Watts póżniej :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Watts póżniej

Postautor: Achmed » śr 13.05.2020 7:35

o, super! :)
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Watts póżniej

Postautor: Achmed » śr 13.05.2020 7:40

btw, kolejne części też zostały zapowiedziane: na wrzesień i październik.
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Watts póżniej

Postautor: adskal » śr 13.05.2020 9:17

Do terminów udostępnienia kolejnych części, zwłaszcza "Behemota", proponuję się nie przywiązywać (zapewne najpierw muszą się przetłumaczyć).
adskal
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: pt 09.03.2012 10:14

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » śr 13.05.2020 9:54

adskal pisze:Do terminów udostępnienia kolejnych części, zwłaszcza "Behemota", proponuję się nie przywiązywać (zapewne najpierw muszą się przetłumaczyć).

Znaczy obijacie się!
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Watts póżniej

Postautor: asymon » śr 13.05.2020 10:09

Ja jestem ciekaw na ile lat Storytel ma wyłączność tzn. kiedy można spodziewać się czegoś do postawienia na półce, nie ulotnego abonamentu?
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1953
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » śr 13.05.2020 10:32

Było już kiedyś, że robią dla siebie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Watts póżniej

Postautor: asymon » śr 13.05.2020 11:20

No tak, ale prawa do tekstu i tłumaczenia są na kilka lat, a potem można wydać książkę "normalnie". I o to pytam, jeśli to nie tajemnica.

Podobnie było z "Aksolotlem" Dukaja, najpierw wydało go Allegro jako ebooka tylko, żeby promować swoją platformę sprzedaży (której już nie ma), ale niedawno Literackie wydało już normalnie.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1953
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Watts póżniej

Postautor: adskal » śr 13.05.2020 11:54

Nie obijamy się - ale ilość znaków jest poważna, a i umowy opisują na terminy odmienne niż te podane powyżej. A w sprawie drugiego pytania - ewentualne szczegóły prywatnie, ale faktycznie za kilka lat można się będzie z nami w tej sprawie kontaktować.
adskal
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: pt 09.03.2012 10:14

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » śr 13.05.2020 11:57

asymon pisze:No tak, ale prawa do tekstu i tłumaczenia są na kilka lat, a potem można wydać książkę "normalnie". I o to pytam, jeśli to nie tajemnica.
Podobnie było z "Aksolotlem" Dukaja, najpierw wydało go Allegro jako ebooka tylko, żeby promować swoją platformę sprzedaży (której już nie ma), ale niedawno Literackie wydało już normalnie.

Owszem. Ale tą serią zdaje się wcześniej nikt za specjalnie nie był zainteresowany, choć już była dostępna.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Watts póżniej

Postautor: Janusz S. » śr 13.05.2020 21:03

Shadowmage pisze:Owszem. Ale tą serią zdaje się wcześniej nikt za specjalnie nie był zainteresowany, choć już była dostępna.

Czasem wydaje mi się dziwne, że takie koszmarne pieniądze na rynku wtórnym trzeba zapłacić za serie, którymi nikt za specjalnie nie był zainteresowany. :?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » czw 14.05.2020 8:22

Któryś wydawca mi kiedyś opowiadał, że właśnie zadziałali z taką książką... Na pniu sprzedało się z 100 sztuk, a reszta została w magazynie. To oczywiście jednostkowy przypadek, ale niekoniecznie ceny na rynku wtórnym mają przełożenie na realne oczekiwania.
Ostatnio Mag dodrukował trzy tytuły z UW, też poszły szybko, ale wiele osób kupowało po kilka sztuk na sprzedaż :) Ale tu trochę działa mechanizm zbierania serii i akurat były to tytuły, które jakąś tam legendą obrosły.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Watts póżniej

Postautor: asymon » czw 14.05.2020 10:19

Pamietam jak medytowałem nad nimi w Dedalusie, były tom 2 i 3, po 10 zł każdy. Ostatecznie się nie zdecydowałem, mam ebooki, choć Rozgwiazdy nie dokończyłem, nie pamiętam czy przez tłumaczenie.

Po angielsku są za darmo, ale te 10 lat temu poległem, może czas podejść drugi raz.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1953
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Watts póżniej

Postautor: nosiwoda » czw 14.05.2020 10:56

asymon pisze:Po angielsku są za darmo, ale te 10 lat temu poległem, może czas podejść drugi raz.

Ale Watts ma tę swoją stronę motzno a la 90's, trudno się w niej zorientować. Mam pliki pobrane dawno temu, jakiś czas temu chciałem coś sprawdzić i nawet nie jestem pewien, czy udało mi się odnaleźć na tej jego stronie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Watts póżniej

Postautor: asymon » czw 14.05.2020 13:19

https://rifters.com/real/shorts.htm

EDIT: Dobrze przygotowane pliki epub są też tu, w bonusie np. "Accelerando".
Ostatnio zmieniony czw 14.05.2020 13:27 przez asymon, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1953
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Watts póżniej

Postautor: Janusz S. » czw 14.05.2020 17:11

Shadowmage pisze:Któryś wydawca mi kiedyś opowiadał, że właśnie zadziałali z taką książką... Na pniu sprzedało się z 100 sztuk, a reszta została w magazynie. To oczywiście jednostkowy przypadek, ale niekoniecznie ceny na rynku wtórnym mają przełożenie na realne oczekiwania.

Może jakbyś pogrzebał w swojej pamięci pod kątem przykładów przeciwnych (sukcesy wznowień), to też byś jakieś znalazł? Dla mnie fajnym rozwiązaniem jest druk na życzenie u Prószyńskiego. Nie ma czegoś na rynku to można zamówić solo dopóki mają prawa. Niestety dotyczy to zwykle książek, które mało mnie obchodzą. Najbardziej chodzi mi po głowie wznowienie nie Wattsa (chociaż twarde okładki i lepsze tłumaczenia na pewno bym kupił) tylko Eriksona, przy którym MAG załatwił mnie bez mydła rezygnując z wydania w twardych gdy już naiwnie pozbyłem się poprzedniego. Odkupywanie go po 300 zł sztuka raczej nie wchodzi w grę :-(
Shadowmage pisze:poOstatnio Mag dodrukował trzy tytuły z UW, też poszły szybko, ale wiele osób kupowało po kilka sztuk na sprzedaż :) Ale tu trochę działa mechanizm zbierania serii i akurat były to tytuły, które jakąś tam legendą obrosły.

Już chyba wszystko wróciło do normy, tzn. te trzy pozycje znowu chodzą w dość wygórowanych cenach, chociaż nie aż takich jak wcześniej..
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » czw 14.05.2020 18:31

Wiadomo, przeciwne przykłady też są. Tylko trzeba mieć dobre rozeznanie jak wielka jest grupa oczekujących fanów lub mieć pomysł na promocję.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Watts póżniej

Postautor: jezzo » pt 15.05.2020 5:57

Nie rozumiem, czemu audiobooki będą blokować wydania papierowe lub ebookowe? To przecież inne medium, powinny być oddzielne prawa. Nie lubię słuchać audiobooków, przez co nie podoba mi się taka praktyka.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Watts póżniej

Postautor: Shadowmage » pt 15.05.2020 7:49

Pewnie papieru nie blokują, ale trzeba by zrobić własne tłumaczenie albo kupić to starsze, jeśli ktoś by chciał to wydać.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: asymon i 71 gości