Ellison powróci po wakacjach :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: Dice » pn 23.07.2018 16:17

Piękna data, zapamiętam :) Pierwszego tomu nie przeczytałem jeszcze, ale stoi na regale.
Dice
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 134
Rejestracja: sob 04.11.2017 10:34

Re: Ellison powróci po wakacjach

Postautor: Janusz S. » pn 23.07.2018 18:27

Dice pisze:Piękna data, zapamiętam :) Pierwszego tomu nie przeczytałem jeszcze, ale stoi na regale.

Drugi tom musi być lepszy, bo to niemożliwe, żeby tak sławny pisarz napisał coś gorszego niż większość chłamu zapełniającego tom pierwszy. Jest kilka chwalebnych wyjątków, ale one były od dawna znane z innych źródeł.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: Ciacho » pn 23.07.2018 21:16

Jak tom 2 będzie lepszy od 1 to ja nie wiem jaki to będzie poziom, bo dla mnie 1 był świetny. To nie tak, że styl Ellisona Ci nie podszedł, zamiast samych opowiadań, Janusz? Czy coś innego Ci nie zagrało? :)
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: Ellison powróci po wakacjach

Postautor: Janusz S. » wt 24.07.2018 9:16

Jaki styl? Jakich opowiadań? Utworów godnych nazwania opowiadaniami to tam prawie nie ma. Są za to głównie wstępy, wprawki pisarskie nastoletniego Ellisona, wspomnienia o mamusi i tatusiu, felietony erotomana gawędziarza, eseje i masa innych tekstów publicystycznych tak bardzo zrośniętych z amerykańską rzeczywistością, że połowa treści nich jest niezrozumiała. Dobrych opowiadań jest tamo może pięć, z tego trzy albo cztery znałem wcześniej. Nie interesują mnie analizy twórczości Ellisona, chciałem poczytać świetne opowiadania, których podobno jest on mistrzem, Zamiast tego dostałem stertę pierdół, analiz i jedynie słusznych opisów tego co powinienem wyczytać w tekstach autora. Jak dla mnie chłam z kilkoma ciekawymi tekstami.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: Shedao Shai » wt 24.07.2018 9:54

Z jednej strony, ogólnie jestem zadowolony z lektury pierwszego tomu, ale z drugiej, zgadzam się też z Januszem - to takie bardziej opracowanie dla fanów Ellisona, pełne ciekawostek dla ludzi mocno obeznanych z jego twórczością. Nie jest to żadne kompendium najlepszych tekstów ani tomik opowiadań będący dobrym wprowadzeniem dla ludzi nieznających twórczości Ellisona.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: ASX76 » wt 24.07.2018 15:41

Tytuł tej książki to szwindel.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: krzychu » wt 24.07.2018 20:29

Nie może być aż tak źle:( Skończę dwa Coreye i przechodzi na początek stosu.
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Ellison powróci po wakacjach

Postautor: ASX76 » śr 25.07.2018 21:38

Rzeczywistość przekracza wszelkie wyobrażenia ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości