Ciągu dalszego nie będzie :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: historyk » śr 20.02.2019 19:13

Szkoda, bo całkiem fajny serial.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » śr 20.02.2019 21:57

Dobrze, bo to gówno niemożebne.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: lufarudego » czw 21.02.2019 2:23

Historyku, czy wiesz cos na temat ksiazki Przybylka?
Dzieki
lufarudego
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: wt 17.05.2016 1:47

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Shedao Shai » czw 21.02.2019 8:43

Szkoda, przyjemny serial :(
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: historyk » czw 21.02.2019 10:09

Fidel-F2 pisze:Dobrze, bo to gówno niemożebne.

Andropauza, czy co z Tobą się dzieje? Boś marudny nawet ponad moją - tolerancyjną - miarę :D

lufarudego pisze:Historyku, czy wiesz cos na temat ksiazki Przybylka?

Nie wiem, a dlaczego miałbym coś wiedzieć? Nie interesuje mnie ten autor...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.02.2019 10:41

Nic się nie dzieje. Ten serial to po prostu prymitywny szmelc. Gdybyśmy gadali o Treme, Serenity, BB, Deadwood powiedziałabym, że genialne. Gdyby o BSG to, że nierówny acz miejscami bardzo dobry. I tak dalej i tak dalej. Ale jeśli o Nightflyers, to po prostu niemożebne gówno.

Rzecz w tym, że gówno stworzyć najłatwiej i jest na nie największy popyt. To i częściej sarkam niż chwalę.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Thuringwethil » czw 21.02.2019 11:00

Też płakać nie będę. Naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego niż kiepsko posklejanego kolażu motywów z filmów sci-fi z lat 80-90. Z uporem godnym jakiejś manii oglądałam odcinek za odcinkiem licząc, że coś się wydarzy, co pozgarnia to wszystko w zgrabną całość... niestety się nie doczekałam.
Poczatek zapowiadał się nieźle, na przyjemny, raczej lekki serial, może z ogranymi wątkami ale podanymi na nowo, niestety na "zapowiedziach" się zakończyło.
Teraz się zastanawiam na ile odzwierciedla to opowiadanie, czy jednak warto po MArtina sięgnąć.
Ostatnio zmieniony czw 21.02.2019 11:29 przez Thuringwethil, łącznie zmieniany 1 raz
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.02.2019 11:15

Podobno niewiele mają wspólnego. Ale to Martin, cudów bym się nie spodziewał. Z drugiej strony to krótki tekścik, wielkiej straty nie będzie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Thuringwethil » czw 21.02.2019 11:32

Fidel-F2 pisze:Podobno niewiele mają wspólnego. Ale to Martin, cudów bym się nie spodziewał. Z drugiej strony to krótki tekścik, wielkiej straty nie będzie.

Cudów sie nie spodziewam (w końcu Martin, miło się czyta i przy lekturze "odpoczywa komórki mózgowe"), ale może nie będzie takiej sieczki :)
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.02.2019 11:38

To chyba będzie ok. Poniżej cytat że znajomej z innego forum.

No więc dostałam cynk że jest coś takiego. Odświeżyłam sobie opowiadanie i zapuściłam serial. I to mógł być błąd, bo opowiadanie nie jest specjalnie porywające, ale ma swój wdzięk i trzyma się kupy. Serial też ma coś wspólnego z kupą, ale się nie trzyma niczego. Zostały w ogóle imiona, nazwy własne i że lecimy do kosmitów. Większość zmienionych i dopisanych rzeczy jest bez sensu, serio nie rozumiem po co te liczne wspomnienia, jakieś umierające dzieci, usuwane płody, pożerane płody, zarodnikujące noworodki, kosmiczne grzyby i szaleniec z pszczołami, który robi złe rzeczy a potem jak gdyby nigdy nic mu przechodzi. Fcuk, jakie to było głupie. I jeszcze klonowanie do którego niezbędna jest sperma. A w ostatnim odcinku przy haśle 'jak sądzisz, skąd się wzięły Twoje geny?' wymiękłam i powiedziałam co brzydkie słowo bo już się nie dało. Dobrze że robiłam ładne rzeczy rękami w trakcie, dzięki czemu nie zmarnowałam totalnie tych chyba 400minut, acz odradzam robienie fejspalmów jak trzymacie igłę w dłoni.

Jest i dobra wiadomość - nie będzie drugiego sezonu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Thuringwethil » czw 21.02.2019 11:48

Dzięki, wygląda na to że dam szansę Martinowi. Swoją droga cudowne podsumowanie serialu:) Dzięki niemu uświadomiłam sobie, że chyba w ramach samoobrony część głupot serialowych już wyparłam z pamięci.
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: niepco » czw 21.02.2019 16:04

"Gdybyśmy gadali o Treme, Serenity, BB, Deadwood [...]". Fakt, to genialne produkcje, obejrzałem Firefly i Serenity z 20 razy i nadal się nie nudzą. A propos Deadwood - już niedługo wchodzi na ekrany długoooo oczekiwany film:-)
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: historyk » pt 22.02.2019 1:07

Fidel-F2 pisze:Nic się nie dzieje. Ten serial to po prostu prymitywny szmelc. Gdybyśmy gadali o Treme, Serenity, BB, Deadwood powiedziałabym, że genialne. Gdyby o BSG to, że nierówny acz miejscami bardzo dobry. I tak dalej i tak dalej. Ale jeśli o Nightflyers, to po prostu niemożebne gówno.

Ja z kolei o BSG mogę rzec właśnie, że to niemożebne gówno (nie dałem rady tego obejrzeć) - podoba się chyba tylko tym, którzy trafili na pierwszą serię w odpowiednim czasie, czyli jeszcze w latach osiemdziesiątych, a potem jechali na nostalgii. To już SG było lepsze, a SG-A i SG-U o niebo lepsze.

A Nightflyers może dlatego dostarczył mi nieco rozrywki, że nie usiadłem z zamiarem tropienia nielogiczności i głupot.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Shadowmage » pt 22.02.2019 7:37

W pierwszym zdaniu rozmijasz się z rzeczywistością ;) Znam sporo osób, które starej wersji nie trawią/nie widzieli, nową uważają za bardzo dobrą/kultową/fajną.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20761
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Shedao Shai » pt 22.02.2019 9:21

historyk, powiedz proszę że piszesz o starym BSG xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Janusz S. » pt 22.02.2019 12:39

Naprawdę nową wersję BSG warto obejrzeć??? Skreśliłem ją z założenia, bo kiedyś nieopatrzenie rzuciłem okiem na jakiś fragment tej starej i odrzuciło mnie na kilometry.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5931
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » pt 22.02.2019 13:09

Pierwsze dwa sezony. Naprawdę niezła, kosmiczna rzecz. Trzeci sezon wygląda jakby robił go kto inny. Nędza taka, że kompletnie mnie zniechęciło i czwartego sezonu już nie widziałem. Ale jeśli komu podobała się porażka zwana Carnivale, tania mistyka i jeszcze tańsza metafizyka, to trzeci sezon może podejść.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3464
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: Shedao Shai » pt 22.02.2019 16:10

Janusz, zdecydowanie warto. Nie ma co patrzeć na starą wersję, to zupełnie inne seriale, inne założenia itd. Poza nazwą i paroma imionami bohaterów, nic ich nie łączy. BSG zaczyna się świetnie, a potem jest tylko lepiej - tak jak pisze Fidel, trzeci sezon jest świetny, natomiast czwarty daje nam piękne zakończenie całej historii. Nie ma wyraźniejszych spadków formy, co jest sporym ewenementem w świecie seriali. Widziałem całość sześć razy. Mój ulubiony serial.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: nosiwoda » pt 22.02.2019 16:32

Gdzie dwóch Polaków...

BSG jest bardzo dobrym serialem, który ma świetny pierwszy sezon, potem jest OK, natomiast zakończenie jest niestety do dupy, nielogiczne, bezsensowne i zupełnie marnujące całą mitologiczną otoczkę.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: romulus » sob 23.02.2019 8:41

Za szybki jest ten sezon czwarty. Ale cały serial, mimo skuch, świetny.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2059
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: ASX76 » sob 23.02.2019 10:58

Panie Fidel, masz Pan szczęście, że czwartego sezonu "BSG" nie oglądałeś, bo to kupa niemożebna.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7360
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Ciągu dalszego nie będzie

Postautor: historyk » sob 23.02.2019 11:08

Shadowmage pisze:W pierwszym zdaniu rozmijasz się z rzeczywistością ;) Znam sporo osób, które starej wersji nie trawią/nie widzieli, nową uważają za bardzo dobrą/kultową/fajną.

Nie pamiętam już co oglądałem, może starą, może nową wersję - w każdym razie była to kupa tak niemożebna, że po 3 odcinkach odpuściłem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości