Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna"

Postautor: Benson » czw 27.06.2019 16:20

Nie brakuje czegoś na początku recenzji? Bo nie wiem, co jest istotne...
Benson
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 49
Rejestracja: czw 30.11.2017 7:29

Re: Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna"

Postautor: romulus » czw 27.06.2019 17:37

Ups, "urwało" akapicik:

"Cykl „Kroniki Riyrii” liczy aktualnie cztery tomy. „Wieża Koronna” jest pierwszym z nich. Ile ich będzie, tego nie wie jeszcze sam autor. Co nie powinno zniechęcać czytelników obawiających się kolejnego rozwlekłego cyklu fantasy. Michael J. Sullivan zapewnił we wstępie, że każda z książek składających się na ten cykl będzie stanowić zamkniętą fabułę. Oczywiście, każda będzie dotyczyć przygód tych samych bohaterów."
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna"

Postautor: Shadowmage » czw 27.06.2019 21:44

Dzięki. Tak to jest, jak się zrobi ctrl+x zamiast ctrl+c :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna"

Postautor: El Lagarto » pn 28.08.2023 20:37

Wskrzeszam trupi wątek, ponieważ jakiś czas temu przeczytałem "Wieżę koronną" Sullivana. Niezłe. Życia mojego nie zmieniła, ale zapewniła nieco godziwej rozrywki. Fantastyki tam mało, ale rzecz rozgrywa się w fantastycznym świecie, zatem przez większość czasu czytelnikowi musi wystarczyć świadomość, że magia i magiczne rasy gdzieś obok sobie istnieją. Uwagę przyciąga nie tyle kreacja świata, co relacje między postaciami...

Specjalnie zwróciłem uwagę na wątek kibelka, który w jednym z wątków wyśmiewał jeden z Użytkowników Forum. Chodzi o zamożny zajazd, za którym znajdował się rów pełniący funkcję sracza... Cóż, rów ów nijak nie zakłóca mechaniki świata, a zarzut o zaawansowaną technologicznie ubikację w wiejskiej chacie jest wzięty z jelita grubego.

No chyba, że Krytykantowi chodzi o inny tom cyklu, gdzie w wiejskiej chacie są złocone kible ze spłuczką i podgrzewany sedes? Na razie nie doczytałem... W "Wieży koronnej" inkryminowanej treści nie ma.

To samo z wszechobecnymi sklepikami we wsi. Wypełniona sklepami wieś okazała się sporym miastem. Sam bohater odczuwa zdziwienie ilością dostępnych w nim placówek handlowych. Żaden czytelnik, który kiedyś słyszał o faktoriach w krajach kolonialnych, nie będzie zaszokowany obecnością wielu sklepów w mieście nad dużą rzeką...

Nie jest to cykl, który wskoczyłby u mnie na początek listy lektur, ale zamierzam go kontynuować. Dobry kawałek fantasy...
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Sullivan, Michael J. - "Wieża Koronna"

Postautor: Whoresbane » pn 28.08.2023 21:18

W pełni się zgadzam. Kawał porządnego łotrzykowskiego fantasy
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron