MAG-iczne info :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

MAG-iczne info

Postautor: Bibi King » pn 08.06.2020 20:43

Fajnie by było, jakby AM w wolnej chwili skomentował. Na pewno Bradbury jest blisko. Ale ta reszta? Wolfe jeszcze w czerwcu? Byłoby super...
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: MAG-iczne info

Postautor: AM » pn 08.06.2020 20:52

Bibi King pisze:Fajnie by było, jakby AM w wolnej chwili skomentował. Na pewno Bradbury jest blisko. Ale ta reszta? Wolfe jeszcze w czerwcu? Byłoby super...


Wszystko się zgadza. Brakuje tylko Bezświtu Kristoffa, który ukaże się 31 lipca. No i 2 tomów Dawcy przysięgi, ale były zapowiadane wczesniej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

MAG-iczne info

Postautor: Tigana » pn 08.06.2020 20:58

No to już nie brakuje.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

MAG-iczne info

Postautor: Bibi King » pn 08.06.2020 21:10

No zajebongo! :-) Dzięki.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

MAG-iczne info

Postautor: Shedao Shai » wt 09.06.2020 6:22

Na początku lipca będę musiał złożyć w MAGu całkiem spore zamówienie. No i fajnie.

PS. Przy okazji, Rebis na Fejsie podał daty kolejnych Wehikułów: "Gdzie dawniej śpiewał ptak" - 21.07, "Człowiek do przeróbki" - 15.09. "Ostatni brzeg" w 2021.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG-iczne info

Postautor: nosiwoda » wt 09.06.2020 8:19

Shedao Shai pisze:Na początku lipca będę musiał złożyć w MAGu całkiem spore zamówienie. No i fajnie.

PS. Przy okazji, Rebis na Fejsie podał daty kolejnych Wehikułów: "Gdzie dawniej śpiewał ptak" - 21.07, "Człowiek do przeróbki" - 15.09. "Ostatni brzeg" w 2021.


FCUK, znowu dubelki, żona mnie na balkon wystawi. Zbuduję fort ze zdublowanych tytułów, będzie ciepło i pożytecznie.
No i z MAGa też dubelek pójdzie, bo dojrzałem do zamówienia tego nowego wydania Śnieżycy.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

MAG-iczne info

Postautor: Haribo » wt 09.06.2020 8:42

A czy Greentown nie miało mieć jeszcze czwartego tytułu, czyli "Summer morning, summer night"?
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

MAG-iczne info

Postautor: Montgomery » wt 09.06.2020 9:37

Ciekawe co z Cameronem. Dopiero w sierpniu?
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

MAG-iczne info

Postautor: test_user » wt 09.06.2020 11:17

A Gniew Tiamat nadal w czerwcu?
test_user
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 14.04.2020 19:05

Re: MAG-iczne info

Postautor: asymon » wt 09.06.2020 13:06

Haribo pisze:A czy Greentown nie miało mieć jeszcze czwartego tytułu, czyli "Summer morning, summer night"?

miało mieć

test_user pisze:A Gniew Tiamat nadal w czerwcu?


Strzelam, że tak, bo ebook jest już od dwóch tygodni w sprzedaży. A więc książka jest gotowa, trzeba ją wydrukować i rozwieźć do sklepów.

@nosiwoda: a widziałeś że w nowej "Śnieżycy" zamiast zajebistego dowozicielatora tłumacz wymyślił jakiegoś pizzeadora?
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

MAG-iczne info

Postautor: Bibi King » wt 09.06.2020 13:23

To na pewno kwestia gustu, ale w którym dokładnie miejscu "dowozicielator" jest zajebisty?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

MAG-iczne info

Postautor: Paul Atryda » wt 09.06.2020 13:26

W każdym. W każdym jest zajebistszy. :-)
Paul Atryda
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 605
Rejestracja: wt 24.07.2007 13:22

Re: MAG-iczne info

Postautor: nosiwoda » wt 09.06.2020 14:26

asymon pisze:@nosiwoda: a widziałeś że w nowej "Śnieżycy" zamiast zajebistego dowozicielatora tłumacz wymyślił jakiegoś pizzeadora?

Łojeżu. To może jednak się zastanowię.

Bibi King pisze:To na pewno kwestia gustu, ale w którym dokładnie miejscu "dowozicielator" jest zajebisty?

Może też w tym, w którym jest świetnym odpowiednikiem oryginalnego deliveratora - powiązanie z Terminatorem jest oczywiste, słuszne i przechodzi w przekładzie. Natomiast pizzeador? Po co powiązanie z torreadorem?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: MAG-iczne info

Postautor: AM » wt 09.06.2020 15:34

Paul Atryda pisze:W każdym. W każdym jest zajebistszy. :-)
nosiwoda pisze:
asymon pisze:@nosiwoda: a widziałeś że w nowej "Śnieżycy" zamiast zajebistego dowozicielatora tłumacz wymyślił jakiegoś pizzeadora?

Łojeżu. To może jednak się zastanowię.

Bibi King pisze:To na pewno kwestia gustu, ale w którym dokładnie miejscu "dowozicielator" jest zajebisty?

Może też w tym, w którym jest świetnym odpowiednikiem oryginalnego deliveratora - powiązanie z Terminatorem jest oczywiste, słuszne i przechodzi w przekładzie. Natomiast pizzeador? Po co powiązanie z torreadorem?


Głodnemu chleb na myśli. To dobra teoria, ale równie prawdopodobne jest to, ze Stephenson dodał łaciński sufiks "tor", żeby z pospolitego "dostarczyciela" zrobić kogoś choć trochę bardziej godnego miana członka elity ludzkości :P.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

MAG-iczne info

Postautor: Bibi King » wt 09.06.2020 15:37

Żeby była jasność: nie znam jeszcze nowego przekładu, więc nie zamierzam go bronić po całości, ale "dowozicielator" był dla mnie największą traumą w dziejach lektur Stephensona, a może w ogóle okresie studenckiego zaczytania. Sorry, ale skojarzenie z Terminatorem jest dla mnie zbyt odległe. IMO ginie w takim "tłumaczeniu". Natomiast ewentualny "pizzeador" (dobrze to napisałem?) jest niegłupi, brzmi lepiej, a zajebistości raczej dodaje, niż ujmuje. Jak napisałem - kwestia gustu.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: MAG-iczne info

Postautor: asymon » wt 09.06.2020 15:42

Bibi King pisze:"dowozicielator" był dla mnie największą traumą w dziejach lektur Stephensona


A nie "lturysta Pączek"?

EDIT: @Bibi, dopiszę jeszcze dlaczego. Mnie się "Zamieć/Śnieżyca" kojarzy z filmami akcji z lat 80-tych, te wszystkie Liberatory z Seagalem, Predatory, metalowy zespół Kreator. Niedawno, już na Spotify czy Bandcampie, wpadł mi w ucho elektroniczny Perturbator ;-)

Bo taka jest ta książka, nostalgia, ale nie na serio. Jak dla mnie "Śnieżyca" po latach lepiej się broni niż np. "Ciąg" Gibsona, właśnie przez te przeginki, brane wszystkiego nie na serio, nawiązania, ale takie z puszczaniem oka. Siedzi Neal i myśli "dobra Neal, zróbmy hakera-samuraja. Ale to mało, niech jeździ na motocyklu. Niech rozwozi pizzę, a co. Ale nie średnią hawajską. Niech rozwozi Diablo, z potrójną ostrą papryką! I niech to będzie najlepsza fucha ever!" I dowozicielator bardzo (mi) tu pasuje.
Ostatnio zmieniony wt 09.06.2020 22:51 przez asymon, łącznie zmieniany 2 razy
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

MAG-iczne info

Postautor: romulus » wt 09.06.2020 17:18

Nowy przekład "Śnieżycy" nie jest zły.

Nie widzę na tej liście McAuleya i mi źle. Cały czas czekam na możliwość zamawiania, aby zacząć czytać ponownie "Cichą wojnę" i "Ogrody Słońca".
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2059
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: MAG-iczne info

Postautor: Vramin » wt 09.06.2020 19:12

A o Thin Air cisza.
Vramin
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 08.11.2019 13:34

Re: MAG-iczne info

Postautor: nosiwoda » śr 10.06.2020 7:32

AM pisze:Głodnemu chleb na myśli. To dobra teoria, ale równie prawdopodobne jest to, ze Stephenson dodał łaciński sufiks "tor", żeby z pospolitego "dostarczyciela" zrobić kogoś choć trochę bardziej godnego miana członka elity ludzkości :P.

Dla mnie skojarzenie z Terminatorem było oczywiste, a nie "zbyt odległe". I nie tylko dla mnie: artykuł jakiegoś akademika.

Poza tym, kurczę, jak można nie zobaczyć Terminatora (poza posturą, ale tej dodaje kombinezon) w tym opisie:
Neal Stephenson pisze:The Deliverator belongs to an elite order, a hallow subcategory. He's got esprit up to here. Right now, he is preparing to carry out his third mission of the night. His uniform is black as activated charcoal, filtering the very light out of the air. A bullet will bounce off its arachnofiber weave like a wren hitting a patio door, but excess perspiration wafts through it like a breeze through a freshly napalmed forest. Where his body has bony extremities, the suit has sintered armorgel: feels like gritty jello, protects like a stack of telephone books.

I - jak Arnie w dwójce - nie cofnie się przed niczym, żeby dotrzeć do celu (John Connor czy dom zamawiającego pizzę - wsio rawno). Plus - na czym jechał czarno ubrany Terminator w dwójce, tej najbardziej znanej części? Na motocyklu. I rest my case.

Dodam, że oba "klasyczne stephensony" czytałem najpierw po angielsku, więc to nie ten przypadek, jak z Diuną, że mam sentyment do pierwszego kontaktu i tłumaczenia.

Natomiast nic w opisie Hiro nie kojarzy się z torreadorem pizzy.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: MAG-iczne info

Postautor: AM » śr 10.06.2020 12:11

nosiwoda pisze:
AM pisze:Głodnemu chleb na myśli. To dobra teoria, ale równie prawdopodobne jest to, ze Stephenson dodał łaciński sufiks "tor", żeby z pospolitego "dostarczyciela" zrobić kogoś choć trochę bardziej godnego miana członka elity ludzkości :P.

Dla mnie skojarzenie z Terminatorem było oczywiste, a nie "zbyt odległe". I nie tylko dla mnie: artykuł jakiegoś akademika.

Poza tym, kurczę, jak można nie zobaczyć Terminatora (poza posturą, ale tej dodaje kombinezon) w tym opisie:
Neal Stephenson pisze:The Deliverator belongs to an elite order, a hallow subcategory. He's got esprit up to here. Right now, he is preparing to carry out his third mission of the night. His uniform is black as activated charcoal, filtering the very light out of the air. A bullet will bounce off its arachnofiber weave like a wren hitting a patio door, but excess perspiration wafts through it like a breeze through a freshly napalmed forest. Where his body has bony extremities, the suit has sintered armorgel: feels like gritty jello, protects like a stack of telephone books.

I - jak Arnie w dwójce - nie cofnie się przed niczym, żeby dotrzeć do celu (John Connor czy dom zamawiającego pizzę - wsio rawno). Plus - na czym jechał czarno ubrany Terminator w dwójce, tej najbardziej znanej części? Na motocyklu. I rest my case.

Dodam, że oba "klasyczne stephensony" czytałem najpierw po angielsku, więc to nie ten przypadek, jak z Diuną, że mam sentyment do pierwszego kontaktu i tłumaczenia.

Natomiast nic w opisie Hiro nie kojarzy się z torreadorem pizzy.


Znam ten tekst. Dlatego napisałem, że to dobra teoria, ale jedna z wielu możliwych (do czasu kiedy Stephenson nie przetnie spekulacji). Jednak nawet w takiej sytuacji, nie chcielibyśmy dowozicielatora, który jest dla nas kalekim słówkiem. Sam zaś pizzador to po prostu mniej pospolite określenie dostrczyciela pizzy. No i w pewnym sensie "tor" nadal jest na końcu :).
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

MAG-iczne info

Postautor: xardas4400 » śr 10.06.2020 12:54

Z innej beczki - czy nadal są jakieś plany na wydanie pozostałych książek Robin Hobb w najbliższej przyszłości?
xardas4400
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: ndz 10.03.2019 18:43

Re: MAG-iczne info

Postautor: AM » śr 10.06.2020 13:00

xardas4400 pisze:Z innej beczki - czy nadal są jakieś plany na wydanie pozostałych książek Robin Hobb w najbliższej przyszłości?


Nie. Przy założeniu, ze najbliższa przyszłość do czas do końca roku. Dalej nie wybiegam myślami.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

MAG-iczne info

Postautor: Cymrean » czw 11.06.2020 8:09

Skorzystam z okazji i też się zapytam:
1). Czy MAG będzie dalej wydawał Marka Lawrence'a (the Girl and the Stars)?
2). Kiedy można się spodziewać (i czy w ogóle) 3 tomu Białego Piasku Sandersona oraz dawno zapowiedzianej Migawki?
3). Czy tłumaczenie Rytmu Wojny Sandersona będzie startowało wraz z zakończeniem przez niego ostatecznej wersji tekstu czy dopiero po premierze w USA? (Hiszpanie podobno tłumaczą już nawet nieostateczne wersje, aby szybciej wydać)
4). Uda się w tym roku wydać "the Secret Commonwealth" Pullmana?

Za ewentualne odpowiedzi z góry dziękuję. :)
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Re: MAG-iczne info

Postautor: AM » pt 12.06.2020 14:02

Cymrean pisze:Skorzystam z okazji i też się zapytam:
1). Czy MAG będzie dalej wydawał Marka Lawrence'a (the Girl and the Stars)?
2). Kiedy można się spodziewać (i czy w ogóle) 3 tomu Białego Piasku Sandersona oraz dawno zapowiedzianej Migawki?
3). Czy tłumaczenie Rytmu Wojny Sandersona będzie startowało wraz z zakończeniem przez niego ostatecznej wersji tekstu czy dopiero po premierze w USA? (Hiszpanie podobno tłumaczą już nawet nieostateczne wersje, aby szybciej wydać)
4). Uda się w tym roku wydać "the Secret Commonwealth" Pullmana?

Za ewentualne odpowiedzi z góry dziękuję. :)


!). Tak
2). na pewno w tym roku, jeśli ogólna sytuacja pozwoli.
3). Wystartuje pod koniec lipca, kiedy dostaniemy w miarę ostateczną wersję (poprawki mogą spokojnie pojawić się jeszcze później.
4). Tak. Bez problemu.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: MAG-iczne info

Postautor: Janusz S. » pt 12.06.2020 16:35

Czytając te wszystkie potwierdzenia dochodzę do wniosku, że gruncie rzeczy epidemia nie wywarła chyba bardzo wielkiego wpływu na plan wydawniczy MAGa. Widać głównie niewielkie obsuwy a prawie wszystko co się miało ukazać w 2020 pojawiło się nieoficjalnie w wypowiedziach redaktora AM. Może oprócz Sullivana i McAuleya.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5937
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: MAG-iczne info

Postautor: Shedao Shai » pt 12.06.2020 16:49

A jak tam z takim Wolfe'em? Są plany na Urtha? Albo może i nawet dalej? <odlatuje w krainę marzeń>
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG-iczne info

Postautor: jezzo » pn 15.06.2020 10:40

AM pisze:
xardas4400 pisze:Z innej beczki - czy nadal są jakieś plany na wydanie pozostałych książek Robin Hobb w najbliższej przyszłości?


Nie. Przy założeniu, ze najbliższa przyszłość do czas do końca roku. Dalej nie wybiegam myślami.


Szkoda, bo powoli przedzieram się przez Krainę Najstarszych. Może zanim dotrę do Kronik Deszczowych Ostępów, będą one już w planach wydawniczych, najwyżej trzeba będzie powalczyć z oryginałem.

Z rzeczy które już są wydawane to jak dla mnie fajnie byłoby ujrzeć 3 tom Terra Incognita Ady Palmer i kontynuować Gene'a Wolfe'a. I dokończyć reedycję Stephensona.

Najmocniej czekam na reedycję R. Scotta Bakkera, najlepiej z wydaniem nowych książek. I może tego Kushiela. Nie mam zbyt wielu pozycji na liście życzeń, czekam co tam nam AM zaproponuje, zwłaszcza jeśli chodzi o nowości.

Intryguje mnie ten Mark Lawrence. Gość jest tak mocno krytykowany przez większość co bardziej oczytanych recenzentów, ale widocznie musi się dobrze sprzedawać, skoro wydawnictwo dalej stawia na niego.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: MAG-iczne info

Postautor: Janusz S. » pn 15.06.2020 15:05

Palmer AM zapowiedział po wakacjach.
Lawrence się poprawił jako pisarz w ostatnim cyklu, wydanym przez MAGa.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5937
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: MAG-iczne info

Postautor: Fidel-F2 » pn 15.06.2020 17:35

Książę cierni to straszna chała.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: MAG-iczne info

Postautor: nosiwoda » pn 15.06.2020 17:50

Z jednej strony - rozumiem, z drugiej - no nic nie poradzę na to, że tę pierwszą trylogię Lawrence'a przeczytałem z jakąś tam przyjemnością. Może to to połączenie fantasy z post-apo, nie wiem, po prostu coś zagrało. Nie twierdzę bynajmniej, że to Super Literatura, Będzie Pan Zadowolony! Ale i nie mogę skreślić tego autora.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości