronsiu » pn 15.06.2020 18:29

O mamo... :/
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: asymon » pn 15.06.2020 18:57

to ja lece po popkorn
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: nosiwoda » pn 15.06.2020 19:09

Zaczną się rytualne porykiwania osób, które poza tym krótkim tygodniem czy dwoma w roku kładą totalną bagietkę na kwestie regulaminu Zajdla (czy jakiejkolwiek innej nagrody). Serio, jeśli czujecie się oburzeni, zakręćcie się w fandomie, zdobądźcie reputację, idźcie do karczmy i zbierzcie drużynę, żeby odnaleźć Kryształową Różdżkę Zmiany Reguł Nominacji.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Shadowmage » pn 15.06.2020 19:12

Poniekąd masz rację. Z drugiej jednak strony czy osoby/grupy/organizacje odpowiedzialne za nagrody nie widzą, że z roku na rok prestiż spada? Albo widzą i nie chcą/ nie mogą nic z tym zrobić?
I żeby była jasność: ja nie wiem co by należało zrobić :P
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Bronsiu » pn 15.06.2020 19:19

Dawno Ci mówiłem - najlepsze nominacje literackie (a przynajmniej z obszaru fantastyki polskiej) miał coroczny plebiscyt Katedry. Mówię serio.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Janusz S. » pn 15.06.2020 19:22

Życzę powodzenia Rakowi. Nie wiem czy to już "rytualne porykiwanie", ale to trochę dziwne, że nominacje dostały dwie debiutantki wydane w nowej serii Dolnośląskiego, liczącej łącznie aż 3 pozycje.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Shadowmage » pn 15.06.2020 19:32

Bronsiu pisze:Dawno Ci mówiłem - najlepsze nominacje literackie (a przynajmniej z obszaru fantastyki polskiej) miał coroczny plebiscyt Katedry. Mówię serio.

Technicznie niewiele różniło się to od wyłaniania nominacji do Żulawia czy (mniej) nagród NF.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Bronsiu » pn 15.06.2020 19:34

Pewnie masz rację. Może moje żale za utratą tego plebiscytu dotyczą głównie polskich opowiadań. W Żuławiach tego nie ma, w NF właściwie też.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: nosiwoda » pn 15.06.2020 19:51

Shadowmage pisze:Poniekąd masz rację. Z drugiej jednak strony czy osoby/grupy/organizacje odpowiedzialne za nagrody nie widzą, że z roku na rok prestiż spada? Albo widzą i nie chcą/ nie mogą nic z tym zrobić?
I żeby była jasność: ja nie wiem co by należało zrobić :P


Pamiętam takie dyskusje sprzed lat - o Ćwieku, o Dardzie, o wanitach... Dopóki w nominacjach pojawiają się obok kuriozów pozycje wartościowe, nie widzę większego problemu. A pewnie potem też bym nie widział - co lubię, wiem, co dobre, docenię. Też kibicuję Rakowi, ale nominacji nie wrzuciłem i raczej akredytacji wspierającej nie wykupię, bo niewiele polskiej F czytałem (jak co roku). Z tego samego powodu odpuściłem bycie Elektorem Żuławia - czułbym się nieuczciwie. A nawet bardziej niż przy Zajdlach, bo tu jest vox populi, a tam teoretycznie jednak wyższa półka.

Nie, Januszu, to wg mnie jeszcze nie porykiwanie. :D
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Bronsiu » pn 15.06.2020 20:04

Chciałbym Ci wierzyć - że wśród tegorocznych nominowanych opowiadań pojawiły się pozycje wartościowe.
A Ćwiek i Darda to zupełnie inna liga. Oni mieli rzesze fanów jednak. Głosy na nich wyglądały, hmmm, realniej? Oczywiście poza pierwszym wyskokiem Dardy, z pamiętnym "nominujcie go, bo jest sympatyczny, na pewno się ucieszy".
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Shadowmage » pn 15.06.2020 20:53

Bronsiu pisze:Pewnie masz rację. Może moje żale za utratą tego plebiscytu dotyczą głównie polskich opowiadań. W Żuławiach tego nie ma, w NF właściwie też.

Szczerze, to z roku na rok trudniej było w opowiadaniach wyłonić sensowne nominacje. Z kilku powodów.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » pn 15.06.2020 21:57

7 stycznia roku bieżącego, napisałem o tych gufnianych produktach Szumacher i Rolskiej:
Czujecie? Tak śmierdzi kupa. Nie wątpię przy tym, że owa kupa w komplecie zdobędzie nominacje do Zajdli, wszak wszyscy krewni i znajomi zostaną nagnani do głosowania

Nie, nie mam daru proroczego :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Bronsiu » wt 16.06.2020 7:29

To jeszcze daj znać, jak ta Świerczek. :)
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: nosiwoda » wt 16.06.2020 8:03

Bronsiu pisze:A Ćwiek i Darda to zupełnie inna liga. Oni mieli rzesze fanów jednak. Głosy na nich wyglądały, hmmm, realniej? Oczywiście poza pierwszym wyskokiem Dardy, z pamiętnym "nominujcie go, bo jest sympatyczny, na pewno się ucieszy".

No właśnie niekoniecznie inna liga. I właśnie o ten pierwszy wyskok mi chodziło. A może inna liga, a teraz osuwamy się coraz niżej, Darda, Ćwiek, wanity przeszły ostatecznie bez echa, więc nowy poziom w głąb? Wszak mówił Wieszcz: Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Obłęd » wt 16.06.2020 9:43

Ależ Radek Rak zbiera w tym roku nominacji, a dojdzie do tego zapewne nagroda Żuławskiego, na której zdobycie ma najprawdopodobniej największe szanse ze wszystkich pozostałych. Niech ma, bo jak w 2012 po lekturze "Tamdarej w innych światach" wieszczyłem, że jest w nim gigantyczny potencjał, to nie wszyscy wierzyli.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: corso » wt 16.06.2020 9:44

jak to kiedyś w innym kontekście powiedział Didier Drogba - "it's a fucking disgrace"
corso
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: pt 29.08.2008 8:37

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Beatrycze » wt 16.06.2020 10:59

Z opowiadań czytałam jedynie "Siej kwiaty..." i uważam je za najoryginalniejsze w tej antologii, zwracało uwagę. Jeszcze jego opowiadanie z Silmarisa kojarzę - też bardzo fajne i zapadające w pamięć. I myślę, że to jest ważne, że one zostają w głowie, gdzieś się je potem kojarzy.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » wt 16.06.2020 14:51

Janusz S. pisze:to trochę dziwne, że nominacje dostały dwie debiutantki wydane w nowej serii Dolnośląskiego, liczącej łącznie aż 3 pozycje.

Z tych trzech pozycji jedna nadaje się do czytania. Ta, która nominacji nie dostała :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Coacoochee » wt 16.06.2020 20:20

Dobra prekognicja Historyku.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1796
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Janusz S. » wt 16.06.2020 21:37

historyk pisze:
Janusz S. pisze:to trochę dziwne, że nominacje dostały dwie debiutantki wydane w nowej serii Dolnośląskiego, liczącej łącznie aż 3 pozycje.

Z tych trzech pozycji jedna nadaje się do czytania. Ta, która nominacji nie dostała :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

Tak, wiem - jestem mniej więcej w połowie "Braciszków Niebożątek". Fajne i z ciekawym pomysłem, chociaż jak na początek jakiejś serii (a tak stoi na okładce) to autor z lekka za szybko morduje tytułowych bohaterów. Nie wiem czy to znaczy, że ma jeszcze lepsze pomysły na przyszłość, czy że nie wie co robi...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Gnat » śr 17.06.2020 6:56

Janusz S. pisze:Nie wiem czy to znaczy, że ma jeszcze lepsze pomysły na przyszłość, czy że nie wie co robi...

Pomysły są, czy lepsze, to nie wiem :) Jednak przynajmniej na kolejne 4 tomy wystarczyło i mimo hekatomby ktoś tam nawet dożył do końca. Wszystko zgodnie z Planem. A na poważnie - nie znoszę "plot armor". A że piszę egoistycznie, tak jak bym chciał czytać, to cóż... trzeba umierać.
Gnat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 11.03.2020 16:48

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 8:13

Znajoma dobrze wypowiada się o Słowodzicielce. Znajoma ze sporym przerobem i której oceny cenię, nie chwali byle czego.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 9:52

Gnat pisze:
Janusz S. pisze:Nie wiem czy to znaczy, że ma jeszcze lepsze pomysły na przyszłość, czy że nie wie co robi...

Pomysły są, czy lepsze, to nie wiem :) Jednak przynajmniej na kolejne 4 tomy wystarczyło i mimo hekatomby ktoś tam nawet dożył do końca. Wszystko zgodnie z Planem. A na poważnie - nie znoszę "plot armor". A że piszę egoistycznie, tak jak bym chciał czytać, to cóż... trzeba umierać.

To była tylko złośliwość (u mnie wrodzona) a nie realny zarzut. I to złośliwość wynikająca z najprostszych pobudek, bo po prostu polubiłem chłopaków i Wierkę. Obiektywnie patrząc dalej jednak wydaje mi się, że przeżywalność tytułowych bądź co bądź postaci mogłaby nieco przekraczać trzy rozdziały :wink: . Czy to już byłby "plot armor"? Nie sądzę. Powinienem też zapewne uznać, że w czasach gigantycznych sukcesów GRRMa "plot armor" już nie ma racji bytu. Tak czy inaczej, moje ego nie jest na tyle wybujałe by dyskutować z Autorem o tym co powinien a czego nie. Książka mi się podoba i cieszy oryginalnością. Za wcześnie jeszcze by napisać czy jestem zachwycony, ale chętnie zapytam czy Autor miał jakikolwiek wpływ na to co napisano na okładce w punkcie "Dla fanów"? Bo moje skojarzenia jakoś zupełnie nie chcą się dopasować do okładkowych. Przy okazji wspólnotowe pozdrowienia dla pracownika naukowo-dydaktycznego :0X:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: asymon » śr 17.06.2020 12:04

Janusz S. pisze:autor z lekka za szybko morduje tytułowych bohaterów. Nie wiem czy to znaczy, że ma jeszcze lepsze pomysły na przyszłość, czy że nie wie co robi...



..napisał fan MKP :mrgreen:
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 12:38

Fidel-F2 pisze:Znajoma dobrze wypowiada się o Słowodzicielce. Znajoma ze sporym przerobem i której oceny cenię, nie chwali byle czego.

Przeczytaj. Ale tak od deski do deski, to kara za przytaczanie takich dziwacznych opinii :D

Nota bene, widzę, że sama organizacja Zajdli jest obecnie w gestii dziwnych ludzi, zdaje się o poglądach skrajnie lewicowych, którzy - co typowe dla tych środowisk - absolutnie nie potrafią przyjąć krytyki. Do tego jest tam członek redakcji Fahrenheita, czyli kolega redakcyjny pań Rolskiej i Szumacher. To takie spostrzeżenia z próby dyskusji na facebooku. Dokładniej mówiąc dostałem tam bana po pytaniu ile głosów dostało dziesięć pierwszych powieści. Co skłania mnie do wniosku, że było to wybitnie mało głosów, a tym samym manipulacja wynikami arcyprosta.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Gnat » śr 17.06.2020 12:57

Janusz S. pisze: moje ego nie jest na tyle wybujałe by dyskutować z Autorem o tym co powinien a czego nie

Autor ma prawo napisać, Czytelnik ma prawo dyskutować :wink: Starałem się nie zabijać dla taniego szarpania czytelnika za serduszko, ale by to miało jakąś fabularną, lub realistyczną (o zgrozo!) przesłankę. Czy wyszło - to już dyskusyjne może być.
Janusz S. pisze: wpływ na to co napisano na okładce w punkcie "Dla fanów"

Moja wina. Kazali coś wymyślać, no to wymęczyłem i wymyśliłem. Dla mnie też sporo tego co tam powypisywałem to raczej echa i cienie, no ale musiałem dać coś mniej więcej rozpoznawalnego.
Janusz S. pisze:wspólnotowe pozdrowienia dla pracownika naukowo-dydaktycznego

Zdalnie odpozdrawiam :)
Gnat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 11.03.2020 16:48

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 13:02

Fenrir pisze:Tak, historyk, dostałeś bana za niewinne pytanie, przecież kilkanaście postów, w których obrzucałeś wszystkim gównem i błotem, to się nie liczy.

Dlaczego kłamiesz? Pod swoim nazwiskiem napisałem jeden post (na pisanie z fanpage dostałem bana pod pretekstem, że anonimowo nie będą dyskutować - nikogo personalnie nie obrzuciłem gównem i błotem, kolejne twoje kłamstwo, wypowiadałem się w tym stylu tylko o książkach, a nie o ludziach). A tu masz w całości jedyną wypowiedź z profilu, po której dostałem bana:
Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla ja już nie jestem anonimowy. I podtrzymuję to co napisałem - Wasza formula nagrody się wyczerpała, jest nader łatwa do zmanipulowania, czego dowodem drastycznym są nominacje tegoroczne - nominowany, poza Rakiem i może Kisiel, jest badziew, a pominiętych została masa świetnych książek. Wasza formula nagrody daje pole do popisu cwaniaczkom, którzy chcą się kąpać w blasku nominacji, choć absolutnie na te nominacje nie zasługują. Tak, zawsze były jakieś kontrowersje, ale w tym roku jest przegięcie.

PS
Wypowiadam się o powieściach, bo opowiadań nie czytałem, więc nie komentuję.

PS 2
Czy możecie podać pierwszą dziesiątkę powieści z ilością głosów?

_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 13:36

Nie zamierzam. Nie dlatego, że nie wierzę. Po prostu niemal nie czytam polskiej fantastyki poza wyjątkami a młodej polskiej fantastyki niemal wcale. Ostatnio chyba VIVO Vizvary'ego. I to była bardzo dobra rzecz. No ale to kumpel więc zaryzykowałam. Zresztą jego opowiadania są świetne, ryzyko nie było wielkie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 13:39

Fidel-F2 pisze:niemal nie czytam polskiej fantastyki

Dlaczego? Przecież to znacznie lepsze od anglosaskiej, a w każdym razie od tego z anglosaskiej, co nam wydawcy rzucają.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 13:43

No czytam Lema, Dukaja, Pacyńskiego, Kresa, Bochińskiego, Huberatha, itp, ale niewiele więcej.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 13:48

Szacowne nazwiska, ale odpuścić sobie Kańtoch (Przedksiężycowi), Raka, Maszczaszyna, Zembatego, Hałas, Majkę, czy z zaczynających Gnata i Nogala...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 13:55

Kańtoch mam w całości (żona), Raka rozważam ale nie czuję ciśnienia, czytałem jedno opowiadanie i się nie podobało, Maszczyszyna mam, nie było kiedy przeczytać. Zembaty nie moja bajka, Hałas mam całą (żona), nie moja bajka, Majka ma rzeczy fajne i marne, ale tak, przeczytałem ze trzy jego rzeczy, dwóch ostatnich nawet nie biorę pod uwagę.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 15:45

asymon pisze:
Janusz S. pisze:autor z lekka za szybko morduje tytułowych bohaterów. Nie wiem czy to znaczy, że ma jeszcze lepsze pomysły na przyszłość, czy że nie wie co robi...



..napisał fan MKP :mrgreen:

:lol: W MKP prawie nikt nie zginął :P
historyk pisze:Nota bene, widzę, że sama organizacja Zajdli jest obecnie w gestii dziwnych ludzi, zdaje się o poglądach skrajnie lewicowych, którzy - co typowe dla tych środowisk - absolutnie nie potrafią przyjąć krytyki.

Oho, odezwały się uprzedzenia.
Gnat pisze: Kazali coś wymyślać, no to wymęczyłem i wymyśliłem. Dla mnie też sporo tego co tam powypisywałem to raczej echa i cienie, no ale musiałem dać coś mniej więcej rozpoznawalnego.

Hm, przyznaję że myślałem, że to jednak dzieło działu marketingu. :mrgreen: Moje pierwsze skojarzenia były zupełnie inne, ale z opisami wrażeń lepiej poczekam do końca lektury. Niestety koniec roku akademickiego strasznie mi bruździ w planach czytelniczych.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 16:32

Janusz S. pisze:Oho, odezwały się uprzedzenia.

Uprzedzenia... A dopiero co dyskutowaliśmy o Nebuli.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nominacje do Zajdli za 2019 r.

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 16:50

historyk pisze:o poglądach skrajnie lewicowych, którzy - co typowe dla tych środowisk - absolutnie nie potrafią przyjąć krytyki.
http://seczytam.blogspot.com
w odróżnieniu od prawicowych, które krytykę przyjmują jak nikt inny

ech historyku, potrafisz czółkiem jebnąć z półobrotu w kaloryfer
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości