Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Tigana » sob 21.03.2020 13:03

Rozsądny krok marketingowy biorąc pod uwagę zbliżającą się ekranizacje książki.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Shedao Shai » sob 21.03.2020 14:28

Rozsądny, acz dla mnie nieinteresujący. Szkoda, że nie wydają innych rzeczy Herberta (poza opowiadaniami w dwóch tomach), albo "Dreamer of Dune" (nawet godzinę temu napisali na Fejsie, że nie mają w planie).
Natomiast w październiku wyjdzie (nie u nas, tu nic nie wiadomo) "The Duke of Caladan". Czyli kolejny prequel nam się szykuje.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Kjarik » sob 21.03.2020 15:11

Widzę, że okładki za 15 zł sztuka mają się dobrze w Rebisie.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 996
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Janusz S. » sob 21.03.2020 15:15

Może i rozsądny krok, ale kolejne wydanie w miękkich okładkach zupełnie mnie nie ciekawi, bo braki mam tylko w wydaniu twardookładkowym. Ten przekaz jest trochę niejednoznaczny tym bardziej, że pod nazwą "Kroniki Diuny" funkcjonują różne cykle z tego uniwersum (np. na fantasta.pl "Kroniki Diuny" mają tylko dwa tomy). Nie wiem czy czy dobrze zrozumiałem tę wiadomość. Nowe wydanie w miękkich będzie obejmowało tylko 6 tomów napisanych przez Franka Herberta a wznowienia twrdookładkowe wszystkich tomów z tego uniwersum (w tym tych obecnie niedostępnych) będą systematycznie kontynuowane?

Co ciekawe to nowe wydanie Diuny nie znalazło miejsca w katalogu Rebisu na I półrocze, który przecież ukazał się na początku marca.
Ostatnio zmieniony sob 21.03.2020 15:46 przez Janusz S., łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Shedao Shai » sob 21.03.2020 16:20

Prawda. W ogóle ten katalog jakiś biedny w porównaniu do poprzednich lat. Zawsze dowiadywałem się czegoś nowego, zapisywałem do obserwacji jakieś ciekawostki, a teraz nic. Przeczytałem, pokiwałem głową, o wszystkim wiem.

Co do komunikatu, to ja rozumiem go tak, że w nowej, pulpowej oprawie wyjdzie oryginalnych sześć tomów Diuny spod pióra Franka. Ja zawsze za "Kronki Diuny" uważałem osiem tomów, czyli 6 Franka plus dwutomowe zamknięcie od Briana i KJA, ale teraz widzę, że internety (i, co ważniejsze, strona Rebisu) nie do końca się ze mną zgadzają. Podsumowując:

1) Od "Diuny" po "Kapitularz..." - w nowym, miękkookładkowym wydaniu + pod koniec roku pojawi się też wydanie z okładką filmową (na fejsie w komentarzach napisali),
2) Od "Diuny" po "Kapitularz..." - w starym, twardookładkowym wydaniu - będą dodruki w miarę potrzeby,
3) Pozostałe tomy (Legendy, Wielkie Szkoły, Rody, Bohaterowie i "Łowcy"/"Czerwie") - brak dodruków, jak ktoś nie ma a chce, to ma pecha.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Janusz S. » sob 21.03.2020 16:58

Właśnie takiej wersji się obawiałem, bo czegoś mi tam jeszcze brakuje z serii w twardych okładkach :(
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: lordofthedreams » ndz 22.03.2020 9:18

Oho, pan Igor dostał kolejną serię do obdarzenia swoimi pięknymi inaczej okładkami?
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: Janusz S. » ndz 22.03.2020 10:02

lordofthedreams pisze:Oho, pan Igor dostał kolejną serię do obdarzenia swoimi pięknymi inaczej okładkami?

To ten co się rozbił o ścianę wehikułem czasu?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Nowa odsłona arcydzieła światowej fantastyki

Postautor: lordofthedreams » pn 23.03.2020 7:51

Tak, ta Diuna wyglada mi na jego dzieło.
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

cron