"Peanatema" już jest :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Peanatema" już jest

Postautor: asymon » pt 25.01.2019 13:10

Kolega pyta, czy i kiedy będzie dostępny ebook. Wygląda na to, że najlepszy ze sklepów nie ma wyłączności, papier można kupić np. w księgarni Świat Książki.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

"Peanatema" już jest

Postautor: kurp » ndz 27.01.2019 14:43

Ładne. Ale to wydanie ma chyba mniejszy format niż poprzednie - nie upchnięto aby kosztem wielkości czcionki?
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: historyk » ndz 27.01.2019 15:39

To nowe wydanie nie tylko ma mniejszy format, ale też mniej stron i to prawie o sto. To chyba musieli czcionkę sprasować...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2655
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: toto » ndz 27.01.2019 16:13

Nowe wydania książek Stephensona mają mniejszy rozmiar tekstu, dzięki czemu na stronie, nawet pomimo mniejszego formatu, mieści się więcej znaków.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

"Peanatema" już jest

Postautor: asymon » pn 28.01.2019 11:06

Jedynie "7Ew" miała format poprzednich książek (Peanatema, Reamde), reszta jest mniejsza.
Ostatnio zmieniony wt 29.01.2019 11:28 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

"Peanatema" już jest

Postautor: Silvaren » czw 07.02.2019 18:25

Warto złapać do kolekcji obecne wydanie "Peanatemy" i paru innych powieści? Nie mam żadnych książek Stephensona na półce, a chciałem poznać jego twórczość. Lubię jednolite wydania, a z tego co wiem "7ew" nie będzie miało dodruku, ale MAG zapowiadał, że książka powróci w wydaniu zbiorczym Stephensona.
Silvaren
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 23.09.2018 10:00

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: Shadowmage » czw 07.02.2019 18:45

To jeden z najlepszych pisarzy SF. Więc wg mnie tak, warto.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20761
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: Janusz S. » pt 08.02.2019 15:02

Te wydania Stephensona tak mi się spodobały dzięki pomysłowości i minimalizmowi obwolut i okładek, że zacząłem wyprzedawać poprzednie. Na Peanatemie i Cryptonomiconie można było w dodatku jeszcze trochę zarobić. Zakładam, że MAG wyda komplet w tej właśnie wersji okładek włącznie z reedycją 7EW i dołoży "Fall, or Dodge in Hell" na koniec roku albo na początek następnego.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

"Peanatema" już jest

Postautor: Silvaren » pt 08.02.2019 15:50

Właśnie chciałem zacząć kompletować to wydanie i też zwróciły moją uwagę okładki. Problem w tym, że Andrzej M. wypowiedział się na forum jeszcze chyba w 2017, że nie będzie dodruku "7EW", ale powróci w wydaniu zbiorczym w przyszłości. Stąd mój dylemat, czy łapać teraz wszystko jednolicie wydane bez "7EW", czy czekać na to wydanie zbiorcze.
Silvaren
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 23.09.2018 10:00

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: asymon » pt 08.02.2019 19:19

Silvaren pisze:Stąd mój dylemat, czy łapać teraz wszystko jednolicie wydane bez "7EW", czy czekać na to wydanie zbiorcze.


Mam wrażenie, że "czarne obwoluty" to jest zapowiadane wydanie zbiorcze. Czy "7Ew" będzie w mniejszym formacie - tego nie wiem.

Czy była gdzieś (forum) lista książek, które mają się pojawić? "Zamieć"? "Cryptonomicon"?
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

"Peanatema" już jest

Postautor: Silvaren » pt 08.02.2019 21:49

Tu znalazłem to infO:
http://forum.mag.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=4119&start=210

I tam gdzieś dalej w wątku chyba właśnie potwierdzenie, że "Cryptonomicon" na pewno.

Patrząc po datach, to pytanie o dodruk "7EW" dotyczy chyba właśnie tego wydania, które jest spójne pod względem wyglądu okładki z "Peanatemą", "Epoką diamentu" i "Wzlotem i upadkiem D.O.D.O", więc skoro dodruku ma nie być, a "W przyszłości 7EW ukaże się ponownie w wydaniu zbiorczym dzieł Stephensona." - czyli chyba jeszcze jedno wydanie zaplanowane.
Silvaren
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 23.09.2018 10:00

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: Janusz S. » pt 08.02.2019 21:51

asymon pisze:Mam wrażenie, że "czarne obwoluty" to jest zapowiadane wydanie zbiorcze.

Też tak myślałem i w ogóle nie brałem pod uwagę innych opcji. Mam nadzieję, że po prostu wydadzą wszystko po kolei. "Zamieć" na pewno miała być. Tylko o cyklu barokowym i Reamde nic nie słyszałem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: nosiwoda » pn 11.02.2019 10:26

A to ciekawe. Bo Fall or Dodge in Hell to kontynuacje REAMDE. Więc IMO albo wydawać w nowym wydaniu obie, albo żadnej.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: Janusz S. » pn 11.02.2019 13:20

nosiwoda pisze:Bo Fall or Dodge in Hell to kontynuacje REAMDE. Więc IMO albo wydawać w nowym wydaniu obie, albo żadnej.

Z opisu, który czytałem nic podobnego nie wynikało, ale skoro tak jest to oczywiście masz rację. że obie.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: nosiwoda » wt 12.02.2019 10:40

opis Fall or Dodge in Hell pisze:In his youth, Richard “Dodge” Forthrast founded Corporation 9592, a gaming company that made him a multibillionaire. Now in his middle years, Dodge appreciates his comfortable, unencumbered life, managing his myriad business interests, and spending time with his beloved niece Zula and her young daughter, Sophia.

opis REAMDE pisze:Reamde begins by introducing two members of the Forthrast family who reconnect at an annual family reunion: Richard "Dodge" Forthrast, a middle-aged man who is the second of the three Forthrast sons (John, Richard, and Jake), and Zula Forthrast, John's adopted Eritrean daughter, Richard's niece.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: "Peanatema" już jest

Postautor: Janusz S. » wt 12.02.2019 11:17

Przy porównaniu to oczywiste, ale osobie, która "Reamde" jeszcze nie przeczytała ksywa bohatera nic mi nie mówi. Miałem na myśli to, że w opisie nie napisali czegoś łopatologicznego w stylu "oszałamiająca kontynuacja "Reamde".
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości