Powrót do Szereru :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » pt 17.04.2020 7:46

asymon pisze:Pytanie, jak wyglądały pozostałe dwie...


Jest to pytanie z gatunku "co będzie, jeśli otworzę tę starodawną księgę z czaszką na okładce, stronicami sklejonymi krwią i śluzem, oraz ośmiornicą wytłoczoną na grzbiecie, i przeczytam wytłuszczony fragment na głos o północy, w opuszczonym domu na nadmorskiej skarpie w miasteczku Providence?".

Aczkolwiek może się okazać, że wcześniej było nieźle, a po prostu autor i wydawca... no cóż.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Bronsiu » wt 28.04.2020 6:57

historyk pisze:A tak na marginesie, w tym wydaniu (skoro ma być kompletne) powinno się znaleźć miejsce dla tych paru opowiadań, które nie zostały potem wykorzystane. Mam na myśli takie rzeczy, jak np. Miód dla Emiry. Można by to połączyć z Północną granicą, to bo to krótka powieść.


Dużo więcej tam tego było? Nie ogarniam Kresa aż tak. "Gówno", ze dwa opowiadania w "Prawie sępów", fragmenty "Jeźdźców równin". Jeszcze coś? Czy "Król Gór" i "Srebrne wstęgi Aleru", które były lata temu w Fenixie, to są teksty, które weszły potem do książek, czy nie? Niby w "Grombelardzkiej" nie ma rozdziału "Król Gór", ale kto tam Kresa wie, z jego zmianami. Ktoś potrafi odpowiedzieć?
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Tigana » śr 29.04.2020 9:41

Z tego co pamiętam to teksty z Fenixa weszły w skład "Grombelardzkiej legendy". Możne były, jak to u Kresa, nieco zmienione, ale ich główny zrąb był taki sam.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » czw 21.05.2020 14:08

Podbijam temat, żebyście też się pośmiali. W poniedziałek premiera książek, są już dostępne w Sedeńkowej księgarni:
https://esef.com.pl/pl/searchquery/Feli ... ks,W.,Kres

Okładki pozostały takie, jak były. Naprawdę, chciałbym mieć tę Księgę Całości, siedzi mi to gdzieś tam ciągle z tyłu umysłu, ale...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » czw 21.05.2020 14:15

Wiadomo było, że zostaną takie :)
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » czw 21.05.2020 15:27

nosiwoda pisze:Wiadomo było, że zostaną takie :)


Niby tak, ale jednak racjonalna część mojego umysłu nie umiała w to uwierzyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » pn 10.08.2020 10:34

Takiego maila dostałem z esefu:

Drodzy Czytelnicy.

jak już pewnie wiecie, Feliks W. Kres podpisał umowę z Fabryką Słów na wydanie całej Księgi Całości, zawierającej napisany już tom 7 i pisany właśnie tom 8. Tym samym słynna saga fantasy Kresa zostanie zamknięta do końca 2021 roku.

Edycja Fabryki Słów ma być w miękkiej oprawie i rozłożona na 10 woluminów.

Nasza edycja limitowana, jest w oprawie twardej i mamy zgodę na wydanie w tej edycji tomów 7 i 8, kiedy zostaną już opublikowane przez Fabrykę Słów. Nakład będzie identyczny jak dotąd.

Co to oznacza?

Oznacza to, że gdy sprzedamy już obecnie dostępne tomy Księgi Całości (jest końcówka nakładu), to tomy nowe, siódmy i ósmy, będą do kupienia wyłącznie przez tych, co kupili pierwsze sześć. Tym samym, te nowe tomy nie pojawią się w oficjalnej sprzedaży. Listę nabywców mamy w systemie i wszyscy otrzymają odpowiednie powiadomienia.

Jest więc jeszcze OSTATNIA OKAZJA, by nabyć te pierwsze sześć tomów. Dwa komplety mają podpisanego przez Autora "Króla Bezmiarów".

ZAPRASZAMY
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Janusz S. » pn 10.08.2020 11:21

Shedao Shai pisze:Edycja Fabryki Słów ma być w miękkiej oprawie i rozłożona na 10 woluminów.

Dlaczego muszą to wydawać najbardziej g... wydawnictwa na polskim rynku. Jak nie paskudy na twardych okładkach to dzielenie książek na połówki i podłej jakości miękkie. Trudno, nie kupię żadnej wersji.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » pn 10.08.2020 12:57

A ja co najwyżej kupię te ostatnie od FS, chociaż będzie zgrzytanie zębami, zwłaszcza po roli FS w najnowszej odsłonie sporu o Daliana. Mam poprzednie tomy w miękkich, od MAGa, co prawda pewnie format będzie inny, no, ale nie takie mozaiki układałem na półkach.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: historyk » pn 10.08.2020 15:56

Janusz S. pisze:Dlaczego muszą to wydawać najbardziej g... wydawnictwa na polskim rynku. Jak nie paskudy na twardych okładkach to dzielenie książek na połówki i podłej jakości miękkie. Trudno, nie kupię żadnej wersji.

Mag też część tomów dzielił na połówki. Ja tam bierę wydanie Fabryki - i tak wyjdzie taniej niż u Sedeńki i bez tych koszmarków na okładkach. No i FS teraz trzeba wspierać.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Kszych » pn 10.08.2020 17:13

Tak źle, i tak niedobrze, sam nie wiem, co zrobię.

nosiwoda pisze:[...] nie takie mozaiki układałem na półkach.

Moja najbardziej nierówna mozaika to chyba cykl Wspomaganie Brina, każdy tom (a jest ich 7) inny, zarówno jeśli chodzi o koncept artystyczny, jak i wymiary. Ktoś to przebije?

historyk pisze:No i FS teraz trzeba wspierać.

Zaczęli wydawać książki historyczne? :shock:
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Powrót do Szereru

Postautor: asymon » pn 10.08.2020 17:58

historyk pisze:Ja tam bierę wydanie Fabryki - i tak wyjdzie taniej niż u Sedeńki i bez tych koszmarków na okładkach.


W jednym się zgodzę, że będzie taniej, co do okładek, zobaczymy :)
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » wt 11.08.2020 7:02

Kszych pisze:Tak źle, i tak niedobrze, sam nie wiem, co zrobię.

nosiwoda pisze:[...] nie takie mozaiki układałem na półkach.

Moja najbardziej nierówna mozaika to chyba cykl Wspomaganie Brina, każdy tom (a jest ich 7) inny, zarówno jeśli chodzi o koncept artystyczny, jak i wymiary. Ktoś to przebije?

historyk pisze:No i FS teraz trzeba wspierać.

Zaczęli wydawać książki historyczne? :shock:

Moja mozaika Majipooru mogłaby przebić. Początkowo z Prószyńskiego, jeden albo i dwa w amerykańskim paperbacku, a ostatni od Sedeńki. Wspomaganie mam podobnie - najpierw Rebis, ostatnie dwa amerykański paperback.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: jezzo » wt 11.08.2020 13:57

FS może wyda też w zintegrowanych okładkach? Ja przynajmniej wolałbym w zintegrowanej.

A ten cykl Kresa warty zachodu? Wyróżnia się czymś na tle reszty cykli fantasy? Do czego jest podobny?
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shadowmage » wt 11.08.2020 14:10

Ma momenty lepsze i gorsze, ale to jedna z najlepszych polskich serii.
Ciężko porównać - świat dość surowy, mechanika stojąca za magią i naturą świata oryginalna, same fabuły, hmm, przygodowe. Wyróżnikiem jest, że to tak naprawdę kilka luźno powiązanych powieści, a nie jednolita fabuła w odcinkach. Choć oczywiście bohaterowie pojawiają się tu i tam, kolejność czytania ma znaczenie - ale bohaterem spajającym jest sam świat.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Janusz S. » śr 12.08.2020 15:39

Na fb ma być ponoć głosowanie w jakich okładkach Fabryka Słów wyda Kresa.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości