Kolejny Baxter zapowiedziany :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kolejny Baxter zapowiedziany

Postautor: Janusz S. » ndz 03.02.2019 11:51

"Proxima" była wystarczającą porażką, żeby nie ryzykować kolejnych eksperymentów z Baxterem.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kolejny Baxter zapowiedziany

Postautor: Tigana » ndz 03.02.2019 12:09

W 1995 roku Baxter popełnił "kontynuacje" innej książki Wellsa - "Statki czasu" i była to zacna lektura. Jeśli utrzyma poziom z tamtego utworu to jest na co czekać.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolejny Baxter zapowiedziany

Postautor: Shadowmage » ndz 03.02.2019 12:35

Janusz S. pisze:"Proxima" była wystarczającą porażką, żeby nie ryzykować kolejnych eksperymentów z Baxterem.

Ktoś tu stał się ostatnio strasznym malkontentem ;)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Kolejny Baxter zapowiedziany

Postautor: Janusz S. » ndz 03.02.2019 13:03

Wcale nie ostatnio. :( Dawniej. A może to po prostu efekt tych setek przeczytanych książek? Coraz trudniej jest mi znaleźć cokolwiek, co nie jest powtórką z rozrywki albo generalnym rozczarowaniem.
W tamtym roku przeczytałem jednak kilka książek, na które absolutnie nie mogę narzekać, np. Petera Wattsa, Jakuba Nowaka, Becky Chambers czy Grega Egana. Poprzednio wydany Baxter był po prostu słaby i zawierał niezliczone ilości głupot w fabule. Z fantasy było jeszcze gorzej i musiałem szukać książek u nas niewydanych. Zapewniam Cię @Shadow, że będę wychwalał tę książkę pod niebiosa jeśli tylko nadaje się do czegokolwiek oprócz podpierania mebli. Na razie jednak nie widzę powodów do optymizmu.
Ostatnio zmieniony ndz 03.02.2019 13:43 przez Janusz S., łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kolejny Baxter zapowiedziany

Postautor: niepco » ndz 03.02.2019 13:31

Ja Baxtera lubię, chociaż Proxima rzeczywiście jakoś słabsza. Ciekaw jestem jak mu wyszła kontynuacja Clarke'a napisana z Reynoldsem. Czytał ktoś?
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1224
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości