Koniec GG jest bliski :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Koniec GG jest bliski

Postautor: ASX76 » ndz 09.12.2018 13:11

Najwyższy czas na coś nowego i oby ciekawszego.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Koniec GG jest bliski

Postautor: niepco » ndz 09.12.2018 15:53

I może bez bohomazów i nie na papierze toaletowym.
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1224
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Koniec GG jest bliski

Postautor: light pillar » ndz 09.12.2018 16:32

Śledziłem i nawet rozważałem. Nabyłem jedynie 3 tomy opowiadań Sheckley'a, które niby są normalnie nie do dostania, udało się jednak na Falkonie przez kogoś zakupić (sam pojechać nie mogłem). Sheckley świetny. I pewnie jeszcze są tam inne ciekawe pozycje, ale odpuściłem. Jakość wydania nie zachęca.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » ndz 09.12.2018 21:21

Gdyby to było porządnie wydane, kupiłbym pewnie wszystko (poza radzieckimi gniotami). Ale Sedeńko wciąż żyje w latach 80. i ówczesny standard wydawania książek mu odpowiada - rozwarstwiające się okładki, a między nimi srajtaśma (mam na myśli jakość papieru, oczywiście, a nie literacką). I to oczywiście za całkiem konkretną kasę, drożej niż twardo okładkowe wydania Maga. Jak miałbym wywalać pieniądze na takie buble, to wolę sobie skserować i zbindować.

Szkoda, że to do Sedeńki to nie dociera przy okazji jego kolejnych, rytualnych utyskiwań na zły rynek (bo mało kto jego buble kupuje) i złych Polaków (bo za mało czytają). Ciekawe czemu on nie przyjmuje do wiadomości, że rynek jest OK, Polacy są OK, ale jego produkty nie są OK...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Koniec GG jest bliski

Postautor: Shedao Shai » pn 10.12.2018 8:18

Nie mam żadnej książki z Galaktyki Gutenberga i jakoś nie potrafię poczuć z tego powodu żalu, no nie potrafię. Może jak nadejdzie w końcu "coś nowego", to i moje zainteresowanie Solarisem odżyje. W sumie chciałbym, bo to sympatyczne wydawnictwo. Chociaż "Archiwum Polskiej Fantastyki" nie nastraja optymistycznie, ale może te "inne rzeczy"?
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Janusz S. » pn 10.12.2018 8:29

Ja bym chętnie kupił Sheckleya, ale nie jeżdżę na konwenty.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Koniec GG jest bliski

Postautor: raistand » pn 10.12.2018 8:34

Sheckley! Tak!
raistand
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 08.02.2018 8:46

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: nosiwoda » pn 10.12.2018 12:19

Janusz S. pisze:Ja bym chętnie kupił Sheckleya, ale nie jeżdżę na konwenty.

Polecam amazona, nie wiem, jak teraz, ale zakupiłem tam chyba wszystkie opowiadania Sheckleya, po dolarze czy dwóch za e-tom. Przez sekundę myślałem o zakupie wydania Solaris na WTF, ale a) te opowiadania, które wyszły po polsku, już mam w starych wydaniach, b) nooooooooo nie są to wydania kolekcjonerskie, delikatnie pisząc, i estetycznie, i edytorsko, c) amazon.

Edyta: poza tym to: https://www.amazon.com/Robert-Sheckley- ... t+Sheckley
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » pn 10.12.2018 12:45

historyk pisze:Jak miałbym wywalać pieniądze na takie buble, to wolę sobie skserować i zbindować.

Jak to jednak trzeba pomyśleć, zanim się coś napisze :D Wszedłem wczoraj na ich stronę - bo teraz Solaris zrobił dział taniej książki - wziąłem parę staroci, a do tego dorzuciłem jednak solarisowe Kudłaczki + Sotnie łysego Iwanki... Swoją drogą, na Kudłaczkach też Sedeńko przyciął ładną cenę - to niby 3 tomy, ale po 250 stron, czyli de facto jedna książka, w promocji "zaledwie" 70 zł...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: nosiwoda » pn 10.12.2018 13:30

To nie jest de facto jedna książka. To są trzy cienkie książki (czyli, jak kiedyś słusznie definiowałeś, trylogia). A może po prostu normalne. Dzisiaj książki są sztucznie napompowywane.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Koniec GG jest bliski

Postautor: Obłęd » pn 10.12.2018 16:10

A tam, narzekacie trochę na te wydania. Może i do Maga im brakuje co nieco, ale za to wydają książki, których ze świecą szukać gdzie indziej. Cała biblioteka "Krytycy o fantastyce" to klasa sama w sobie (Smuszkiewicz, Parowski, Oramus). Do tego jeszcze Żwikiewicza drukują, a to artystycznie przecież jeden z najlepszych polskich pisarzy SF.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » pn 10.12.2018 16:34

nosiwoda pisze:To nie jest de facto jedna książka. To są trzy cienkie książki (czyli, jak kiedyś słusznie definiowałeś, trylogia). A może po prostu normalne. Dzisiaj książki są sztucznie napompowywane.

Formalnie to są 3 książki, ale praktycznie to tylko 750 stron, czyli jeden wolumin. I nie pyszczyłbym, gdyby to było jakoś przyzwoicie wydane.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Janusz S. » pn 10.12.2018 18:02

nosiwoda pisze:Polecam amazona, nie wiem, jak teraz, ale zakupiłem tam chyba wszystkie opowiadania Sheckleya, po dolarze czy dwóch za e-tom. Przez sekundę myślałem o zakupie wydania Solaris na WTF, ale a) te opowiadania, które wyszły po polsku, już mam w starych wydaniach, b) nooooooooo nie są to wydania kolekcjonerskie, delikatnie pisząc, i estetycznie, i edytorsko, c) amazon.

Edyta: poza tym to: https://www.amazon.com/Robert-Sheckley- ... t+Sheckley

Dzięki, ale na starość zrobiła się ze mnie straszna konserwa i jak coś nie stoi na półce i się nie kurzy to nie potrafię uwierzyć, że mam daną książkę. I to jest źródło problemu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Beata » pn 10.12.2018 18:26

Janusz S. pisze:Ja bym chętnie kupił Sheckleya, ale nie jeżdżę na konwenty.

Otóż właśnie. Tego nie rozumiem, i obawiam się, że nie zrozumiem nigdy. Wydawnictwo wydaje książkę, a następnie ogranicza możliwości jej zakupu. Nie chce zarobić?
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Fidel-F2 » pn 10.12.2018 19:06

A ten Scheckley to nie był dla subskrybentów jedynie? Kwestia polityki wydawniczej. Inna sprawa czy trafionej. Sto lat temu zespoły rockandrollowe wydając płytę wydawały równocześnie single, raz dla promocji, dwa bo wiele osób było zainteresowanych tylko pojedynczymi piosenkami i nie kupiło by tylko dla nich całej płyty. To był powszechnie przyjęty schemat działania. Jednak manager Led Zeppelin zdecydował, żadnych singli. W efekcie, miliony ludzi kupowały czwartą płytę tylko po to by mieć Schody do nieba. O Wojtku różne rzeczy można powiedzieć, ale nie to że jest durny i nie umie liczyć.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Beata » pn 10.12.2018 19:28

Fidel-F2 pisze:A ten Scheckley to nie był dla subskrybentów jedynie?

Owszem. I jeszcze na konwentach był sprzedawany.

Fidel-F2 pisze:Kwestia polityki wydawniczej. Inna sprawa czy trafionej.

Otóż właśnie. W moim przypadku - zdecydowanie nietrafionej.

Fidel-F2 pisze:O Wojtku różne rzeczy można powiedzieć, ale nie to że jest durny i nie umie liczyć.

Ależ absolutnie tego nie twierdzę. Mam nadzieję, że wyszedł na plus (bo tego życzę każdemu wydawcy). Tyle, że lubię go znacznie mniej, bo zafundował mnie i osobie, która na konwenty jeździ, dodatkowe komplikacje.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » pn 10.12.2018 21:15

Beata pisze:Otóż właśnie. Tego nie rozumiem, i obawiam się, że nie zrozumiem nigdy. Wydawnictwo wydaje książkę, a następnie ogranicza możliwości jej zakupu. Nie chce zarobić?

Tak ogólnie o Solarisie i innych wydawnictwach działających w ten sposób (abstrahując od Sheckleya) Jak sprzedajesz przez własny sklep - omijasz hurtownika, omijasz detalistę, nie interesują cię 40-procentowe rabaty detalisty, nie płacisz przymusowego haraczu za reklamę w gazetce i na stronie internetowej Empiku czy innego księgarza... Do tego większość pozycji bierzesz z domeny publicznej (nie płacisz za prawa autorskie), tłumaczy szukasz debiutujących - nie ceniących się, grafiki ściągasz z neta i obrabiasz w paincie, sam redagujesz teksty, a druk robisz na swoich maszynach kupionych z unijnej dotacji. Wydania byle jakie - najtańsze okładki, najtańszy papier. I okazuje się, że możesz w ten sposób wyjść lepiej na małym nakładzie, niż inni wydawcy na znacznie większym.

Oczywiście to się nie sprawdzi tam, gdzie trzeba słono zapłacić za prawa autorskie, płacić przyzwoicie tłumaczowi, redaktorowi, korektorowi itd. Ale, jak widać, można funkcjonować na zasadzie manufaktury.

Więc sądzę, że Solaris zarabia na tym, co ma z domeny publicznej. Może zarabiać na autorach polskich, jeśli ustali wynagrodzenie dla autora uzależnione od sprzedaży. Natomiast nie kumam jak zarabia na pozycjach, za które trzeba płacić i prawa autorskie, i wynagrodzenie tłumacza. Znaczy, mam swoje podejrzenia, ale wolę zostawić dla siebie :) Kto bystry, sam skuma po tym tekście:

http://seczytam.blogspot.com/2017/05/so ... ontaz.html

Jednak zamawianie w Solarisie to był głupi pomysł:
https://www.facebook.com/seczytam/photo ... permPage=1
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Koniec GG jest bliski

Postautor: Aegnor » śr 12.12.2018 21:35

Prosta sprawa - bonusy tylko dla subskrybentów miały zachęcić do kupowania całej serii. Potem wydawca zaczął kombinować i sprzedawać je po konwentach, co się subskrybentom nie podobało. Mi też nie i to był jeden z powodów mojej rezygnacji z subskrybcji (drugim istotnym, zbyło, że przez 5 lat nie są w stanie dokończyć serii Lensman czy Skylark). Wydania oczywiście są kiepskie, a stosunek cena/jakość wydania w porównaniu np. do MAGa bardzo niekorzystny. Ale jeśli ktoś pisze, że GG to marna literatura, to się po prostu ordynarnie nie zna. Może trącić myszką, może być naiwna, niektóre pozycje mogą być zramolałe, ale summa summarum to kawał dobrej literatury, szczególnie antologie opowiadań. APF - kupowałem selektywnie i wszystko co czytałem było co najmniej dobre, a już taki Żwikiewicz czy Żerdziński to literackie petardy. KoF to seria bezcenna i bezkonkurencyjna, choć bardzo niszowa.
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » śr 12.12.2018 22:07

Aegnor pisze:Ale jeśli ktoś pisze, że GG to marna literatura, to się po prostu ordynarnie nie zna.

Nie rozumiem jaki jest sens polemizować z tezą, której nikt nie wygłosił...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: nosiwoda » śr 12.12.2018 22:09

Aegnor pisze:KoF to seria bezcenna i bezkonkurencyjna, choć bardzo niszowa.

O, ale nie wiedziałem, że wydają tę serię też jako ebooki, w niezłej cenie. To może być rozwiązanie dla mnie (czytaj: i tak nie przeczytam, ale przynajmniej miejsca na półce nie zabierze).

(Tylko szkoda, że żeby się o tym dowiedzieć, trzeba wejść w zakładkę Nasze ebooki, bo w zakładce Krytycy o fantastyce uwzględnione są jedynie wydania papierowe, a nawet na stronach poświęconych konkretnemu tytułowi zero linki do wersji cyfrowych).
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Koniec GG jest bliski

Postautor: katorz » czw 13.12.2018 10:01

A czemu ten świetnie wydający MAG nie weźmie się za publikowanie Oramusa, Żwikiewicza, Parowskiego, Smuszkiewicza, Zimniaka? Bo się to po prostu finansowo nie opłaca, za mały nakład. Tak więc porównywanie wydań Maga i Solarisa jest po prostu najzwyczajniej bezsensowne. Zresztą gdzieś czytałem, że podobno nawet Uczta Wyobraźni jako osobna seria finansowo się nie zamyka. Sam mając duże zastrzeżenia do sposobu wydań Solarisa (książki po jednym czytaniu są mocno sfatygowane), nie rozumiem sytuacji, że ktoś rezygnuje z zakupu, bo mu książka nie będzie ładnie wyglądać na półce. Nie wiedziałem, że to w czytaniu jest najważniejsze. A lepszych wydań tych książek pewnie nie będzie.
katorz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 30.09.2018 23:23

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: nosiwoda » czw 13.12.2018 11:13

Masz sporo racji. Akurat ta seria to nisza w niszy w niszy, wyłącznie dla kilku fascynatów oraz kilkunastu literaturoznawców.
Natomiast wyglądem książki na półce nie mogę się przejmować, bo żadna książka nie ma szans ładnie wyglądać w trzecim rzędzie albo ściśnięta na rozepchniętym regale Billy.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » czw 13.12.2018 12:18

katorz pisze:nie rozumiem sytuacji, że ktoś rezygnuje z zakupu, bo mu książka nie będzie ładnie wyglądać na półce. Nie wiedziałem, że to w czytaniu jest najważniejsze.

Może nie najważniejsze, ale dla mnie ważne jest, żeby książka nie rozsypała się podczas czytania. Bo takie co się rozsypują, wolę skserować i zbindować. Kudłacz, przykładowo, skserowany i zbindowany to jakieś 16 zł, a w Solarisie - 39,99 (29,99 książka + 10 przesyłka).

katorz pisze:A lepszych wydań tych książek pewnie nie będzie.

To nie są produkty z półki "muszę to mieć".

katorz pisze:A czemu ten świetnie wydający MAG nie weźmie się za publikowanie Oramusa, Żwikiewicza, Parowskiego, Smuszkiewicza, Zimniaka?

A to już są produkty z półki "na penisa mi to". Smęty, które może kupować ktoś, dla kogo w latach łosiemdziesiątych to było, panie, super - trawa zieleńsza, motory mniej warczeli, a i dziewoje chętniejsze były :D

Co do Solarisa, to jeszcze bardzo zniechęcają praktyki wydawco-księgarza - sprzedawanie książek używanych/poekspozycyjnych, jako nowych (wciskali mi kit w mailu, że to nowe, tylko przeleżały na półkach - to skąd w jednej z nich pasek z kodem, jaki kilka lat temu wklejano w Empikach?). I oczywiście problemy z reklamowaniem. Jeśli chodzi o mnie - nigdy więcej Solaris, tak wydawnictwa, jak i księgarni.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Shicho » czw 13.12.2018 13:08

historyk pisze:A to już są produkty z półki "na penisa mi to". Smęty, które może kupować ktoś, dla kogo w latach łosiemdziesiątych to było, panie, super - trawa zieleńsza, motory mniej warczeli, a i dziewoje chętniejsze były :D


O, panie, ze Żwikiewiczem ostro pojechałeś. Serio uważasz jego książki za smęty?
Shicho
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pn 27.04.2009 5:51

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Shadowmage » czw 13.12.2018 13:08

Ale przecież to proste. Nikt jej nie kupił, to nowa. I leżała na półce parę lat. W Empiku. Banał :lol:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Koniec GG jest bliski

Postautor: Shedao Shai » czw 13.12.2018 14:09

"A czemu ten świetnie wydający MAG nie weźmie się za publikowanie Oramusa, Żwikiewicza, Parowskiego, Smuszkiewicza, Zimniaka?"

X
D

Bo takich rupieci słusznie już prawie nikt nie kupuje. Bo świadomy czytelnik fantastyki ma zazwyczaj ogromną kolejkę bardziej lub mniej interesujących/wartościowych rzeczy, z czego każda jest lepszym pomysłem na spędzenie czasu niż grzebanie w otchłani polskiego fandomu, która już interesuje chyba tylko członków tegoż fandomu (stąd choćby taka dyskusja tutaj; to naturalne miejsce do zbierania się takich ludzi). Jak ktoś lubi tęsknie wzdychać do polskich pionierów z ery PRLu, to dla niego właśnie jest Solaris. Dla ludzi bardziej ceniących swój czas, jest chociażby ten Mag.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: nosiwoda » czw 13.12.2018 14:47

Shadow mi zakazał wrzucania obrazków, a co gorsza, wytłumaczył dlaczego, zatem wyobraźcie sobie jedynie miłą dziewczynkę, która wzrusza ramionami i pyta z uśmiechem: Why not both?

W sensie: naprawdę nie ma co okopywać się na pozycjach. MAG to co innego, Solaris co innego, inne strategie wydawnicze, inne cele wydawania, inne warunki. A klyjent może kupić co mu bardziej odpowiada. Co ciekawe, może kupować książki z obu wydawnictw i nie umrzeć z powodu rzekomo nieuniknionej zapaści systemu nerwowego.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Obłęd » czw 13.12.2018 15:47

Że niby "Imago" Żwikiewicza to "rupieć" albo "smęty"? Nie licząc niektórych utworów Lema i Dukaja, to nie ma polskiej powieść SF lepszej literacko niż "Imago". To jest jednak awangarda literacka, skrzyżowanie polemiki z lemowskim "Solaris" z całym repozytorium postmodernizmu, o innych rzeczach nie wspominając. Gdyby Żwikiewicz napisał to po angielsku to Nebule i Hugo miałby w kieszeni.
Link do profilu Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/16204414-maciej-sz
Link do tekstu o twórczości Anny Marii Wybraniec: https://nowynapis.eu/tygodnik/nr-172/ar ... -wybraniec
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » czw 13.12.2018 17:26

Shicho pisze:O, panie, ze Żwikiewiczem ostro pojechałeś. Serio uważasz jego książki za smęty?

A kto to taki? Żartuję - czytałem coś jego, ale w latach 80. I jakoś nigdy później mnie nie naszło na powtórkę. A gdyby mnie naszło, to prędzej wezmę z biblioteki, niż dam zarobić Sedeńce. Zresztą Imago leży na Allegro po 4-7 zł za oba tomy (wydania z 85 r., oczywiście - bo sedeńkowe, tej samej jakości, kosztuje z dostawą 46,49 zł).

Shadowmage pisze:Ale przecież to proste. Nikt jej nie kupił, to nowa. I leżała na półce parę lat. W Empiku. Banał :lol:

Zwróć uwagę co napisałem: sprzedawanie książek używanych/poekspozycyjnych. Uczciwi księgarze nie ukrywają, że książka jest poekspozycyjna.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Koniec GG jest bliski

Postautor: Aegnor » czw 13.12.2018 20:41

Zazwyczaj jestem otwarty na inne gusta i punkty widzenia, z jednym tylko wyjątkiem - ludzi krytykujących pióro Żwikiewicza w swojej wewnętrznej klasyfikacji partnerów do dyskusji o literaturze z czystej złośliwości wrzucam do szufladki z napisem "Ludzie, którzy jedzą błoto". ;P
A tak na poważnie, kto nie czytał "Zostawić Los Raques" Żerdzińskiego niech odrobi zaległości - to jest lepsze niż 80% Uczty Wyobraźni. Białczyńskiego czy Peteckiego też wstyd nie znać, sporo tam pierwszorzędnych pomysłów, które niczym nie ustępują księgarskim nowościom.
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: Shadowmage » czw 13.12.2018 21:06

Aegnor pisze:A tak na poważnie, kto nie czytał "Zostawić Los Raques" Żerdzińskiego niech odrobi zaległości - to jest lepsze niż 80% Uczty Wyobraźni.

Nie. Na wielu poziomach nie dostaje, choć jest to sympatyczne.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Koniec GG jest bliski

Postautor: historyk » pt 14.12.2018 2:07

Aegnor
Cóż, gust kogoś kto poleca mi grafomana Białczyńskiego, zdecydowanie nie jest kompatybilny z moim gustem. A porównywanie tego do Uczty Wyobraźni... Toż to trzeba naprawdę wyobraźni - rozhulałej, nieskrępowanej jakimikolwiek realiami, logiką. To ślepa miłość w pełnej krasie :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Koniec GG jest bliski

Postautor: ASX76 » pt 14.12.2018 6:51

Jak każda miłość ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości