Amazon potwierdza "Koło czasu" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Amazon potwierdza "Koło czasu"

Postautor: historyk » śr 03.10.2018 13:18

I bardzo dobrze. Czytanie tego cyklonu przerwałem na tomie bodajże 5 (dziesiątym w pierwszym wydaniu Zyska), bo Jordan popłynął w wodolejstwo. Nie mam ochoty wracać do tej lektury, ale serial obejrzę chociażby po to, żeby dowiedzieć się, jak to się skończyło. O ile dożyję, bo tam materiału jest na ochnaście sezonów :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Amazon potwierdza "Koło czasu"

Postautor: Shedao Shai » śr 03.10.2018 13:42

Ryzykowna decyzja; to bardzo klasyczne fantasy i ciężko może mu być przebić się do tak szerokiej widowni, żeby uzasadniło to wysokie koszta produkcji i przedłużanie na kolejne sezony. To jednak trochę inny target niż GoT. A wiadomo jak to jest z takimi projektami - nie wypali raz, to potem będą lata ciszy bo nikt prędko kolejny raz się nie podejmie. A przecież Amazon wziął się też za horendalnie drogi serial około-LotRowy. Oby się nie przeliczyli, albo: oby nie zdecydowali w pewnym momencie, że przesycili rynek i któryś trzeba skasować. Może trochę niepotrzebnie kraczę, ale rynek seriali jest coraz bardziej wymagający (oglądalnościowo) i nad każdym projektem, który mnie interesuje, trochę się trzęsę.

Niemniej jako fan serii cieszę się na tą wiadomość i z pewnością będę oglądał.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Amazon potwierdza "Koło czasu"

Postautor: Sumire » śr 03.10.2018 15:43

Koło Czasu to, powiedziałabym, przeciwny biegun tego, co reprezentuje GoT. Jeśli władują za dużo fanserwisu, to Koło nie będzie Kołem, a jeśli za mało, to faktycznie może nie być wielkich zysków. Jest jednak pociecha: Koło w oryginalnej wersji nie wymaga praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych :-P
Sumire
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 354
Rejestracja: pt 11.04.2014 10:12

Re: Amazon potwierdza "Koło czasu"

Postautor: Janusz S. » śr 03.10.2018 16:53

Shedao Shai pisze:Ryzykowna decyzja; to bardzo klasyczne fantasy i ciężko może mu być przebić się do tak szerokiej widowni, żeby uzasadniło to wysokie koszta produkcji i przedłużanie na kolejne sezony. To jednak trochę inny target niż GoT. A wiadomo jak to jest z takimi projektami - nie wypali raz, to potem będą lata ciszy bo nikt prędko kolejny raz się nie podejmie. A przecież Amazon wziął się też za horendalnie drogi serial około-LotRowy. Oby się nie przeliczyli, albo: oby nie zdecydowali w pewnym momencie, że przesycili rynek i któryś trzeba skasować. Może trochę niepotrzebnie kraczę, ale rynek seriali jest coraz bardziej wymagający (oglądalnościowo) i nad każdym projektem, który mnie interesuje, trochę się trzęsę.

Na razie zrezygnowali z kręcenia trzeciego serialu o Conanie. Może taka redukcja wystarczy, w końcu to hiperbogata firma.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Amazon potwierdza "Koło czasu"

Postautor: romulus » śr 03.10.2018 17:46

Sumire pisze:Koło Czasu to, powiedziałabym, przeciwny biegun tego, co reprezentuje GoT. Jeśli władują za dużo fanserwisu, to Koło nie będzie Kołem, a jeśli za mało, to faktycznie może nie być wielkich zysków. Jest jednak pociecha: Koło w oryginalnej wersji nie wymaga praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych :-P

Nie wymaga, rzeczywiście. Co może być wadą. Bo jeśli pójdą w familijne fantasy dla całej rodziny to będzie smutek. Przepaść między "Kronikami Shannary" a "Kołem Czasu" nie jest jakaś wielka. Jordan lepiej pisał i był kreatywniejszy. Ale przed przeniesieniem fabuły na ekran przydałoby się jej jakieś "odświeżenie". Z niewielu informacji wynika, że ma być to fantasy skoncentrowana na kobietach. Niby nic nowego - biorąc pod uwagę budowę świata - ale jednak sednem jej pozostaje "emancypacja" mężczyzn za sprawą odrodzenia Smoka. :)

Poza tym zapowiedź koncentracji fabuły na Moiraine wskazuje - być może - na "Nową wiosnę" jako punkt wyjścia. Czyli coś w rodzaju prequela do cyklu, który najpierw(?) pojawił się chyba w pierwszym tomie "Legend" pod red. Silverberga, a następnie Jordan po swojemu rozdął to opowiadanie do "mini powieści" (przy podstawowych tomach cyklu).

Może to bezpieczniejsze wyjście? Zawsze można serial zamknąć po pierwszym sezonie bez zbytnio rozgrzebanej fabuły i mitologii. Ta jest, ostatecznie, dosyć prosta przy całym jej bogactwie. Jest Dobro i Zło, przy tym Zło w wersji kobiecych jest fajniejsze. W wersji męskiej - takie sobie, a w wersji "potwornej" okropnie klasyczne. Dobro zaś jest nudne jak flaki z olejem. Nie ma żadnych "emanacji". Są za to chłopaki z Pierdziuchowa, proste, tępawe chłopki. I kilka fajnych dziewczyn.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości