E-zakupy - nowe miejsce :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: light pillar » wt 29.01.2019 9:23

Ok, dzięki za info. To, plus wcześniejsze info, że GG się kończy, oznaczają jakieś większe zmiany, czy to tylko retusz?
Pytanie podyktowane jest ogólnym zainteresowaniem polskim rynkiem wydawniczym, bez wchodzenia w ocenę.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Tigana » wt 29.01.2019 10:54

Będą nowe serie klasyków - amerykańskich i radzieckich oraz twórców gatunku. O polskiej literaturze póki co cicho.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Shedao Shai » wt 29.01.2019 16:42

Trochę dziwne, odchodzić od wyrobionej już marki, może nie jakiejś krystalicznie lśniącej, ale jednak - większość targetu kojarzyła Solaris. A teraz... no nie wiem. Ale cieszy koniec APF i GG, może te "nadchodzące nowe" o których mówi Sedeńko, to będzie coś co mi podejdzie? Kto wie. Jestem otwarty.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3699
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: jmpiszczek » wt 29.01.2019 18:41

Kilka tytułów już podanych:)
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: toto » wt 29.01.2019 19:43

To jest strona księgarni, a co ze stroną wydawnictwa?

Obrazek: https://i.imgur.com/7Ywd7mK.png
http://wydawnictwosolaris.pl

Poklikałem, nie podoba mi się. Po wyszukaniu widoczne są tylko miniatury okładek, ceny, tytuły książki, brak nazwisk autorów. Również nie ma możliwości sortowania po nazwisku autora. Ebooki są izolowane od książek papierowych - wejście w dowolną kategorię (poza ebooki) pokazuje tylko książki papierowe. Wejście w książkę papierową nie pokazuje, że jest również dostępna wersja elektroniczna. Dodatkowa wada - brak multiformatu przy zakupie ebooka - kupujesz epub lub mobi. Na naszym rynku nie kojarzę, choć mogę się mylić, żadnej innej księgarni z takim ograniczeniem. Dobrze, że są dostępne szybkie przelewy (nie testowałem, zakładam, że działają).

Jako sklep wydawnictwa - akceptowalne, jako księgarnia internetowa - słabiutko.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Janusz S. » wt 29.01.2019 20:10

Chyba czegoś nie rozumiem. Przecież solarisnet,pl jak działało tak działa.

toto pisze:Ebooki są izolowane od książek papierowych

I to ma być zarzut? Według Ciebie powinny być wymieszane?
Ostatnio zmieniony wt 29.01.2019 20:24 przez Janusz S., łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5900
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Tigana » wt 29.01.2019 20:39

Janusz S. pisze:Chyba czegoś nie rozumiem. Przecież solarisnet,pl jak działało tak działa.


Moze dają trochę czasu czytelników na migrację zawartości kont i listy zakupów?
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: toto » wt 29.01.2019 20:49

Tak, to jest zarzut. Mnie interesuje treść, mniej forma. Nie mówię, że tytuł ma być powtórzony kilka razy (raz na każdy format), można to załatwić przyjaźnie, np. jak WL:

Obrazek

To nie jest rocket science.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Janusz S. » wt 29.01.2019 21:39

Nietrudno więc chyba także zrozumieć, że czytelnikom, których, tak jak mnie, ebooki nie interesują w żadnym stopniu, taka wersja odpowiada.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5900
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: historyk » wt 29.01.2019 23:04

To nie jest tylko zmiana nazwy. Jak próbowałem reklamować ostatnie zamówienie, to Solaris mi odpisał:

księgarnia jest w trakcie transformacji własnościowej, po 1 stycznia zwrot już nie będzie możliwy.

Z tego wnoszę, że albo ktoś wykupił księgarnię, albo wszedł jako nowy udziałowiec. Tu więcej o wspaniałym Solaris:
http://seczytam.blogspot.com/2019/01/gr ... zki-i.html
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2647
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Fidel-F2 » wt 29.01.2019 23:21

Sotnie warto, Kudłaczka warto olać, ale po co ci ten szlam Resnicka to już całkiem nie rozumiem.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3455
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: historyk » wt 29.01.2019 23:45

Kudłacze to fajna retro SF, czasami mam ochotę na coś takiego. Na tropie jednorożca jest całkiem niezłe - trochę humoru, całkiem nieźle trzyma się kupy. Sotni na razie nie przeczytam, bo się rozlecą - muszę podkleić.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2647
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Fidel-F2 » śr 30.01.2019 1:11

Kudłaczka najwyżej pierwszy tom jest w miarę ok, i to tak jak już naprawdę musisz coś starego przeczytać, potem tragedia. Na tropie jednorożca to nędza okrutna od samego początku a dalej jest katastrofalny zjazd w dół. Za przeczytanie Na tropie wampira powinni przyznawać jakąś rentę, 500+ albo przynajmniej kilka wizyt u psychologa.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3455
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Shadowmage » śr 30.01.2019 7:43

Ta, "Na tropie jednorożca" jak na Resnicka wyjątkowo słabe.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20751
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Shedao Shai » śr 30.01.2019 8:36

Przyjrzałem się bliżej tej nowej stronce i stwierdzam, że jest gorzej. Interfejs może nie jest okropny, ale jest kiepski. Wyszukiwanie jakoś mi nie idzie :D, dziwny podział na kategorie. Stara strona była przejrzysta i funkcjonalna. Tu... nie wiem. Może się przekonam z czasem.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3699
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: lordofthedreams » śr 30.01.2019 10:09

"Stalker Books" brzmi jakby oferta wydawnicza miała się ograniczać do tego samego co "Fabryczna Zona"...
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Fidel-F2 » śr 30.01.2019 11:30

A Solaris brzmiało jakby chcieli sprzedawać jedną książkę. Dżizz :|
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3455
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Janusz S. » śr 30.01.2019 11:58

historyk pisze:Tu więcej o wspaniałym Solaris:
http://seczytam.blogspot.com/2019/01/gr ... zki-i.html

Poczytałem. Z opinii o jakości książek Solaris najbardziej podobała mi się "srajtaśma w byle jakich oprawach" :D
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5900
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: toto » śr 30.01.2019 20:35

Nietrudno więc chyba także zrozumieć, że czytelnikom, których, tak jak mnie, ebooki nie interesują w żadnym stopniu, taka wersja odpowiada.
Pewnie nie jestem reprezentatywny, ale u mnie w ostatnim roku papier to ok. 36 % zakupów, ok. 38 % to ebooki, reszta audiobooki. Z perspektywy takiej osoby jak ja, dużo wygodniejsza jest prezentacja tytułu jak w księgarni WL - szukam tytułu, dopiero w drugiej kolejności patrzę na format i z różnych względów raz wybieram papier, innym razem plik. I wydaje mi się, że takich osób jest trochę więcej, i będzie ich przybywać. Jak pisałem wcześniej - jako sklep wydawcy jest akceptowalny (pomimo wymienionych już wad), jako księgarnia przegrywa, bo braki nie są rekompensowane przez korzystne ceny. Tylko co z tego, że jako sklep wydawcy jest akceptowalny, skoro od kilku lat żadna książka Solarisu mnie nie zainteresowała, jeśli w ostatnim czasie (3 lat?) coś od nich kupiłem, to było to sięgnięcie po coś z tytułów wydanych jeszcze w erze Klasyki SF?

e:
Tyle dobrego, że jednak przejrzałem ofertę i kilka książek kupiłem. Mając w pamięci opowieści o jakości wydań wybrałem wersje elektroniczne.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: E-zakupy - nowe miejsce

Postautor: Janusz S. » czw 31.01.2019 0:22

toto pisze:Pewnie nie jestem reprezentatywny, ale u mnie w ostatnim roku papier to ok. 36 % zakupów, ok. 38 % to ebooki, reszta audiobooki. Z perspektywy takiej osoby jak ja, dużo wygodniejsza jest prezentacja tytułu jak w księgarni WL - szukam tytułu, dopiero w drugiej kolejności patrzę na format i z różnych względów raz wybieram papier, innym razem plik. I wydaje mi się, że takich osób jest trochę więcej, i będzie ich przybywać.

Pewnie masz rację, to raczej ja tu występuję w roli dinozaura.
W księgarniach sieciowych wkurzają mnie często wyniki wyszukiwań, gdzie e-booki są wymieszane z papierówkami i muszę się przebijać przez dziesiątki pozycji, które z założenia mnie nie interesują. Wersja WL jest tu sensownym kompromisem, chociaż obawiam się, że w przypadku braku w księgarni wersji papierowej będzie wyrzucała w wyszukiwaniach e-booki.
toto pisze:Tyle dobrego, że jednak przejrzałem ofertę i kilka książek kupiłem. Mając w pamięci opowieści o jakości wydań wybrałem wersje elektroniczne.

:lol:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5900
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

cron