Trylogia Przejście - prezentacja :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: Tigana » pn 11.02.2019 16:47

Może tym razem uda się wydać całą trylogię. BTW od 18 lutego serial na polskim Foxie rusza.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: Sumire » wt 12.02.2019 9:09

Nie chcę zapeszyć, ale Albatros wspomina o publikacji trzeciego tomu "w drugiej połowie tego roku" ^_^ Byłoby świetnie. Zmierzyłam się z oryginałem, choć to potężna cegła, i zdecydowanie było warto, więc tym chętniej przeczytam po polsku. A i serial się nada, czemu nie :)
Sumire
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 356
Rejestracja: pt 11.04.2014 10:12

Re: Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: Janusz S. » wt 12.02.2019 11:18

Czyli twierdzicie generalnie, że warto się zainteresować tymi książkami :?: :?: :?:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5927
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: ASX76 » wt 12.02.2019 11:53

Absolutnie nie warto. Pal licho zapożyczenia z "Bastionu", czy "Jestem legendą"... Problem w tym, że Cronin dysponuje nad wyraz mizernym warsztatem literackim co znajduje przykre odzwierciedlenie w rozdmuchanych wypocinach. Może z serialu uda się coś ciekawego skonstruować, bo pierwowzrór książkowy radzę sobie darować.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7360
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: asymon » wt 12.02.2019 13:23

Janusz S. pisze:Czyli twierdzicie generalnie, że warto się zainteresować tymi książkami :?: :?: :?:



Nie nauczyłeś się jeszcze, że "książki podobne do" są zwykle gorsze i gorzej napisane niż pierwowzory? :lol:

Serio, próbowałem kiedyś po angielsku, ale nie przebrnąłem przez próbkę na kindle. Napisane równie źle co "Igrzyska śmierci" czy "Wayward Pines".
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: ASX76 » wt 12.02.2019 14:13

Szanowny Panie Januszu, Cronin to produkt niczym żywcem wyjęty z podręcznika nowoczesnego marketingu. Pisać nie umie, ale to nic nie szkodzi, bo ładnie się go zareklamuje, temat nośny, serial się robi... koło sprzedaży samo się napędza. Taki typ (pseudo)literatury, która równie expressowo wlatuje co wylatuje nie pozostawiając po sobie niczego pozytywnego. Już o niebo lepiej zapodać sobie powtórkę "Jestem legendą", niż brnąć w taśmowy chłam dla "wielce ubogich książkowym duchem".
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7360
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: Janusz S. » wt 12.02.2019 14:40

@Tigana i @Sumire wydawali się zainteresowani, więc warto było spytać :mrgreen:
asymon pisze:Nie nauczyłeś się jeszcze, że "książki podobne do" są zwykle gorsze i gorzej napisane niż pierwowzory? :lol:

To zależy na ile gorsze. Gdybym przeczytał w opisie jakiejś książki, że jest podobna np. do MKP to na pewno bym ją sprawdził :)
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5927
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: Sumire » wt 12.02.2019 17:23

Pozwolę sobie nie zgodzić się z PT przedmówcami. Spróbować czegoś nowego zawsze warto i mnie się na przykład podobało, chociaż nie przepadam za postapo, a jeszcze mniej za wampirami. Kwestia gustu. Na Cronina wpadłam przypadkiem w bibliotece, nie skusiła mnie reklama. Spodobał się i już.
Sumire
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 356
Rejestracja: pt 11.04.2014 10:12

Trylogia Przejście - prezentacja

Postautor: piterrrek » wt 12.02.2019 19:55

A czy ktoś wreszcie wyda Forstchen'a? Z chęcią bym przeczytał "One Year After" i "The Finał Day"...
piterrrek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 12.02.2019 19:54


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości