"Królowie Wyldu" w październiku :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Królowie Wyldu" w październiku

Postautor: Janusz S. » pt 31.08.2018 17:12

Humor prezentowany przez autora chwilami rzeczywiście ma coś z Pratchetta, ale ilość bluzgów jest imponująca. Ciekawe, w która stronę poszedł tłumacz?
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

"Królowie Wyldu" w październiku

Postautor: Adon » pt 31.08.2018 18:11

Twierdzisz, że warto się tym zainteresować?
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: "Królowie Wyldu" w październiku

Postautor: Janusz S. » pt 31.08.2018 20:08

Nie bardzo, chociaż liczyłem na wiele i być może moja opinia obciążona jest tymi nadmiernymi oczekiwaniami. W książce nie ma prawie nic oryginalnego, całość oparta na motywie wędrówki i szlachetniej, chociaż wyglądającej na beznadziejną misji. Momentami jest wesoło jeśli lubisz teksty typu: "Niezniszczalna zbroja Jacka Łupieżcy. Mówią że nie przebije jej żaden miecz ni włócznia, ale syfilis przenikał przez nią bez trudu”.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

"Królowie Wyldu" w październiku

Postautor: kompan » sob 01.09.2018 2:46

Po polsku niestety brzmi to strasznie (albo mozliwe, ze zwyczajnie nie wyszlo Ci to tlumaczenie ;) ). Radze nie sugerowac sie niczyja opinia i sprobowac samemu.

Kallorek replaced the helm and ran a hand over the coat of red mail beneath it. “The Warskin,” he said reverently. “The impenetrable armour of Jack the Reaver. No sword or spear can pierce it, they say, but syphilis got through all right. Poor Jack.”
kompan
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 207
Rejestracja: śr 09.09.2009 14:15

Re: "Królowie Wyldu" w październiku

Postautor: Janusz S. » sob 01.09.2018 9:00

Strasznie? Dziwne. Mnie się wydaje raczej śmieszne. I nie chodzi mi bynajmniej o jakość tłumaczenia, bo jest dosłowne, tylko o treść.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości

cron