Najbliższe daty Maga :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Najbliższe daty Maga

Postautor: Shedao Shai » śr 27.05.2020 15:30

Ciekawe co z "Migawką" Sandersona. Już się pojawiała w szkicach na początek tego roku, po czym wyleciała, minęły miesiące, mamy maj i cisza...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Najbliższe daty Maga

Postautor: adalbert69 » śr 27.05.2020 18:02

Cieszę się że w końcu wyjdzie Corey , w zasadzie mam go już zamówionego. Zapewne przeczytam w ebooku Taylora ale kiedy wyjdzie Obcy w obcym kraju ktoś wie ?
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » śr 27.05.2020 20:11

U mnie Corey jak będzie w audio, Wolfe do kolekcji, Bradbury do czytania, może Taylor - ale to jak się zabiorę za pierwszy tom.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Najbliższe daty Maga

Postautor: ASX76 » śr 27.05.2020 21:58

Bradbury (wreszcie!) i Wolfe (do kolekcji). Może Taylor.
Ostatnio zmieniony śr 27.05.2020 21:58 przez ASX76, łącznie zmieniany 1 raz
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Najbliższe daty Maga

Postautor: niepco » czw 28.05.2020 7:21

Corey, Wolfe, Bradbury, Taylor.
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Fidel-F2 » czw 28.05.2020 7:48

Taylor. Reszta nieciekawa.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: historyk » czw 28.05.2020 8:20

Fidel-F2 pisze:Taylor. Reszta nieciekawa.

Mnie opinie - łącznie z Twoją - raczej odrzucają od tego Taylora, jakoś tak odniosłem wrażenie, że to książka infantylna i napisana fragmentami słabo a fragmentami przeciętnie. Masz okazję sprostować :D

A dla mnie Sanderson (kontynuacja bezsensownego zbieractwa), Wolfe - wiadomo, McDonald - za pewną oryginalność w tworzeniu świata i bohaterów (nie jest to wielka oryginalność, ale wyróżnia się w potoku gówna spływającego do księgarń) i Cameron, bo lubię kiedy autor wie, o czym pisze.

Nota bene, może Mag by podniósł cenę za Ucztę Wyobraźni, a za to puszczał częściej, chociaż co dwa miesiące coś? Bo Lunę: Wschód mogę dziś kupić za 26,07 zł. Chętnie dałbym z dychę więcej, jakby to miało skutkować częstszym wydawaniem UW...

I wniosek do AM :D - w 2018 r. dodrukowaliście kilka pozycji z UW. Może tak powtórzyć akcję? U mnie "palące" braki to Welin i Dom burz. Welin ma dziś na allegro ceny od 180 do 200 zł, a na olx nawet 250 (+ koszty przesyłki) - Atrament jest wciąż dostępny, ale kupować cz. 2, skoro cz. 1 jest niedostępna... Dom burz nieco tańszy, ale i tak na allegro - 130, na olx - 80 _+ przesyłka (= 95).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Najbliższe daty Maga

Postautor: JuliaS » czw 28.05.2020 8:53

Wiadomo co z Powiernikiem Światła?
JuliaS
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 28.05.2020 8:51

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Janusz S. » czw 28.05.2020 9:02

JuliaS pisze:Wiadomo co z Powiernikiem Światła?

Nieoficjalnie ma wyjść między wrześniem a końcem listopada.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Najbliższe daty Maga

Postautor: ASX76 » czw 28.05.2020 10:21

Panie Historyku, primo: w UW z zasady dodruków miało nie być (seria limitowana), secundo: to był tylko stosunkowo niewielki dodruk z okazji 25- lecia istnienia Wydawnictwa, tertio: ewentualne wznowienie zabiera wydawniczy slot na nowy tytuł, a jest ich bardzo mało :(
Może zatem z okazji 30-lecia coś się pojawi... ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Najbliższe daty Maga

Postautor: jezzo » czw 28.05.2020 11:09

Wolfe i Bradbury wiadomo.
Corey, Sanderson jako zbieractwo bo wziąłem poprzednie (i teraz zajmuje miejsce).
Reszty nie biorę, bo już praktycznie miejsca nie mam, a i tak mam tyle do przeczytania, że starczy na lata...

Mi też z UW brakuje Welinu i Domu Burz. A także Maszyny Różnicowej. Na razie sobie je odpuściłem licząc na wznowienie, albo do czasu aż przeczytam resztę, ewentualnie wygram w totka.

Też mógłbym zapłacić więcej, jeśli sprawiłoby to, że dla wydawcy wydawanie pewnych pozycji byłoby bardziej rentowne lub mniej ryzykowne. Tylko ile jest takich osób jak ja czy Historyk?
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: historyk » czw 28.05.2020 11:28

ASX76 pisze:to był tylko stosunkowo niewielki dodruk z okazji 25- lecia istnienia Wydawnictwa

A w tym roku mamy bardzo ważny jubileusz 27-lecia istnienia Wydawnictwa (oby żyło wiecznie) :D

ASX76 pisze: ewentualne wznowienie zabiera wydawniczy slot na nowy tytuł, a jest ich bardzo mało :

W 2018 r. chyba nie zabrało slotów na nowe tytuły.

Kurcze, jeszcze trochę i sobie te dwie książki skseruję.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » czw 28.05.2020 11:33

Pytanie tylko czy jeszcze mają do tych książek (i tłumaczeń) prawa, bo nawet przy woli i ochocie może to być zupełnie nieopłacalne wtedy.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Najbliższe daty Maga

Postautor: ASX76 » czw 28.05.2020 11:37

Ale teraz mamy 2020 rok i koronawirusa, a to robi wielką różnicę ;) Poza tym cóż to za limitowana seria, która ma dodruki? "Dom burz" sprzedawał się długo, a później wylądował na przecenach... Sporo innych tytułów z serii również... I teraz wydawca ma znowu w to wchodzić, zamiast wydawać nowe pozycje? :(
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Fidel-F2 » czw 28.05.2020 11:50

historyk pisze:Mnie opinie - łącznie z Twoją - raczej odrzucają od tego Taylora, jakoś tak odniosłem wrażenie, że to książka infantylna i napisana fragmentami słabo a fragmentami przeciętnie. Masz okazję sprostować
Nie jest to żaden cymes, oczywiście, ale rzecz się rozkręca. Początek jest wyjątkowo słaby, potem się poprawia. Jest trochę naiwności, to po prostu lekkie czytadło składające różne znane motywy plus ta koncepcja kopii. Cały pierwszy tom wygląda trochę jak przygrywka do głównej powieści. Facet zbudował fundamenty na których można w zasadzie wszystko. Ciekawym jak to poprowadzi, co będzie dalej. Takie letnie, niezobowiązujące guilty pleasure. Czyta się szybko i lekko.

No i duży minus, Star Trek w każdej lodówce plus gówniane nawiązania do życia fandomowego.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shedao Shai » czw 28.05.2020 12:13

historyku (i inni też), mam taki pomysł, żeby za każdym razem, gdy:
a) piszemy posta o tym czego chcielibyśmy od MAGa (żeby wydali, wznowili itd.)
bądź
b) pytamy, kiedy coś zostanie wydane,
dodawać taką stopkę:
[Ten post NIE wymaga odpowiedzi bądź komentarza ze strony ASX76!]
:P
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shedao Shai » czw 28.05.2020 12:25

Ja zacznę: zastanawia mnie, czy MAG wycofuje się ze swojego sklepu tak, jak wycofał się z prowadzenia strony. Braków w sklepie mają coraz więcej; teraz konkretnie interesuje mnie twórczość Robin Hobb. Chętnie bym ją sobie kupił, niestety, z 9 wydanych tomów, w sklepie są tylko 2, podczas gdy w innych księgarniach internetowych można dorwać 8 (tylko "Królewski skrytobójca" jest niedostępny wszędzie - i tu pytanko, jeśli AM zajrzy: czy będzie dodruk? I co z Rain Wilds/Żywostatkami, bo widzę, że w najbliższych planach nie ma?). A chętnie dokupiłbym je u źródła, bo nie mam ochoty wydać paru stówek, żeby później w paczce dostać wytarmoszone egzemplarze (w czasach pandemii miałem już swoje przygody i z Bonito, i ze Światem Książki, i nawet u Złego Monopolisty raz przy zaćmieniu umysłowym, na swoje nieszczęście, kupiłem).

[Ten post NIE wymaga odpowiedzi bądź komentarza ze strony ASX76!]
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: AM » czw 28.05.2020 12:34

To nie jest dobry czas dla dodruków, które sprzedają się z zasady wolniej. Nie chcemy zobowiązań finansowych w niepewnej sytuacji. Co, oczywiście, nie oznacza, ze ich nie robimy. Właśnie drukuje się Mitologia Nordycka, Sandersony, Morgany, 451 stopni Fahrenheita i kilka innych rzeczy.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1486
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Najbliższe daty Maga

Postautor: Himura » czw 28.05.2020 13:00

Ja się cieszę, że w końcu wyjdzie ostatni tom cyklu Miles'a Cameron'a (więc mogę powoli wrócić do jego czytania). Poza tym Bradbury, Wolfe (do kolekcji, bo sam cykl czytany lata temu), Sanderson - tylko do kolekcji (utkwiłem w +/- 1/4 pierwszego tomu lata temu), oraz "Gdyż jest nas wielu" - pierwszy tom bardzo mi się podobał.
Himura
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr 08.09.2010 8:43
Lokalizacja: Porando-kyowakoku

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: historyk » czw 28.05.2020 13:34

AM pisze:To nie jest dobry czas dla dodruków, które sprzedają się z zasady wolniej.

Akurat dodruki UW z 2018 wymiotło wam błyskawicznie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Najbliższe daty Maga

Postautor: asymon » czw 28.05.2020 14:02

@historyk a nie pisał ktoś tu, że handlarze po kilka sztuk brali? Nie wiem czy to fakt autentyczny czy maglowy, czy jakiś inny fejk news, ale pamiętam że jak się pokazało w sklepie MAGa, to wahałem się dwa dni a potem już nie musiałem.

Nie wierzę że w narodzie było 500 chętnych na książkę ktorą (w innym wydaniu) można kupić, jak człowiek, normalnie w sklepie. Mówię o Atlasie i Ślepowidzeniu, Accelerando to rzecz dość niszowa, nie rozumiem tym bardziej...
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Janusz S. » czw 28.05.2020 14:33

asymon pisze:@historyk a nie pisał ktoś tu, że handlarze po kilka sztuk brali? Nie wiem czy to fakt autentyczny czy maglowy, czy jakiś inny fejk news, ale pamiętam że jak się pokazało w sklepie MAGa, to wahałem się dwa dni a potem już nie musiałem.

Jasne, że brali. Na olx można było podziwiać w niektórych ogłoszeniach zdjęcia z trzema stosami wymienionych książek po 5-10 sztuk każdy. Widziałem na własne oczy. Ceny spadły ostro na pewien czas i idą w górę, ale do poziomu z dawnych czasów już tak całkiem nie wróciły. Widocznie jednak popyt był wysoki.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: historyk » czw 28.05.2020 15:09

asymon pisze:@historyk a nie pisał ktoś tu, że handlarze po kilka sztuk brali?

Wprowadzić reglamentację - jeden klient, jeden egzemplarz danego tytułu :) Owszem, zawsze można zamawiać kolejne na mamę, tatę, brata i szwagra, ale to nie opłaci się handlarzom, bo będą musieli ponieść koszty przesyłki, albo dobierać "byle co", żeby dociągnąć do darmowej.

Ot, takich czasów my dożyli, że książki z UW na kartki :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: nosiwoda » czw 28.05.2020 15:20

Shedao Shai pisze:historyku (i inni też), mam taki pomysł, żeby za każdym razem, gdy:
a) piszemy posta o tym czego chcielibyśmy od MAGa (żeby wydali, wznowili itd.)
bądź
b) pytamy, kiedy coś zostanie wydane,
dodawać taką stopkę:
[Ten post NIE wymaga odpowiedzi bądź komentarza ze strony ASX76!]
:P

To nic nie da, a nawet gorzej - on to potraktuje jak wyzwanie i przywołanie. Jedynie środki administracyjne mogłyby tu pomóc.


Niech pomyślę, czego ja NIE mam z UW (ale oczywiście mam w innych wydaniach): Ślepowidzenie, Echopraksja, Maszyna różnicowa, Rzeka bogów... i to chyba tyle. Przy tym Echopraksję świadomie kupiłem ze Ślepo... w tym samym wydaniu z krzyczącym wampirem. Maszynę i Rzekę miałem wcześniej, nie kupiłem, bo wtedy jeszcze myślałem rozsądnie i nie kupowałem dubletów. Teraz oczywiście nierozsądnie żałuję.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4988
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » czw 28.05.2020 16:06

nosiwoda pisze:miałem wcześniej, nie kupiłem, bo wtedy jeszcze myślałem rozsądnie i nie kupowałem dubletów.

Znam cię długo. Nie było takich czasów :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Najbliższe daty Maga

Postautor: ASX76 » czw 28.05.2020 16:36

Sami spamują, a mi nie pozwalają się wypisywać NA TEMAT!! :P Panowie Murderatorzy, to naruszenie zasad! :P
Uwaga ogólna: była o tym mowa, że nakład dodruków jest niewielki, więc wystarczyło pomyśleć i kupić bez zwłoki :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: nosiwoda » pt 29.05.2020 7:43

Shadowmage pisze:
nosiwoda pisze:miałem wcześniej, nie kupiłem, bo wtedy jeszcze myślałem rozsądnie i nie kupowałem dubletów.

Znam cię długo. Nie było takich czasów :D

A widzisz, jednak! Jak inaczej wytłumaczyć, że Ślepowidzenia nie kupiłem, bo miałem wydrukowany i zbindowany w punkcie ksero oryginał ze strony Wattsa? :D (Zresztą nadal go mam, podobnie jak całą trylogię Ryfterów w tej samej formie).
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4988
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » pt 29.05.2020 8:11

Przeoczenie :D
U mnie rekordowe duble to chyba wydania Amberu Zelaznego.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Fidel-F2 » pt 29.05.2020 8:27

Shadowmage pisze:U mnie rekordowe duble to chyba wydania Amberu Zelaznego.
fuck!, przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, Amberu? ktoś ci lufę przy skroni trzymał? uprowadzili dzieci? ślubowałeś w częstochowie? raz można kupić, potem co prawda używa się tego jako rozpałka do grilla albo ogniska, ale raz można, ale dublety? nie wierzę
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » pt 29.05.2020 8:33

Bo to bardzo fajne książki są (co niekoniecznie tłumaczy ich dublowatość, po prostu tak wyszło). A że ci się nie podobają... cóż, też uważam, że masz czasami kiepski gust :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: nosiwoda » pt 29.05.2020 9:35

Fidel-F2 pisze:
Shadowmage pisze:U mnie rekordowe duble to chyba wydania Amberu Zelaznego.
fuck!, przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, Amberu? ktoś ci lufę przy skroni trzymał? uprowadzili dzieci? ślubowałeś w częstochowie? raz można kupić, potem co prawda używa się tego jako rozpałka do grilla albo ogniska, ale raz można, ale dublety? nie wierzę


Też mam. Dziewięciu książąt Amberu mam chyba w 4 wydaniach - stare Iskrowe, nowsze Iskrowe, w jednorożcowym omnibusie Rebisu i audiobook USAński w audible. Prawie na pewno mam też pirackiego ebooka po angielsku, ale nie chce mi się sprawdzać. Na ostatnich WTF prawie, prawie kupiłem zbiorcze USAńskie wydanie całego Amberu w jednym tomie, ale jakiś bezczelny koleś nie odłożył go na stoisku antykwarycznym, tylko po chamsku kupił. Byłem oburzony.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4988
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Najbliższe daty Maga

Postautor: Shadowmage » pt 29.05.2020 9:42

O, w takim angielskim zbiorczym tomie czytałem całość pierwszy raz.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Najbliższe daty Maga

Postautor: Montgomery » pt 29.05.2020 10:47

Czy jest jakiś pogański rytuał, który przywoła AM i skłoni go do wyjawienia co kryje się pod tymi 3-4 książek?
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

Najbliższe daty Maga

Postautor: ASX76 » pt 29.05.2020 11:12

Nie ujawnienie tego może wynikać z wątpliwości co to ma być ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Najbliższe daty Maga

Postautor: Montgomery » pt 29.05.2020 11:54

Ma to sens ;)
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron