Stalker Books w czerwcu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » pn 11.05.2020 18:46

Najlepsza polska urban fantasy.

A pierdolę – pomyślałem. Pierdolę to wszystko.

Aha...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Stalker Books w czerwcu

Postautor: Tigana » pn 11.05.2020 19:10

Ćiewierz nie jest taki zły, a nawet miejscami dobry.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Stalker Books w czerwcu

Postautor: Obłęd » pn 11.05.2020 20:07

Jęczmyka pewnie prędzej czy później przygarnę. Krytycy o fantastyce to świetna seria.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 676
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » pn 11.05.2020 20:29

Krytycy o fantastyce, może tak, ale nie pan odklejony od rzeczywistości od co najmniej ćwierćwiecza.
Tigana pisze:Ćiewierz nie jest taki zły, a nawet miejscami dobry.

Jakby był dobry chociaż miejscami, to nie musiałby epatować takim słownictwem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Stalker Books w czerwcu

Postautor: ASX76 » pn 11.05.2020 21:15

Miałem nadzieję na lepszą i większą pulę tytułów klikając w link.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Tigana » pn 11.05.2020 22:28

Pewnie by było więcej, ale katalog Stalker do 2022 jest tylko w wersji papierowej dla klientów księgarni.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Stalker Books w czerwcu

Postautor: Bibi King » wt 12.05.2020 11:23

A mnie jeszcze zaimponowała ta niebanalna interpunkcja: "Żaden japiszon, nie będzie mnie tu straszył".

Kiedyś kumpel namówił mnie na Ciećwierza, nie na zakup, tylko na lekturę. Dziś nie rozmawiamy ze sobą ;-)
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1125
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Stalker Books w czerwcu

Postautor: Coacoochee » wt 12.05.2020 21:20

To raczej nie Jęczmyk jest odklejony Historyku.
Poza tym nie rozumiem co poglądy mają do krytyki fantastyki. Niesamowite uprzedzenia.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1814
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Fidel-F2 » wt 12.05.2020 23:05

Jęczmyk jest od dwudziestu lat tak odklejony od rzeczywistości jak to tylko możliwe, ale na tyle by jeszcze nie wylądować w wariatkowie. Stoi mniej więcej w tym samym szeregu co antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, anty5Gowcy i Macierewicz. Nie można mu odmówić ogromnych zasług i dorobku, ale na starość pojebało go doszczętnie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Stalker Books w czerwcu

Postautor: Obłęd » śr 13.05.2020 7:35

Ale w którą stronę się odkleił? Jakiś jeden konkret, żebym mógł sobie zarysować perspektywę, bo zupełnie nie siedzę w tych sprawach.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 676
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » śr 13.05.2020 8:11

Obłęd pisze:Ale w którą stronę się odkleił? Jakiś jeden konkret, żebym mógł sobie zarysować perspektywę, bo zupełnie nie siedzę w tych sprawach.

W tę stronę, w której uważa się, że Unia Europejska to nowa III Rzesza.

_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: nosiwoda » śr 13.05.2020 9:14

Fidel-F2 pisze:Jęczmyk jest od dwudziestu lat tak odklejony od rzeczywistości jak to tylko możliwe, ale na tyle by jeszcze nie wylądować w wariatkowie. Stoi mniej więcej w tym samym szeregu co antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, anty5Gowcy i Macierewicz. Nie można mu odmówić ogromnych zasług i dorobku, ale na starość pojebało go doszczętnie.

To raczej kontynuacja jego prawicowego zacietrzewienia z dawien dawna. W każdym razie nie widzę jakiegoś specjalnego skrętu, a jedynie wzmożenie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: asymon » śr 13.05.2020 9:42

Obłęd pisze:Ale w którą stronę się odkleił? Jakiś jeden konkret, żebym mógł sobie zarysować perspektywę, bo zupełnie nie siedzę w tych sprawach.

Chyba można powiedzieć że w prawą... Ogólnie pisze (i mówi) o tym , że zachodnia cywilizacja wkrótce upadnie, w zasadzie to już upada i toczy się siłą rozpędu. A uratować może nas (bo już nie Zachód) tylko powrót do tzw. tradycyjnych wartości.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: nosiwoda » śr 13.05.2020 10:25

asymon pisze:
Obłęd pisze:Ale w którą stronę się odkleił? Jakiś jeden konkret, żebym mógł sobie zarysować perspektywę, bo zupełnie nie siedzę w tych sprawach.

Chyba można powiedzieć że w prawą... Ogólnie pisze (i mówi) o tym , że zachodnia cywilizacja wkrótce upadnie, w zasadzie to już upada i toczy się siłą rozpędu. A uratować może nas (bo już nie Zachód) tylko powrót do tzw. tradycyjnych wartości.

Czyli "nowe średniowiecze". O czym pisze od 25+ lat.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Fidel-F2 » śr 13.05.2020 10:42

Byłem kiedyś ze trzy, cztery lata temu na jakiejś konwentowi prelekcji Jęczmyka. To było straszne. Spiski, wszędzie spiski. Świat chyli się ku upadkowi, młodzież nie słucha starszych i nie szanuje bogów. Wnioski wyciągane przy pomocy logiki typowej dla antyszczepionkowców, płaskoziemców i specjalistów od energii orgonowej. Prawie mnie wyrzucili z sali bo kwestionowałem niemal co drugie zdanie. A Jęczmyk kontrując moje wątpliwości używał głównie argumentu "młody jesteś, głupi, chuja wiesz". Więcej nie poszedłem na żadne spotkanie z nim, bo przykro było na to patrzeć a ja też nie zamierzam kopać leżącego. Szkoda, że ktoś z bliższego otoczenia jakoś mu nie przemówi by na starość nie robił z siebie błazna. Szkoda, bo to gość o wielkich zasługach. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

Teraz pewnie będzie opowiadał o tym jak to Bill Gates do spółki z chińskimi komunistami wymyślił koronawirusa, by zmusić cały świat to zaszczepienia się szczepionką przez niego wyprodukowaną i dla pewności zaczipowanie wszystkich czipem paszportowym chodzącym pod Windowsem.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Fidel-F2 » śr 13.05.2020 10:49

nosiwoda, tylko, że kiedyś robił to nie unikając logiki, teraz buduje teorie jak z Faktu. Nie śpię bo trzymam kredens. Nie wiem co piszę w książkach, bo ich nie czytam, uważam, że szkoda czasu, ale może są to rzeczy bardziej stonowane. Moja niechęć wynika z tego co usłyszałem na żywo. Powtórzę. To było żenujące.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Stalker Books w czerwcu

Postautor: asymon » śr 13.05.2020 12:02

Ale ja czytałem "Nowe średniowiecze" i podobało się, choć z pewnymi rzeczami się nie zgadzam. Ale nie o to chodzi, żeby zamykać się w swojej bańce i wzajemnie poklepywać po pleckach...

Ale jego autobiografia, "Światło i dźwięk" to trochę inna rzecz. I naprawdę pewne rzeczy chciałbym odzobaczyć.
Ostatnio zmieniony śr 13.05.2020 12:32 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: nosiwoda » śr 13.05.2020 12:15

asymon pisze:Ale ja czytałem "Nowe średniowiecze" i podobało się, choć z pewnymi rzeczami się nie zgadzam. Ale nie o to chodzi, żeby zamykać się w swojej bańce i wzajemnie poklepywać po pleckach...

Ja też czytałem (nie w wersji książkowej, tylko tej w NF), a w plebiscytach Nowej Fantastyki w latach 90. zwykle głosowałem na ten cykl felietonów, bo były ciekawe. Natomiast już wtedy były to rzeczy skrzywione na prawo (trochę bardziej niż reszta prawicowej przecież redakcji), ale - jak zauważa Fidel - jeszcze jakoś logiczne czy uargumentowane. Zresztą takie prawo felietonu, że zawiera osobistą wizję piszącego, można to przyjąć bez uznawania za prawdę objawioną. Może też łatwiej "łyknąć" takie tezy, gdy pojawiają się na stroniczce co miesiąc, niż skomasowane w książce.
Dlatego napisałem, że nie odczytuję obecnego Jęczmyka jako jakoś dziwnie skręconego, bo ten skręt już był - a jedynie wzmożonego w trybie "peron odjeżdża". I kupować nie zamierzam.

Na żywo mówiącego widziałem go chyba tylko raz, podczas inauguracji wznowionych Kroków w nieznane, w Zamku Ujazdowskim. I wtedy jeszcze był ciekawym mówcą, o wiele bardziej interesującym niż Konrad Walewski, który dwoił się i troił, by przejąć prowadzenie spotkania, ale nie mógł przeskoczyć tego, że ludzie przyszli na to spotkanie dla Jęczmyka, a nie dla Walewskiego.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » śr 13.05.2020 16:10

Fidel-F2 pisze:Byłem kiedyś ze trzy, cztery lata temu na jakiejś konwentowi prelekcji Jęczmyka. To było straszne. Spiski, wszędzie spiski.

Właśnie czytam taką fajną książkę Monika Grzesiak-Feldman Psychologia myślenia spiskowego - tam bardzo fajnie omówiona jest taka dolegliwość, jak paranoja polityczna.

nosiwoda
zwykle głosowałem na ten cykl felietonów, bo były ciekawe

Naprawdę ten chory, nienawistny bełkot mający się tak do rzeczywistości, jak turbolechityzm do historii, był ciekawy? Chyba jako punkt wyjścia dla badań właśnie psychologicznych nad paranoją polityczną. Co zresztą czytelnicy "docenili", bo właśnie wtedy, kiedy różne Jęczmyki realizowały się politycznie na łamach NF, bardzo tąpnęła im sprzedaż. Daleko nie szukając, ja sam i paru moich znajomych właśnie z tego powodu przestaliśmy kupować to pisemko.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Janusz S. » śr 13.05.2020 20:58

historyk pisze:Naprawdę ten chory, nienawistny bełkot mający się tak do rzeczywistości, jak turbolechityzm do historii, był ciekawy? Chyba jako punkt wyjścia dla badań właśnie psychologicznych nad paranoją polityczną. Co zresztą czytelnicy "docenili", bo właśnie wtedy, kiedy różne Jęczmyki realizowały się politycznie na łamach NF, bardzo tąpnęła im sprzedaż. Daleko nie szukając, ja sam i paru moich znajomych właśnie z tego powodu przestaliśmy kupować to pisemko.

Takich co wtedy przestali było wielu :-) Zawsze dziwiło mnie jak wielu rodzimych fantastów w kolejnych latach zostało politycznymi oszołomami. Przyznaję jednak, że Jęczmyka pamiętam głównie z bardzo dawnych lat i wtedy odbierałem go chyba w miarę pozytywnie. A przynajmniej nie zapamiętałem "nienawistnego bełkotu".
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5909
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: nosiwoda » czw 14.05.2020 7:27

Bo wtedy - mam na myśli lata 90. - jeszcze go nie wydzielał. Ale skręcony już był, i to mocno. Ale fantastyka polska w ogóle była w PRLu mocno prawicowa i to przeszło na III RP, to samo fandom, nadal jest, chociaż już są wypustki inności.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Janusz S. » czw 14.05.2020 17:04

nosiwoda pisze:Bo wtedy - mam na myśli lata 90. - jeszcze go nie wydzielał. Ale skręcony już był, i to mocno. Ale fantastyka polska w ogóle była w PRLu mocno prawicowa i to przeszło na III RP, to samo fandom, nadal jest, chociaż już są wypustki inności.

Jeśli wspomnieć Ziemkiewicza i Wolskiego to na pewno. Co do fandomu nie mam rozeznania, bo jako leń nigdzie nie jeżdżę a teksty i wypowiedzi okołofantastyczne czytam coraz rzadziej. W ostatnich latach przeczytałem chyba tylko Kajtocha o braciach Strugackich. Jęczmyk więc jak dla mnie odpada, zwłaszcza biorąc pod uwagę opinie przedstawione w tym wątku.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5909
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Stalker Books w czerwcu

Postautor: jezzo » pt 15.05.2020 5:50

Fidel wspomniał o 5gowach, ale akurat to było nietrafione. To jest prawdziwy problem, w którym nie ma konsensusu w środowisku naukowych i powstają kolejne prośby o dalsze badania nad wpływem na zdrowie. Także to nie jest żadna teoria spiskowa.

Żeby nie było, trochę poważniejszych źródeł:
https://blogs.scientificamerican.com/observations/5g-is-coming-how-worried-should-we-be-about-the-health-risks/
https://www.theguardian.com/technology/2018/jul/14/mobile-phones-cancer-inconvenient-truths
http://www.5gappeal.eu/the-5g-appeal/
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Fidel-F2 » pt 15.05.2020 8:13

Bardzo trafione. 5G generuje pole elektromagnetyczne. Całe życie żyjemy pod wpływem pierdyliarda rozmaitych pól elektromagnetycznych. Na dodatek 5G jest bardziej energooszczędna od poprzednich wersji więc generuje słabsze pola. Cały ten ruch anty5Gowy jest wyłącznie śmieszny. I nie jest to teoria spiskowa. To przejaw nieuctwa i tępoty.

I powinno być "Tak, że" bo w tej chwili ostatnie zdanie nie ma sensu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » pt 15.05.2020 17:22

Fidel-F2 pisze:Cały ten ruch anty5Gowy jest wyłącznie śmieszny. I nie jest to teoria spiskowa. To przejaw nieuctwa i tępoty.

Jak większość teorii spiskowych. Mnie ostatnio najbardziej bawi ta o Billu Gatesie, który wymyślił koronawirusa po to, żeby nas szczepić, a wraz ze szczepionką podać czipa :D Wg jednej wersji wirus de facto nie istnieje, został wymyślony przez Billa, wg drugiej: Bill i Chińczycy wyhodowali wirusa w laboratorium i wypuścili celowo.
Fidel-F2 pisze:I powinno być "Tak, że" bo w tej chwili ostatnie zdanie nie ma sensu.

Tylko bez przecinka Fidelu - w zbitkach typu "tak że", "mimo że", "chyba że", "tym bardziej że" itp. przecinek stawiamy przed całym wyrażeniem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: Fidel-F2 » pt 15.05.2020 17:58

Fidel-F2 pisze:Tylko bez przecinka Fidelu - w zbitkach typu "tak że", "mimo że", "chyba że", "tym bardziej że" itp. przecinek stawiamy przed całym wyrażeniem.
Słusznie
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: nosiwoda » ndz 17.05.2020 16:04

jezzo pisze:Fidel wspomniał o 5gowach, ale akurat to było nietrafione. To jest prawdziwy problem, w którym nie ma konsensusu w środowisku naukowych i powstają kolejne prośby o dalsze badania nad wpływem na zdrowie. Także to nie jest żadna teoria spiskowa.


Ze specjalną dedykacją:
Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: historyk » ndz 17.05.2020 18:19

nosiwoda pisze:Ze specjalną dedykacją:

Dobre, sepożyczę :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Stalker Books w czerwcu

Postautor: asymon » pn 18.05.2020 14:42

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5152665/

- tu piszą, że glejaki mózgu są lekko przesunięte symetrycznie w stronę ucha przy którym zwykle trzyma się komórkę. Chodzi oczywiscie o pacjentów już chorych i badano wpływ trzymania telefonu przy uchu a nie ogólnie smog elektromagnetyczny czy zależność od częstotliwości fal-nośnika.

@jezzo: artykuły które przytoczyłeś nie za bardzo pokazują związek między promieniowaniem stacji bazowych a zachorowalnością... Porównywanie 5G do koncernów tytoniowych jest trochę nadużyciem, bo producenci fajek szli w zaparte, mimo że było wiele badań dowodzących szkodliwości palenia czynnego i biernego.

Rozumiem że problem (?) jest w tym, że stacje będą gęsto poustawiane, co jest następstwem słabej przenikalności fal o długościach używanych w 5G. Skoro krótsze fale są bardziej tłumione, to jak mogą bardziej szkodzić? Ich długość to (wg wikipedii) od 2.5 do 49mm, nie za bardzo wiem jak mogłoby to ingerować w komórki i DNA, to kilka rzędów wielkości za dużo.

Co do gęstości nadajników, podobnie jest z falami radiowymi, nadajniki UKF są ustawione gęściej niż fal średnich czy długich, no ale tamte (UKF) mają długość kilku metrów i rozpraszają, są tłumione na znacznie większych obiektach).
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości