Powrót do Szereru :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Powrót do Szereru

Postautor: niepco » wt 14.04.2020 11:55

Tak jak podejrzewałem - trudno o bardziej ch....e okładki. To już ich specjalność.
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Powrót do Szereru

Postautor: kompan » wt 14.04.2020 12:11

Hahaha, ale sie ktos mocno zdziwi jak zacznie czytac Kresa po tym gdy to kupi sugerujac sie okladkami.
Boskie :D
kompan
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: śr 09.09.2009 14:15

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Tigana » wt 14.04.2020 12:11

To ja z nieco innej beczki. Zacytuje Wojtka Sedeńkę "Wersje ostateczne – kanoniczne, poprawione i miejscami uzupełnione przez autora. (...) Feliks Kres w 2011 roku oświadczył, że porzuca pisarstwo, bo jest już nim znużony. Wydaje mi się, że przerwa od pisania Kresowi posłużyła, odetchnął, nabrał dystansu, a po solidnej pracy nad tą limitowaną edycją nabrał ochoty na dalsze pisanie. Zresztą, dwa lata temu na warszawskim ComicConie nie krył, że nie wyklucza powrotu do Szereru.". Może jeszcze "Jeźdźców równin" się doczekamy?
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » wt 14.04.2020 12:12

Nie rozumiem tego fetysza twardych okładek. Rosjanie wydają w twardych, i co z tego, skoro oczojebność kolorystyczna i estetyczna rozwala system nerwowy. Podobnie tu. Edycja limitowana, specjalna, ekskluzywna ma sens, jeśli wszystko jest dopracowane (papier, fonty, redakcja, korekta, liternictwo okładki, grafika okładki), a nie tylko oprawa na twardo i klękajcie, narody.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Tigana » wt 14.04.2020 12:13

kompan pisze:Hahaha, ale sie ktos mocno zdziwi jak zacznie czytac Kresa po tym gdy to kupi sugerujac sie okladkami.
Boskie :D

No przecież są w klimacie fantasy. A że zapowiadają sielankową atmosferę w stylu Białołęckiej to już insza inszość.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Powrót do Szereru

Postautor: Bronsiu » wt 14.04.2020 12:43

Mnie bawi to "poprawione i uzupełnione przez autora". Kres często lubił przy wznowieniach majstrować przy fabule, a nie tylko przy stylistyce. Kto fan, ten pewnie pamięta perypetie z przywróceniem wzroku Kareniry. Ciekawe co pozmienia tym razem.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1061
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Janusz S. » wt 14.04.2020 12:44

Niby lepsza taka niż żadna. Trochę mi szkoda, że ża te reedycje bierze się Solaris, ale tłumów innych chętnych chyba nie ma a i na polskie Subterranean Press na razie się nie zanosi.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Powrót do Szereru

Postautor: Shadowmage » wt 14.04.2020 13:43

Wiesz, niektórzy wydawcy już się na FWK przejechali, bo obiecywał powrót weny i wydawali z nadzieją na kolejne książki. Coś troszkę jak Białołęcka, choć powody zdaje się, że inne.
W każdym razie brak entuzjazmu do reedycji wydaje się zrozumiały.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20761
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Powrót do Szereru

Postautor: Aegnor » wt 14.04.2020 14:15

Skoro Wojtek Sedeńko nie przekonał Żwikiewicza do skończenia Kosmodramu, to nie przekona Kresa do powrotu do Szereru.
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Powrót do Szereru

Postautor: jachu » wt 14.04.2020 14:34

Przekonać Żwikiewicza chyba się udało, wydaje się że problem leżał raczej w Żwikiewiczu który zapewne chciał, ale niekoniecznie dał radę ;) A szkoda.
jachu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 321
Rejestracja: pt 20.11.2015 12:41

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » wt 14.04.2020 14:38

Janusz S. pisze:Niby lepsza taka niż żadna. Trochę mi szkoda, że ża te reedycje bierze się Solaris, ale tłumów innych chętnych chyba nie ma a i na polskie Subterranean Press na razie się nie zanosi.

Blogasek Sedeńki jest na pracowym kompie, i nie tylko moim, zablokowany - widać wrzucał jakieś niebezpieczne linki. Ale słyszałem, że nakład tej edycji ma być iście spartański - 100 egzemplarzy.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Fidel-F2 » wt 14.04.2020 14:49

I sprzeda po 100 PLN od tomu. A za dwa lata dodrukuje 500 egzemplarzy po 45.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Bronsiu » wt 14.04.2020 15:52

Tak po prawdzie, to nie egzemplarzy, a kompletów. :) Ale zgadza się, pisał o stu.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1061
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Janusz S. » wt 14.04.2020 15:56

nosiwoda pisze:Ale słyszałem, że nakład tej edycji ma być iście spartański - 100 egzemplarzy.

Rzeczywiście 100 szt. Olewam od razu bo cena będzie niechybnie z kosmosu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shadowmage » wt 14.04.2020 16:02

Pewnie porównywalna do innych drukowanych przez Solaris książek w twardej. Mają własną drukarnię, więc to sporo ułatwia, zawsze potem mogą rzucić drugą turę.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20761
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Powrót do Szereru

Postautor: toto » wt 14.04.2020 16:20

Minęło 15 lat od wydania "Tarczy Szerni" i w tym czasie z moich egzemplarzy litery nie wyparowały. Bez "Jeźdźców równin" nawet nie zacznę rozważać zakupu nowego wydania.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Fidel-F2 » wt 14.04.2020 16:37

toto pisze:Bez "Jeźdźców równin" nawet nie zacznę rozważać zakupu nowego wydania.
Nie napalaj się, szansa, że Kres napisze coś dłuższego, jest jedynie faktem marketingowym.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Powrót do Szereru

Postautor: sebgrz » wt 14.04.2020 16:57

Okładki jak do harlequina w klimatach fantasy, słabo, te od MAGa były lepsze, zwłaszcza, że podobno książki raczej w cięższych klimatach. Sam cykl nie jest ukończony i nie zapowiada się by autor skończyć go zamierzał. Czy w takim razie jest sens zabierać się za to, gdyby cena była w miarę przyzwoita?
sebgrz
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 58
Rejestracja: wt 23.05.2017 18:36

Powrót do Szereru

Postautor: Bronsiu » wt 14.04.2020 16:59

Cena za komplet - 300 PLN.

A co do ewentualnego powrotu Kresa do pisania, Wojtek ujął to jak prawdziwy mistrz dyplomacji. Otóż Kres "nie krył, że nie wyklucza". :D
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1061
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Fidel-F2 » wt 14.04.2020 17:08

sebgrz pisze: Sam cykl nie jest ukończony i nie zapowiada się by autor skończyć go zamierzał. Czy w takim razie jest sens zabierać się za to, gdyby cena była w miarę przyzwoita?
Jasne, że jest. To jest cykl w którym kolejne powieści są odrębnymi, zamkniętymi jednostkami, które w całość wiąże w zasadzie tylko wspólny świat. Na upartego można zacząć od dowolnej pozycji a potem wybierać kolejne ruchem konika szachowego.
Bronsiu pisze:Otóż Kres "nie krył, że nie wyklucza"
Otóż Kres nie kryje, że nie wyklucza od jakichś piętnastu lat. W tym czasie miał pisać "już za momencik, już za chwileczkę" z siedem razy. I nie wygląda by sytuacja jakoś się zmieniła.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Powrót do Szereru

Postautor: toto » wt 14.04.2020 17:20

Się nie napalam. U mnie warunkiem koniecznym rozważenia zakupu jest powstanie "Jeźdźców równin". I skończyłoby się prawdopodobnie kupieniem tylko tego tytułu. Mógłbym rozważyć całość w formacie elektronicznym, ale też tylko pod warunkiem, że "Jeźdźcy równin" już są.

O ile każda książka jest oddzielną całością, to jednak "Porzucone Królestwo" nie powinno być czytane przed "Grombelardzką Legendą" i "Królem Bezmiarów". Wydaje mi się, że kolejność czytania powinna być taka:

1. Północna Granica.
2. Król Bezmiarów
3a. Grombelardzka Legenda
3b. Pani Dobrego Znaku
5. Porzucone Królestwo
6. Tarcza Szerni (tego nie czytałem, choć od wielu lat jest gdzieś na półce, ale czekałem na Jeźdźców równin)

3a i 3b - tutaj kolejność właściwie nie ma znaczenia, ale ja bym jednak trzymał się kolejności ustalonej przez Kresa/wydawnictwo Mag ~20 lat temu.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Tigana » wt 14.04.2020 17:57

Nie wydani "Jeźdźcy równin" mieli chyba być osobną książką nie powiązaną z główną osią wydarzeń. Więc nawet jak nie powstaną to mała strata dla cyklu. "Tarcza Szerni" kończy wątki "pirackie" i można ją chyba uznać za finał "Księgi" - przynajmniej ja to tak odebrałem. Z kolei "Porzucone Królestwo" to jakby domkniecie wątku gronbleradzkiego.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » śr 15.04.2020 8:21

Chętnie zapoznałbym się z tym cyklem, ale czy chciałbym zamienić na niego trzy stuzłotowe banknoty? Moja pierwsza reakcja to: "nie", ale wiadomo jak to jest z książkoholikami, zobaczę w księgarni internetowej, zacznę sobie wyobrażać...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Fidel-F2 » śr 15.04.2020 8:28

50 PLN za książkę w twardej oprawie to nie jest żadna ekstrawagancja. Estetyka okładek jest subiektywnie dyskusyjna i tyle. W tej cenie 100 kompletów zejdzie mu na pniu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Powrót do Szereru

Postautor: asymon » śr 15.04.2020 8:41

Może bookrage zrobiłoby akcję "Complete Kres"? Było chyba wszystko, ale wydawała go poprzednia ekipa, nie wiem jak z prawami, czy nie trzeba by dogadywać się od nowa.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Powrót do Szereru

Postautor: historyk » śr 15.04.2020 17:38

Fidel-F2 pisze:50 PLN za książkę w twardej oprawie to nie jest żadna ekstrawagancja.

To jest ekstrawagancja. Bo ceny okładkowe książek w Polsce są nieistotne, są sztucznie zawyżane po to, żeby potem księgarnie mogły dawać wielkie rabaty. Cena twardookładkowych książek to mniej więcej 49 zł, ale standardowy rabat to 30-35%. I darmowa przesyłka. Czyli gdyby to wydał inny wydawca zapłaciłbyś max 210 zł, w tym przefarbowanym Solarisie zapłacisz 315.

Do tego to zakup w ciemno (nie pomacasz, nie obejrzysz), a wydawca znany z partaczenia i robiący problemy przy reklamacjach.

Fidel-F2 pisze:Estetyka okładek jest subiektywnie dyskusyjna i tyle.

Subiektywnie może dyskusyjna, ale obiektywnie są to obrzydliwe potworki.

Fidel-F2 pisze:W tej cenie 100 kompletów zejdzie mu na pniu.

Pewnie tak, chociaż nie miałbym zaufania do danych o nakładach podawanych przez Sedeńkę, sam go przyłapałem na kłamstwach w tej materii - niby kolekcjonerski nakład kilkunastu sztuk, okazał się znacznie większy.

Sedeńko jest dobrym redaktorem serii wydawniczych, natomiast jako przedsiębiorca jest januszem.

Bronsiu pisze:Mnie bawi to "poprawione i uzupełnione przez autora". Kres często lubił przy wznowieniach majstrować przy fabule, a nie tylko przy stylistyce.

Kres przede wszystkim wystrzelał się w pierwszej książce z cyklu szererskiego - w Prawie sępów. Wszystko co napisał później było albo rozwinięciem opowiadań z Prawa (np. Król bezmiarów to rozwinięte opowiadanie Demon walki, Północna granica wypączkowała z opowiadania pod tym samym tytułem itd.) , albo - delikatnie to nazwę - nie porywało. Sam lekturę cyklu zakończyłem na Pani Dobrego Znaku, to było wybitnie przeciętne.

A poza tym tak, masz rację - w każdym kolejnym wydaniu wprowadzał zmiany, co jest dość irytujące.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Fidel-F2 » śr 15.04.2020 18:14

mam nadzieję, że kiedyś minie ci to zatwardzenie
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Powrót do Szereru

Postautor: historyk » śr 15.04.2020 21:19

Fidel-F2 pisze:mam nadzieję, że kiedyś minie ci to zatwardzenie

Też Cię lubię Fidlu :)

A tak na marginesie, w tym wydaniu (skoro ma być kompletne) powinno się znaleźć miejsce dla tych paru opowiadań, które nie zostały potem wykorzystane. Mam na myśli takie rzeczy, jak np. Miód dla Emiry. Można by to połączyć z Północną granicą, to bo to krótka powieść.

EDYCJA.
O ja pierd... Te grafiki źle wyglądają w kupie, ale pojedynczo wręcz ranią oczy:
https://esef.com.pl/userdata/public/gfx/6246.jpg
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Janusz S. » czw 16.04.2020 0:14

historyk pisze:Sedeńko jest dobrym redaktorem serii wydawniczych, natomiast jako przedsiębiorca jest januszem

A już Ci miałem w innym wątku podać info na temat okładki Sandersona, ale mi przeszło.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Powrót do Szereru

Postautor: historyk » czw 16.04.2020 0:31

I co mu teraz napisać, żeby nie pogorszyć :D Może tak: Janusz to imię, a janusz to charakter.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » czw 16.04.2020 7:42

Chcecie trochę raka? To macie. Za blogiem Sedeńki:

Na wszelkie dyskusje o okładkach właściwie nie odpowiadam. Wydałem ok tysiąca książek. Lubię różnorodność, ale i pewną koncepcję albo unifikację. Ale WIEM, że NIGDY nie zaspokoi się każdego. Dlatego NIE DYSKUTUJĘ o gustach. Każda okładka znajduje tyle samo zwolenników, co krytykantów. Ci drudzy są zwykle głośniejsi.
Pracowaliśmy nad okładkami tej serii kilka miesięcy. Pracowało trzech grafików. Koncepcja pierwsza, artystyczna, nie przypadła do gustu autorowi. Druga, malowana – też nie. Trzecia, komputerowa została zaakceptowana. Tylko my wiemy, ile pracy to kosztowało. Nie powiem, która mi się podobała, bo chciałem, by było to dzieło Kresa i żeby miał wpływ na wszystkie elementy. Edytorsko będzie to wyglądało dobrze. Zapewniam, bo mam próbne wydruki.


Te okładki to efekt kilku miesięcy pracy! :lol:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » czw 16.04.2020 8:34

Może mają portal do roku 1999 i stamtąd biorą komputery i grafików do pracy.

Ale, uczciwie rzecz ujmując, te kilka miesięcy to, jak rozumiem z zacytowanego tekstu, całość - najpierw był czas pracy nad 1. wersją, potem nad 2. wersją, a potem nad 3. I dopiero całość to kilka miesięcy pracy. I wtedy to ma sens. Bo wynik końcowy nie może być wynikiem kilku miesięcy pracy, nawet z komputerami z 1999. No po prostu nie ma bata.

Już niedawno pisałem zgryźliwego posta o jakimś daltonizmie estetycznym aprobantów okładek w Solarisie i Stalkerze, ale ostatecznie zrezygnowałem z jego publikowania. Powiedzmy, że to złagodzona wersja tego samego komunikatu - może oni naprawdę nie widzą tego, co widzą inni?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Powrót do Szereru

Postautor: Shedao Shai » czw 16.04.2020 8:48

No, jeśli ich polityką reakcji na krytykę jest "każdemu nie dogodzisz, są ludzie którym to się podoba, o gustach się nie dyskutuje", to ja się nie dziwię, że nie ma zmian. Jest okej, autor, moich dwóch kolegów i żona powiedzieli, że to jest ładne.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Szereru

Postautor: nosiwoda » czw 16.04.2020 8:56

Na moje okładka powinna służyć temu, żeby ktoś, kto wcale nie zamierzał kupić danej książki, zawahał się, zastanowił, a ułamek z tej grupy - kupił. Natomiast polityka okładkowa Solaris/Stalker wygląda raczej tak: skoro i tak zamierzasz kupić tę książkę, nie kupisz tego gdzie indziej, musisz kupić u nas, to kupisz.

Jeśli kupuję cokolwiek z Solaris/Stalker, to POMIMO okładki. I właśnie tylko dlatego, że nie ma gdzie indziej innego wydania. Na tym bazują - na wyłączności. To samo, w mojej opinii, tłumaczy jakość papieru, redakcji, korekty, wysokość ceny i kosztów wysyłki.

Co mi się bardzo kojarzy z okładką najlepszej płyty Fatboy Slima:
Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powrót do Szereru

Postautor: asymon » czw 16.04.2020 19:07

Shedao Shai pisze:No, jeśli ich polityką reakcji na krytykę jest "każdemu nie dogodzisz, są ludzie którym to się podoba, o gustach się nie dyskutuje", to ja się nie dziwię, że nie ma zmian. Jest okej, autor, moich dwóch kolegów i żona powiedzieli, że to jest ładne.


No ale ja rozumiem że że trzech propozycji autor wybrał tę wersję.


Pytanie, jak wyglądały pozostałe dwie...
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości