Rebis rusza z serią klasyki SF :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Hassin » ndz 17.02.2019 19:07

Moi drodzy, ta okładka może sprawia wrażenie brzydkiej, ale mi przede wszystkim wydaje się bardzo intrygująca i przemyślana, ponieważ kryje bardzo ciekawy dysonans. Nie znam fabuły książki, ale sądząc po okładkach, które wstawiacie, to chodzi o jakieś zespolenie człowieka ze szczurem (czy odwrotnie, kolejność słów tworzy tu inne wyobrażenie ;)). Otóż mózg na tej okładce jest mózgiem ludzkim, mózg szczura jest znacznie mniej pofałdowany, jest niemal gładki. Dlatego dla mnie nie ma tu żadnego efektu gore, byłby, gdyby tam był przedstawiony mózg szczura (sprawdźcie jak wygląda jeśli was to nie obrzydzi ;)). Natomiast widok mózgu ludzkiego jest tak wszechobecny, że nie powinien robić aż tak negatywnego wrażenia. W każdym razie jak dla mnie to najlepsza okładka. Spójrzcie na nią raz jeszcze wiedząc, że to nie jest mózg szczura.
Hassin
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 162
Rejestracja: ndz 31.05.2009 15:15

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: raistand » ndz 17.02.2019 19:55

Nie. Nie chodzi o zespolenie człowieka ze szczurem. :)
raistand
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 08.02.2018 8:46

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: tomek_p » ndz 17.02.2019 19:59

A mnie się dosyć podoba coś takiego: http://www.isfdb.org/wiki/images/2/2f/DSFLRSPRLG2014.jpg
Daje też możliwość zbudowania motywu przewodniego serii.
tomek_p
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 56
Rejestracja: pt 09.06.2017 14:03

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Konsul » ndz 17.02.2019 20:26

To też kwestia, że jak już szczur na okładce to czemu nie biały laboratoryjny tylko jakiś umorusany szarak z kanału. Nie wiem jak to się łączy z powieścią. No ale to już na marginesie paskudnego skomponowania elementów graficznych tej okładki, tak jak ktoś pisał wcześniej, wyglądającej jakby posklejano ad hoc przypadkowe elementy.
Załączniki
flower.jpg
okładka z sci fi masterworks
flower.jpg (67.49 KiB) Przeglądany 17803 razy
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: emsi » ndz 17.02.2019 21:20

Nie no, Panie i Panowie. Pomijając już gust, bo ten może być różny. Trochę zębów na grafice zjadłem i to wycięcie szczura z poprzedniego tła jest tragiczne. Tragiczne. Spójrzcie między palcami łapy z lewej strony lub na pysk. Ta strasznie sztucznie wyglądająca konstrukcja metalowa na mózg, zagłębiajaca się i zanikająca w futrze nie wiadomo gdzie. Błagam. Te dorysowane, czarne wąsy. W oczach światło białe, w szybce przy mózgu niebieskie, a w tle zielone. Już nie wspomnę o braku cienia pod szczurem, który w Paincie też da radę zrobić. Mając elementy szczura i mózg myślę, że zajęło to 30-40min. I tyle.
Ostatnio zmieniony ndz 17.02.2019 21:45 przez emsi, łącznie zmieniany 1 raz
emsi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: wt 28.08.2018 12:56

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Spriggana » ndz 17.02.2019 23:15

Tak w ogóle to Alegrnon był a) biały b) myszą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 829
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.02.2019 0:09

Konsul, nie ściągam cię nigdzie, zwisasz mi i powiewasz. Zwyczajnie, jeśli trafię na głupoty, to czasem reaguję. Zwłaszcza na forach dyskusyjnych. A że ty jesteś ich autorem częściej niż inni, cóż... trudno winić o to mnie. Poza tym, nawet nie wiedziałem, że gdzieś z tobą dyskutowałem. Sprawdziłem po twojej uwadze. Nie implikuj proszę jakichś personalnych wycieczek. Dla mnie jesteś nn. Bez urazy.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Konsul » pn 18.02.2019 6:38

Fidel-F2 - W jaki sposób uzasadniłeś że napisałem głupotę? Tymi hieroglifami ze śmiejącą się emotką? W jaki sposób z tego, że nie podoba mi się okładka wynika, że jestem fanem cukierkowatej pulpy? Doprawdy. Jesteś zwykłym chamem i tyle. Nie umiesz zachować elementarnych zasad dyskusji tylko od razu naskakujesz na kogoś ad personam. Wypocin na temat tego jak ci niby zwisam nawet nie będę komentował. Nie wołałem ciebie w swoim pierwszym wpisie tutaj, ale oczywiście znowu postanowiłeś mi odpisać, znowu mnie obrażając. Rozumiem, że głupotą jest z automatu jak ktoś ma inne zdanie niż ty? No tak, czego oczekiwać od człowieka który pracował w zoologicznym jako dokarmiacz szczurów. Skoro jak pisałeś tak lubisz z nimi rozmawiać to może kup sobie od razu 10 i oszczędź nam czytania swoich postów.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.02.2019 8:01

Wybiłeś mi z ręki wszystkie argumenty tą błyskotliwą i merytorycznie głęboką filipiką. Ten fragment o pracy w sklepie najlepszy. Jeździłem też traktorem z beczkowozem i rżnąłem drzewa piłą spalinową. Dotąd cię nie zauważałem. Teraz będę śledził. Dostarczasz niezapomnianych wrażeń.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Konsul » pn 18.02.2019 8:16

Teraz bawisz sie w kulture? Typie ogarnij, że twoje tlumaczenia robia z ciebie jeszcze wieksze posmiewisko. Czyli twoja normalna reakcja na zaprezentowanie przez kogos innego zdania jest napisanie ze jest glupi i czyta cukierkowa papke ? Czy moj wtret o twojej karierze zawodowej byl blyskotliwy nie wiem, byl po prostu na twoim poziomie, wszak w innym watku od razu zaczales cisnac mi na temat mojego wieku, co jest kompletnym absurdem.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.02.2019 8:19

Tam od razu absurdem, masz styl i poziom typowy dla nastolatka. Uwaga nasunęła się sama mimowolnie.

No był błyskotliwy, był. Uwierz.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Konsul » pn 18.02.2019 8:22

No popatrz jak ladnie nam wszystko sie zazebia. Ty za to masz styl czlowieka ktory czesciej rozmawia ze szczurami niz z ludzmi.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: asymon » pn 18.02.2019 8:59

Spriggana pisze:Tak w ogóle to Alegrnon był a) biały b) myszą.


A czy to nie Charlie mówił na niego "mysz", a tak naprawdę był szczurem?
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1965
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.02.2019 9:03

Ty za to masz styl czlowieka ktory czesciej rozmawia ze szczurami niz z ludzmi.


dzięki, cieszę się, że doceniasz, teraz tylko obserwuj i ucz się
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Silvaren » pn 18.02.2019 9:39

Dark Crayon sprawił, że książki z wydawnictwa MAG zacząłem kupować w formie fizycznej i pojawił się problem z miejscem na półkach. To co przygotowuje Rebis, mimo iż klasyka, skłania raczej do pobrania na Kindle'a.

Ciekawe jak wyjdzie "Koniec dzieciństwa", pewnie z prymitywnym, pozbawionym szczegółow renderem diabła w 3D na okładce...
Silvaren
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 23.09.2018 10:00

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Konsul » pn 18.02.2019 9:46

Fidel-F2 pisze:
Ty za to masz styl czlowieka ktory czesciej rozmawia ze szczurami niz z ludzmi.


dzięki, cieszę się, że doceniasz, teraz tylko obserwuj i ucz się

Nie doceniam chamstwa. Dobrze natomiast, ze zdajesz sobie sprawe z tego ze tylko tyle jestes w stanie innym przekazac. Ganiasz mnie teraz we dwoch watkach, ale prosze dalej udowadniaj jak to jestem dla ciebie nn. Boze co za mentalny dzieciak :D
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Spriggana » pn 18.02.2019 10:01

asymon pisze:
Spriggana pisze:Tak w ogóle to Alegrnon był a) biały b) myszą.

A czy to nie Charlie mówił na niego "mysz", a tak naprawdę był szczurem?

Musiałabym przejrzeć cały tekst żeby mieć pewność, ale na wiki w streszczeniach obu wersji piszą o myszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 829
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: emsi » pn 18.02.2019 10:07

DarkCrayon to raczej niedościgniony wzór dla wielu grafików okładkowych. Czasami sprzedają się jego okładki, a nie zawartość.
emsi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: wt 28.08.2018 12:56

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.02.2019 10:11

Konsul pisze: Ganiasz mnie teraz we dwoch watkach, ale prosze dalej udowadniaj jak to jestem dla ciebie nn. Boze co za mentalny dzieciak :D
3:0 dla ciebie
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Shedao Shai » pn 18.02.2019 11:38

Okładka paskudna, solidne 1/10. Podobnie jak reakcje wydawnictwa na krytykę na Fejsie, co nasuwa na myśl, że może ta sama osoba odpowiada u nich za social media i za tę grafikę :D

Ale ogólnie Rebis to dobre wydawnictwo, potrafią zrozumieć problem i poprawić się, gdzie trzeba, więc nawet jeśli nie wycofają się z tej nieszczęsnej okładki (może już jest za późno?), to podejrzewam, że nad kolejnymi już bardziej się pochylą i zrobią coś, czego piękno doceni szersza grupa odbiorców niż nasz elitarny rodzynek i może 5 innych osób. Niemniej szkoda, że tak to się zaczyna, pewnie dzięki samej okładce stracą trochę klientów (nie dziwię się).

Serię oczywiście będę kupował, tym bardziej że w pierwszych planach mamy same interesujące mnie tytuły, będzie twarda okładka, a w przypadku Rebisu raczej nie ma obaw o jakość wydania.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3719
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Thuringwethil » wt 19.02.2019 10:11

Podzielam zdanie i nadzieję Shedao na poprawę, jeśli nie tej pozycji to następnych. Liczę jednak, że wydadzą też ebooka, bo rozważałam dorzucenie tej serii obo UW i Artefaktów jako "mus-mieć" w papierze, no ale jakoś gryzoń-mózgowiec do mnie nie przemawia (i tak wiem, że w labach takie widoki się zdarzają, no może poza szczurem z mózgiem człowieka)
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: asymon » czw 21.02.2019 10:37

OK, sprawdziłem i faktycznie Algernon jest myszą. Białą myszą. W angielskim wydaniu w całej książce określany jest "white mouse".

Niech ktoś może powiadomi grafika z Rebisu ;-)
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1965
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Rebis rusza z serią klasyki SF

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.02.2019 10:57

Ty, tak serio czy nie załapałem ironii?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 92 gości