MAG bliskiego zasięgu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Neltharian » pn 20.08.2018 18:02

To już jest pewne że "Wrota Abaddona" zostały przesunięte z 19.09 na 03.10?
Neltharian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: sob 12.05.2018 9:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Beata » pn 20.08.2018 18:07

Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Neltharian » pn 20.08.2018 18:46

Ech, szkoda. Trzeba będzie poczekać...
Neltharian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: sob 12.05.2018 9:45
Lokalizacja: Wrocław

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Shedao Shai » wt 21.08.2018 7:49

Sporo przyjemnych rzeczy.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: historyk » wt 21.08.2018 12:44

Ryan i Lawrence - pulpa. Gaiman i Stephenson - odgrzewane kotlety. Hamilton - jakiś wycinek z cyklu i to nawet nie początkowy. Corey - oglądam serial i to mi wystarczy. Zostaje Gwynne - nie wiem co to, więc wezmę na próbę.

W ubiegłym roku kupiłem 29 książek Maga, w tym - 12, do końca roku dojadę może do 15.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Shedao Shai » wt 21.08.2018 13:18

Nie nazwałbym Stephensona odgrzewanym kotletem - ostatnia edycja była 10 lat temu (i była to ISA...). To już dobry czas na reedycję. No chyba, że odgrzewanym kotletem jest dla ciebie wszystko, co już kiedyś u nas wyszło.

A tak z ciekawości też sprawdziłem swoje statystyki. U mnie w zeszłym roku 19, w tym - na razie 8, w planach ok. 9, zależy oczywiście ile z tego wyjdzie. Pewna zależność, którą zauważyłem, to że kupuję od MAGa praktycznie samo sci-fi: Rajaniemi, Morgan, Corey, Bradbury, Gibson, w planach Stephenson, Matheson, Watts, Hamilton... fajnie, że tak ostatnio pocisnęli ze sci-fi.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: krzychu » wt 21.08.2018 14:32

Nie jest źle. Własnie kończę Coreya, wiec następny będzie zanim zapomnę o czym były dwa poprzednie. Fajna rozrywkowa książka :)
Hamiltona sprawdzę bo będzie całość. Nowe tłumaczenie Stephensona łapie się z automatu .
Na czytanie fantasy już mi brakuje czasu więc cykle odpadają. Przynajmniej na razie :)
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: historyk » wt 21.08.2018 15:44

krzychu pisze:Hamiltona sprawdzę bo będzie całość.

To nie jest całość - to środkowa z trzech trylogii wchodzących w skład cyklu. Wcześniej Zysk wydał dwa tomy pierwszej trylogii i jeden trzeciej... Przy czym czytanie drugiej trylogii bez znajomości pierwszej wiele sensu chyba nie ma... W innym wątku cytowałem opinię z bloga, ale się powtórzę:
poszukiwania w Internecie pozwoliły mi ustalić, że to opowieść rozgrywająca się w świecie Wspólnoty, znanego polskim czytelnikom (ale nie mnie) z książek Gwiazda Pandory i Judasz wyzwolony, wydanych przez Zysk i S-ka. Początkowo było to dla mnie zaletą, „historyczne” tło nadawało światu wiarygodności, ale z czasem odwołania i odniesienia stawały się coraz częstsze, dłuższe i bardziej natrętne, na kartach książki zaczęły się pojawiać coraz liczniejsze postacie ze wspomnianej dylogii, spychając część oryginalnych bohaterów Pustki: Snów na bocznicę, a ja zacząłem tracić zainteresowanie. Czułem się troszkę oszukany, gdybym znalazł na okładce wzmiankę o przynależności książki do jakiejś serii, to albo sięgnąłbym po pierwszą pozycję z listy, albo nie sięgnąłbym po żadną.

http://bialyatrament.blogspot.com/2010/ ... a-sny.html

Shedao Shai
Z zapowiedzi Maga czekam na VanderMeera, Valente i Gene Wolfe. Na razie są wciąż przekładane. Morgan i Corey mnie niespecjalnie interesują, jako powtórki z rozrywki (gdyby wyszły przed serialami, to bym kupił, ale teraz nie ma to dla mnie sensu), z kolei Rajaniemi to taka sama pulpa jak Ryan czy Lawrence, tylko w scenerii SF. Czekam kiedy wreszcie w Artefaktach coś sensownego zacznie się dziać. Bo na razie w 2018 dostaliśmy trzy odgrzane kotlety (z czego dwa nawet kupiłem) i coś co mnie absolutnie nie interesuje (czyli Gibsona). A gdzie zapowiadane książki Matchesona i Wolfe? Była w zapowiedziach chyba jeszcze Sheri Tepper. I była druga część Białego piasku Sandersona.

A wczoraj obejrzałem sobie katalog Rebisu na 2018 - tam jakoś potrafią stworzyć plan i go wykonać. A w Magu partyzanty w lesie :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: krzychu » wt 21.08.2018 16:30

Nie znam książek Hamiltona wydanych przez Zysk. Jeżeli będzie to zamknięta historyjka to mi w zupełności wystarczy.Nie muszę znać całego uniwersum.
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: historyk » wt 21.08.2018 16:35

krzychu
Drogi kolego wypowiadający się wyłącznie pochwalnie i wyłącznie w wątkach Maga (rozumiesz co chcę Ci powiedzieć?) - może i ta historia ma zamknięcie, ale nie ma otwarcia. Otwarcie jest właśnie w książkach wydanych przez Zyska. Pojmujesz już?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: krzychu » wt 21.08.2018 17:36

historyku
Jak już sprawdzasz sprawdzaj dokładnie :)
A o czym mam się wypowiadać? O ludziu w kapturze? Za stary jestem
Jak mi się Hamilton spodoba to kupię sobie resztę. Nie widzę problemu
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: historyk » wt 21.08.2018 21:20

krzychu pisze:Jak już sprawdzasz sprawdzaj dokładnie :)

Sprawdziłem. Dotąd wypowiedziałeś się w 11 wątkach. Dziesięć poświęconych Magowi - za każdym razem albo chwalisz, albo opowiadasz co kupisz i przeczytasz. Jedenasty wątek dotyczył Prószyńskiego - tu poinformowałeś, że właśnie kończysz (czytać?) dwie książki wydane przez... Maga :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: AM » wt 21.08.2018 21:47

historyk pisze:
krzychu pisze:A wczoraj obejrzałem sobie katalog Rebisu na 2018 - tam jakoś potrafią stworzyć plan i go wykonać. A w Magu partyzanty w lesie :D


Wzmianki o książkach na forum nie są planem. To tylko spekulacje. Wykonywanie rzeczywistych planów idzie nam, moim skromnym zdaniem, całkiem nieźle. W tym roku ukaże się około 55 tytułów. To nasz rekord i pewnie jeden z najlepszych fantastycznych wyników na rynku.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: ASX76 » wt 21.08.2018 22:36

Gratulacje! :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Shedao Shai » śr 22.08.2018 8:22

historyk:
"A gdzie zapowiadane książki Matchesona i Wolfe? Była w zapowiedziach chyba jeszcze Sheri Tepper. I była druga część Białego piasku Sandersona."

To są bardzo dobre pytania ;) no ale wiesz jak jest. Trzeba czekać.

"A wczoraj obejrzałem sobie katalog Rebisu na 2018 - tam jakoś potrafią stworzyć plan i go wykonać."

Z takimi pochwałami to bym poczekał, aż w końcu wyjdą pierwsze tomy zapowiadanej kolekcji klasyki sci-fi, bo ostatnie co słyszałem, to zapowiedzi na wrzesień, który się zbliża wielkimi krokami, a tu cisza w temacie...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: kompan » śr 22.08.2018 13:23

Nie chce sie czepiac ale jesli chodzi o Hamiltona to Zysk wydal cala pierwsza DYLOGIE nie trylogie z cyklu 'Wspolnota'. Kazdy z 2 tomow ma 2 czesci czyli w sumie sa 4 ksiazki. Bardzo fajna space opera - polecam. Pustka to srodkowa trylogia, a potem jest kolejna DYLOGIA z Zysku, ktora zaczyna sie 'Otchlania bez snow' i konczy 'A Night Without Stars'. Poki co nie ma tej kontynuacji po polsku i pewnie nie bedzie jesli wszyscy sie obraza i nikt nic nie kupi ;).
Ostatnio zmieniony śr 22.08.2018 14:28 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz
kompan
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 207
Rejestracja: śr 09.09.2009 14:15

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Konsul » śr 22.08.2018 15:12

Shedao Shai: Nie wyjda. Pisalem maila. Przelozyli znowu.
Konsul
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 327
Rejestracja: śr 22.08.2018 14:55

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: historyk » czw 23.08.2018 5:42

kompan pisze:Poki co nie ma tej kontynuacji po polsku i pewnie nie bedzie jesli wszyscy sie obraza i nikt nic nie kupi ;).

Cóż, jak wydawca chce towar sprzedać, to powinien zacząć wydawanie od początku, a nie od środka (tym bardziej, że poprzednie wydanie było 10 lat temu). A fakt jest taki, że Mag na Hamiltonie kładzie lachę. Kiedyś tam kupili prawa, było zobowiązanie, to w końcu wydrukują. Jak się jakoś sprzeda, to OK, jak nie to płaczu nie będzie.

Dlaczego czytelnikowi (klientowi) ma zależeć, skoro wydawca (producent) sam olewa swój produkt?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

MAG bliskiego zasięgu

Postautor: Shedao Shai » czw 23.08.2018 7:22

Mi się wydaje, że z Hamiltonem to taki krąg zamknięty. Zysk wydał Świt Nocy, chyba sprzedał się nienajgorzej, bo zabrali się za pierwszą dylogię ze Wspólnoty (chociaż porozbijaną na 4 tomy, no bo to Zysk). I odpuścili temat. Widać nastąpił przesyt (chociaż w Zysku równie dobrze powodem mogła być zła koniunkcja Merkurego i Wenus, albo to że im osa wleciała do pokoju). Za "Pustkę" zabrał się Mag, i chyba odniósł porażkę - skoro pierwsze dwa tomy szybko wylądowały w tanich książkach, a trzeci nigdy nie doczekał się premiery. Zysk wydał one-shota (Upadek smoka - swoją drogą, genialna książka!), Mag zamilkł w temacie aż wrócił pomysł reedycji Pustki (epopeja, która ciągnie się po dziś dzień), Zysk wydał pierwszy tom z dylogii sequeli, minęło półtorej roku i o drugim ani widu, ani słychu, więc spodziewać się można, że sprzedaż była na poziomie bruku (co w sumie nie dziwi, bo "Pustka" jeszcze nie jest u nas ukończona, a pierwsza dylogia już dawno wypadła z obiegu). Więc kto to kupił? Ludzie wkręceni w temat bądź kupujący "na potem" (jak ja). Chociaż nadzieja jeszcze nie umarła, Zysk lubi czasem wyskoczyć znienacka z jakimś kolejnym tomem (vide ostatnia część trylogii Wirus, na którą już dawno postawiłem krzyżyk, a tu psikus, niedawno wydali).

Więc najlepszym wyjściem wydaje mi się "reanimacja serii", czyli wydanie wszystkiego od nowa, po kolei. Bez tego, pojawią się właśnie takie głosy: a po co mam kupować coś ze środka... itd. Tyle, że mamy dwa wydawnictwa zajmujące się tematem, w związku z czym na spójną reedycję nie ma szans. I oba na tym tracą/stracą. Bylebyśmy się w końcu doczekali tego ostatniego tomu Pustki i "Night Without Stars", i będzie kompletna saga Wspólnoty, i czekanie dobiegnie końca :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG bliskiego zasięgu

Postautor: romulus » czw 23.08.2018 10:05

Mogę się podpisać pod przedmówcą.

Z Hamiltona się na razie nie cieszę - dopóki nie można zamawiać w Ępiku, dopóty nie ma się co napinać.
Stephensona już zamówiłem, ale to była formalność, żaden dylemat.
Coreya przesłucham w samochodzie - Storytel zapowiada premierę audio na 3 października.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości