Nieoczekiwana zmiana miejsc :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: lufarudego » wt 09.07.2019 1:56

recenzja spoko ale zawiera spojlery. kto ma zamiar czytac ksiazke niech sobie odpusci...
lufarudego
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: wt 17.05.2016 1:47

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.07.2019 7:37

Czy zamiast słowa "recenzuje", nie powinno być "streszcza"? I, o mój borze, aż dwa razy protagonista. Ale, ale, faktycznie, powieść, eee... " recenzja" i grono docelowe chyba trzymają wspólny poziom.
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Konsul » wt 09.07.2019 8:41

Ostatnimi dniami to mam wrażenie, że na tym forum trwa wyścig kto komu bardziej dowali.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Shadowmage » wt 09.07.2019 8:50

Ostatnimi? Nie, zawsze gdy Fidel i Historyk wpadną :P
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.07.2019 9:25

Ach no tak, wszak nie ma większej wartości niż kółko wzajemnego lizania się po fiutach.

Poza tym, bez jaj, nie jest to może najgorsza recenzja zaprezentowana w tym roku w internecie, ale co do trzeciej dziesiątki to już bym się zastanawiał.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Shadowmage » wt 09.07.2019 9:34

Masz dużo czasu na przeglądanie całego internetu :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Konsul » wt 09.07.2019 9:36

Shadowmage nie chciałem już rzucać nickami ;p
Natomiast wartością byłoby zachowywanie jakiejś kultury wypowiedzi, zwłaszcza że podobno wszyscy tutaj czytają książki, więc na braki w zasobie słownictwa nie cierpią. Nie rozumiem podejścia "mam inne zdanie to go zgnoje". I mi przecież Hiob też się średnio podobał,co już wyraziłem.Co jednak nie oznacza, że mam za gorszych tych, którzy mieli inne wrażenia.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Shadowmage » wt 09.07.2019 9:38

Dlatego niektórzy dostają czasowe bany, co działa... na jakiś czas.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: historyk » wt 09.07.2019 9:43

Shadowmage pisze:Ostatnimi? Nie, zawsze gdy Fidel i Historyk wpadną :P

To nie moja wina, że bierzecie do pisania recek takie orzły sokoły. Jak widzę, że reckę popełnił Skalski czy - o zgrozo! - Krukowski, to teraz już nie wchodzę, bo szkoda zdrowia na czytanie streszczeń, albo farmazonów napisanych po polskiemu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2650
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.07.2019 9:53

Konsul, domagasz się sensownej dyskusji, a sam, świadomie albo i bezwiednie, stosujesz sofizmaty wykluczające sensowną dyskusję. Bo trzeba te sofizmaty prostować opisowo, kawa na ławę, a nie chce mi się tego robić bo nie lubię i nie chce mi się. To raz.

Dwa. Jeśli fiuty dręczą twą kulturę to śpieszę donieść, że to parafraza klasyka. Rzecz, która niesie konotacje popkulturowe, dodając pewnych znaczeń i sensów. Nie moja wina, że nie wszyscy potrafią odczytać.

Hitoryk +3,14
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Konsul » wt 09.07.2019 10:00

Dziecinada. Myślisz, że jak bez ładu i składu użyjesz kilku słownikowych słów to będziesz fajny? Bardzo fajnie kogoś o coś oskarżyć, ale konkretnie wskazać co i gdzie to już nie masz czasu. Dobrze, twój brak kultury jest widoczny gołym okiem, więc ja nic nie muszę wykładać na ławę.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.07.2019 10:03

cbdu
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Beatrycze » wt 09.07.2019 10:56

A ja jakkolwiek na samej Katedrze recenzje czytuję, tak komentarze mnie zniechęcają.

Bo najczęściej jest tak, że jeśli się jakieś pojawiają, to najczęściej o treści "ale to brzydkia okładka" "i tak tego nie kupię" "co za beznadziejna książka", "wszyscy autorzy z listy dzisiejszych premier są beznadziejni". Ileż można?

Ja nie mówię, od czasu do czasu wyrazić taką opinię, jeśli się coś bardzo nie spodobało. Ale ciągle? Czemu to ma służyć?
Z przeproszeniem, a co mnie obchodzi, że ktoś nie lubi jakiegoś motywu na okładce, albo że sobie nie kupi takiej a takiej książki. To sobie nie kupi, jego pieniądze, jego sprawa.

Ale nie, zaraz calutki świat musi wiedzieć.
I zamiast mieć wrażenie, że odwiedzam portal poświęcony literaturze, mam wrażenie, że odwiedzam forum frustratów.

Nie chodzi mi o tworzenie kółka wzajemnej adoracji, ale na mrocznych bogów z Kor-Yuban, to powinno być tak, że takie strony odwiedzają ludzie, którzy lubią literaturę, a nie jedynie własne widzimisię.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Konsul » wt 09.07.2019 11:00

+1
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Shedao Shai » wt 09.07.2019 12:05

+1

Dla niektórych Katedra to takie miejsce upustu żółci, kiedy się już jej za dużo w życiu nazbiera. Frustracja i chęć jakiegoś wyjścia na fajnego, mądrego gościa, aż biją po oczach. Okładki kiepskie, książki kiepskie, wydawnictwa kiepskie, moderacja do bani, patronaty słabe, ludzie głupi (poza autorem danej wypowiedzi, bo on zawsze inteligentny, obeznany, z wysmakowanym gustem itd. itp.)

Ale dla równowagi, jest tu też dużo fajnych ludzi, których od lat przyjemnie się czyta. No i drugiego takiego miejsca konsekwentnie dostarczającego informacje o polskim rynku fantastyki ze świecą szukać. Szkoda, że atmosferę psują te wieczne wypusty żółciowe ilu, dwóch? trzech? osób (co łatwo byłoby rozwiązać permbanem, ale rozumiem też opory administracji przed takim działaniem). Takie uroki korzystania z Internetu, szczególnie w zakątkach około-fantastyczno-literackich, gdzie ludzi nieradzących sobie z kompleksami/ego jest nadprzyrodzenie dużo. Się chce udzielać, trzeba brać to na klatę (chociaż wiem, że łatwo tak gadać, a sam czasem nie wytrzymuję, biję się w pierś).
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: historyk » wt 09.07.2019 12:37

Beatrycze pisze:to powinno być tak, że takie strony odwiedzają ludzie, którzy lubią literaturę, a nie jedynie własne widzimisię.

Czyli szukasz ludzi, którzy lubią czytać, ale nie potrafią sobie wyrobić opinii o książce... To, droga Beatrycze, polecam Fahrenheita - tam lubią wszystko, wszystkim się zachwycają, nic nie będzie mącić Twojego spokoju. Zresztą u Was na Esensji też są takie recenzentki, które widzą tylko pełną połowę szklanki, a nie widzą pustej :D

Beatrycze pisze:Bo najczęściej jest tak, że jeśli się jakieś pojawiają, to najczęściej o treści "ale to brzydkia okładka" "i tak tego nie kupię" "co za beznadziejna książka", "wszyscy autorzy z listy dzisiejszych premier są beznadziejni". Ileż można?

Zacytuję klasyka: nie nazywajmy szamba perfumerią.

Shedao Shai
Jak miałem dwanaście lat, też byłem wszystkim zachwycony. A potem dojrzałem - Ty w końcu też (chyba...) dojrzejesz. A szukając ludzi niepasujących do Katedry i zatruwających atmosferę, na pierwszym miejscy wskazałbym ciebie i twoje dziecinne zachwyty.

Naprawdę uważacie, że mam streszczeniom czy takim bełkotom:
http://katedra.nast.pl/artykul/7672/Gai ... Anansiego/
klaskać? To sobie załóżcie stronę adoracja.pl
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2650
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: nosiwoda » wt 09.07.2019 12:56

... i wtedy wkracza Beatrycze, cała na biało.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4988
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: asymon » wt 09.07.2019 13:10

historyk pisze:To nie moja wina, że bierzecie do pisania recek takie orzły sokoły. Jak widzę, że reckę popełnił Skalski czy - o zgrozo! - Krukowski, to teraz już nie wchodzę, bo szkoda zdrowia na czytanie streszczeń, albo farmazonów napisanych po polskiemu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Nie zgodzę się, ja nie musiałem nawet czytać całości recenzji, wystarczyło mi pierwsze zdanie:

Choć "Hiob. Komedia sprawiedliwości" nie należy do najwybitniejszych powieści amerykańskiego autora,

...i już wiem co i jak. Ważną cechą dobrej recenzji jest skuteczność, tzn. czy zachęci, czy wręcz przeciwnie. To jedno znanie (plus parę wcześniejszych komentarzy na forum) i już wiem, że wręcz przeciwnie. :D
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.07.2019 15:29

Ale że mam lubić literaturę? Całą? Plipiuka też?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3461
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Postautor: historyk » wt 09.07.2019 16:00

Zwłaszcza Pilipiuka, malkontencie, tetryku, krytykancie i psuju nastroju naszej drogiej Beatrycze :D Byś tak pochwalił Pilipiuka, korona by Ci z głowy spadła? A zaraz przyjemniej by się tu wchodziło :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2650
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości