Papierowy Księżyc i Ryan :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Janusz S. » śr 04.03.2020 20:01

Czekałem dwa dni, żeby zobaczyć, czy ktokolwiek zareaguje. Po licznych reakcjach widać jak beztrosko PK wszystko spier... ściemniając czytelnikom przez cztery lata, że książka zaraz wyjdzie a potem wymyślając kolejne absurdalne powody opóźnienia. Dzisiaj zakończenie tego cyklu najwyraźniej mało kogo obchodzi. O ile oczywiście nastąpi.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: cana » czw 05.03.2020 7:26

uwierzę jak zobaczę :-)
cana
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 112
Rejestracja: pt 11.03.2016 8:02

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: nosiwoda » czw 05.03.2020 9:41

Stoją dwa tomy na półce, ale i tak nie zacząłem czytać, więc i parcia nie mam. Ale owszem, chciałem wrzucić do koszyka na nieprzeczytane, a tu nic. Będzie, to będzie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Janusz S. » czw 05.03.2020 16:43

Doczytałem w oryginale, bo nie chciało mi się czekać, więc teraz też niespecjalnie czekam na mocno spóźniony trzeci tom. O kolejnych chyba w ogóle można zapomnieć - w sumie tworzą jakby nowy cykl, ale jedyne na co można liczyć, to że MAG się za to zabierze. Trylogia o smoczej krwi nie była chyba jednak zbyt wielkim sukcesem (jest moim zdaniem słabsza niż ta trylogia) i nie wiem czy MAG w ogóle będzie w Ryana dalej inwestował.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: historyk » czw 05.03.2020 16:48

Prężne wydawnictwo: ostatnia książka wydana bodajże w listopadzie (czyli wychodzi, że coś wydają co cztery miesiące), brak redakcji i korekty, ileś rozgrzebanych serii, o których dokończeniu ni huhu. Wydział promocji nie odpowiada na maile... Niech to już idzie z torbami, może ktoś inny przejmie co ciekawsze ich serie (jak Fletchera czy Bennetta).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Janusz S. » czw 05.03.2020 16:51

historyk pisze:Prężne wydawnictwo: ostatnia książka wydana bodajże w listopadzie (czyli wychodzi, że coś wydają co cztery miesiące), brak redakcji i korekty, ileś rozgrzebanych serii, o których dokończeniu ni huhu. Wydział promocji nie odpowiada na maile... Niech to już idzie z torbami, może ktoś inny przejmie co ciekawsze ich serie (jak Fletchera czy Bennetta).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

No niestety, dokładnie tak. Bennetta chyba w ogóle przerwali po pierwszym tomie. Fletchera warto spróbować? Bo na razie olałem, chociaż zapisałem gdzieś na LC żeby się tej trylogii przyjrzeć.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Tigana » czw 05.03.2020 17:56

Patricka Ness i jego "Ruchomy Chaos" już oddali Zyskowi może i na kolejne serie przyjdzie pora.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Janusz S. » czw 05.03.2020 22:43

Może Zysk wyda całość. Tylko to chyba raczej dla dzieci/młodzieży? Po "Siedmiu minutach" nawet chciałem przeczytać, ale jakoś nie wyszło.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Shadowmage » pt 06.03.2020 9:00

Młodzieżowe, ale tak trochę bardziej w stylu np. młodzieżówek Bacigalupiego, czyli dość brutalnie (ale nie z przypudrowaniem jak np. "Igrzyska śmierci").
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20754
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Fidel-F2 » pt 06.03.2020 9:17

kwa, prawie wszystko co wydają jest nieczytalne bo większość to naiwne młodzieżówki a reszta równie naiwna konfekcja, kwa
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Shadowmage » pt 06.03.2020 9:20

W zasadzie zdiagnozowałeś nasz rynek wydawniczy. Nie szkoda nerwów? :twisted:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20754
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Tigana » pt 06.03.2020 11:00

Recenzja poprzedniego wydania http://katedra.nast.pl/art.php5?id=6810
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: mniemiroslaw » pt 06.03.2020 12:01

Janusz S. pisze:
historyk pisze:Prężne wydawnictwo: ostatnia książka wydana bodajże w listopadzie (czyli wychodzi, że coś wydają co cztery miesiące), brak redakcji i korekty, ileś rozgrzebanych serii, o których dokończeniu ni huhu. Wydział promocji nie odpowiada na maile... Niech to już idzie z torbami, może ktoś inny przejmie co ciekawsze ich serie (jak Fletchera czy Bennetta).
_______________________
http://fin32.com/

No niestety, dokładnie tak. Bennetta chyba w ogóle przerwali po pierwszym tomie. Fletchera warto spróbować? Bo na razie olałem, chociaż zapisałem gdzieś na LC żeby się tej trylogii przyjrzeć.


Fletchera to może i jeszcze warto kontynuować, ale z Benettem to się nie zgodzę, dla mnie to był ogromy zawód i strata czasu, no ale o gustach się nie dyskutuje, a niewidzialna ręka rynku może ich już smyra po pleckach :D
mniemiroslaw
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pt 06.03.2020 11:44

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: Janusz S. » pt 06.03.2020 14:08

U Bennetta było trochę nietypowych pomysłów, więc chciałem dać mu szansę. W przypadku Fletchera muszę przeprosić - pomyliłem autorów. Myślałem o Nadzorze Charlie'go Fletchera a nie książce Michaela Fletchara wydanej przez PK. O tej w ogóle nic nie wiem ani nie próbowałem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Papierowy Księżyc i Ryan

Postautor: historyk » pn 09.03.2020 22:43

Janusz S. pisze:Fletchera warto spróbować?

https://seczytam.blogspot.com/2020/03/m ... ienia.html
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron