Trylogia Kosmiczna - będzie nowa edycja :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Trylogia Kosmiczna - będzie nowa edycja

Postautor: Janusz S. » wt 07.01.2020 17:27

Podobno to jakaś wersja oryginalna w przeciwieństwie do poprzednio wydanych. Mgliście pamiętam, że Proxima mi się podobała gdy byłem młody. Hm, może by tak stracić trochę kasy?
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Trylogia Kosmiczna - będzie nowa edycja

Postautor: Bronsiu » wt 07.01.2020 17:50

Ja nie czytałem, więc pewnie stracę. Mam szacunek do takich klasyków, pewnie na chwilę odmłodnieję podczas czytania. Poza tym podczas moich pierwszych konwentów zdążyłem poznać pana Borunia. Był przesympatyczny i bardzo otwarty, i choćby tylko z tego banalnego powodu chciałbym to wreszcie przeczytać.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Trylogia Kosmiczna - będzie nowa edycja

Postautor: lufarudego » śr 08.01.2020 4:33

Ponizej komentarz Wojtka Sedenko zaczerpniety z jego blogu...
Przygotowuję prawdziwą gratkę dla miłośników polskiej SF i kolekcjonerów. Edycję Trylogii kosmicznej Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki w twardej, szytej oprawie. Uważam, że to dzieło, które przyciągnęło do fantastyki równie wielu czytelników co książki Lema, i powinno zyskać taką oprawę, bo wciąż się dobrze je czyta.

Ta edycja jeszcze pod jednym względem będzie wyjątkowa. Otóż panie Katarzyna Boruń-Jagodzińska i Renata Trepka zgodziły się, by ta edycja, kolekcjonerska, była reprintem pierwszego wydania Trylogii. W ten sposób miłośnicy fantastyki otrzymają dwa wydania – pierwsze, kultowe, w twardej oprawie i wznowienie z lat siedemdziesiątych, poprawione naukowo, w oprawie broszurowej. To pierwsze wydanie w wielu polskich domach ma specjalne miejsce na półce i w sercu gospodarzy, niestety wydania te często mają w stanie rozpadu, oprawiane dodatkowo u introligatorów, zaczytane. Teraz zyskają książkę do wielokrotnego użycia.

Okładki przygotował Tadeusz Meszko, w tej chwili trwa opracowanie tekstu, bo nie ma elektronicznej wersji tego wydania. Zajmie to parę miesięcy.

i uscislenie dotyczace tomu 1...

Pierwszy tom będzie reprintem II wydania z 1957 roku, który jest pierwotną wersją powieści drukowanej w prasie, w Ilustrowanym Kurierze Polskim. Pierwsze wydanie książkowe zostało okrojone przez recenzentów. Po odwilży 56 roku autorzy wrócili do wydania prasowego.

Od sibie dodam ze czytalem obydwa wydania i faktycznie pierwsze wydanie jwst lepsze.
lufarudego
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: wt 17.05.2016 1:47

Trylogia Kosmiczna - będzie nowa edycja

Postautor: Aegnor » śr 08.01.2020 20:37

W kwestii okładek podziękowali już Penningtonowi za "współpracę"? Będzie niepocieszony ;)
Trylogię czytałem stosunkowo niedawno i zestarzała się mocno, choć duch starej beztroskiej sf nadal jest w niej mocny. Dzisiaj więcej mówi nam już o czasach minionych niż o przyszłości i w tej perspektywie może być dość ciekawą lekturą.
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości