Heinlein, Robert A. - "Hiob. Komedia sprawiedliwości" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Heinlein, Robert A. - "Hiob. Komedia sprawiedliwości"

Postautor: Fidel-F2 » pt 14.06.2019 17:50

Pewnie nawet ktoś to kupi.
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3459
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Heinlein, Robert A. - "Hiob. Komedia sprawiedliwości"

Postautor: Shedao Shai » pn 17.05.2021 6:23

Trzeci z wydanych u nas w ostatnim czasie Heinleinów, a zarazem, jak dla mnie, najlepszy. Choć to różnica rzędu 5,0 a 5,5/6, więc też niespecjalnie wielka. Heinlein mi, jak widać, bardzo dobrze wchodzi. Tu mamy zabawę z konceptami światów równoległych, podszytą dużą dawką analizy religijności. Książka i mądra i ciekawa. Dobrze zarysowany protagonista – z innego niż nasz świata, a więc dość obcy. Fabuła robi się coraz bardziej odjechana, żeby gdzieś w ¾ zrobić twist, przez który już do końca uśmiech nie schodził mi z twarzy. Miał ten chłop fantazję, miał dobre pomysły i ciekawie je przedstawiał. Świetna książka. 5,5/6.

Gorzej, że teraz pozostało mi oczekiwanie na „Starship Troopers” i „The Moon Is a Harsh Mistress” w Artefaktach, czyli wiadomo, pewnie sobie jeszcze poczekam ;) Liczę też, że w „Wehikule” jeszcze coś się od Heinleina trafi, bo w końcu takie „Time Enough for Love” nie wyszło u nas nigdy, a i pewnie niejedna książka warta wydania/reedycji by się jeszcze znalazła. Fajnie, że po latach dwa wydawnictwa zabrały się za odświeżanie tego klasyka, ale czuję tu jeszcze potrzebę na dużo więcej.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości