Pierwsza premiera roku :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Pierwsza premiera roku

Postautor: Shedao Shai » śr 08.01.2020 10:54

Książki czytałem jakieś 15 lat temu, więc bardzo słabo je pamiętam. Ale skończyłem wczoraj oglądać serial i muszę powiedzieć, że dość mocno się na nim męczyłem. Z tego, co doczytałem, jest to raczej wierna adaptacja, ale chyba po prostu fabuła i świat przedstawiony już tak do mnie nie przemawiają, jak w czasach nastoletnich. Dzieci w rolach głównych rzadko zwiastują coś, co mnie porwie. I tu właśnie tak było, zdarzały się zaskakująco dorosłe momenty, ale koniec końców zbyt duży aromat "teenage adventure", żebym miał ochotę kontynuować swoją przygodę z tym.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza premiera roku

Postautor: Shadowmage » śr 08.01.2020 11:04

Książki nie czytałem, ale serial oglądam. To młodzieżowa fabuła, więc jakiś wybitnych doznań fabularnych nie ma. Za to są niezłe zdjęcia i scenografia (niestety na tym polu Wiedźmin może się schować), a dziewczyna grająca Lyrę daje radę i jest jednym z jaśniejszych punktów.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20754
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Pierwsza premiera roku

Postautor: Shedao Shai » śr 08.01.2020 13:12

To prawda, główna aktorka jest bdb.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Pierwsza premiera roku

Postautor: asymon » śr 08.01.2020 19:48

Ja skończyłem serial i jako że też czytałem przy okazji poprzedniej ekranizacji, zaskoczył mnie ostatni odcinek, konkretny przypadek "wtf?", czy jak mawia Entommbet "łodafak?".

Fabuła bardziej mi się kleiła niż w filmie z Nicole Kidman, ale zgoda, że trzeba przymrużyć oko jeśli mamy więcej niż te 12 lat. Nakręcony bardzo dobrze, a czołówka wręcz świetna, widać że HBO poważnie podchodzi do własnych produkcji, w Wiedźminie faktycznie widać było miejscami budżetowość serialu.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Pierwsza premiera roku

Postautor: Bibi King » czw 09.01.2020 13:45

Książkę przeczytałem dawno temu, a teraz drugi raz, już w połączeniu z resztą trylogii (wtedy jakoś nie chwyciło; ten nowy przekład MAG-a chyba po prostu bardziej mi podchodzi). I uważam cały cykl za genialne połączenie młodzieżówki z czymś poważniejszym: główna bohaterka ma te dwanaście czy ileś lat, ale problemy, przed którymi staje (zwłaszcza później, w tomach II i III), są znacznie poważniejsze i ciekawsze, po prostu. Natomiast serial... Trochę poszedł w efekciarstwo, wymusił parę skrótów i uproszczeń, ale przypadł mi do gustu właśnie jako (na ile to możliwe) wierna ekranizacja. No i czekam z zaciekawieniem na ciąg dalszy.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1125
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości