Nightflyers - książka i serial :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nightflyers - książka i serial

Postautor: Shedao Shai » śr 06.02.2019 14:03

Czy ktoś, kto czytał opowiadanie, może mi powiedzieć, jaki % został zekranizowany? Zastanawiam się, czy serial "pokrył" cały materiał, czy też to tylko część fabuły.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nightflyers - książka i serial

Postautor: Fidel-F2 » śr 06.02.2019 14:13

Czytałem w latach 80-tych, gdy wydała to Fantastyka. Oczywiście nic nie pamiętam. Teraz obejrzałem jeden odcinek. I wystarczy. Nie wiem jak to ma się do pierwowzoru literackiego, ale na serialowy chłam szkoda czasu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Nightflyers - książka i serial

Postautor: Shedao Shai » śr 06.02.2019 14:45

Jako równowagę do opinii naszego elitarnego kolegi, powiem że serial mi się podobał*. Może nie jakoś mega, ale był to przyjemny seans. Tylko właśnie zastanawia mnie, czy jego zakończenie było przemyślane że "tak ma być", bo np. opowiadanie skończyło się tak samo, czy też chamsko ucięli w połowie fabuły cliffhangerem z nadzieją na drugi sezon (którego nie będzie, co prawda nie ma jeszcze oficjalnego cancela, ale przy takiej oglądalności...)

*Z zaznaczeniem, że horror sci-fi to mój ulubiony gatunek i doświadczenie pokazuje, że niemożliwością jest, żeby film dział się w kosmosie, był horrorem, a mi się nie spodobał. Łykam tu wszystko jak leci, dziękuję i proszę o więcej.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nightflyers - książka i serial

Postautor: Fidel-F2 » śr 06.02.2019 17:11

Może mi ktoś powiedzieć czemu wykasowano mój merytoryczny post odpowiadający na prostacką zaczepkę kolegi SS?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nightflyers - książka i serial

Postautor: nosiwoda » pn 11.02.2019 10:01

Obejrzałem pierwszy odcinek, z pewną taką niemożnością zawieszenia niewiary. Głupoty popełniane przez załogę i decydentów są na miarę Prometeusza czy Obcego: Przymierza. Teraz chyba przypomnę sobie nowelę i spróbuję obejrzeć 2. odcinek. Jeśli nadal kupa, to daruję sobie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości