UW z lekkim poślizgiem :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Montgomery » pn 23.07.2018 15:08

Podobno Vandermeer wypadł na październik.
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: historyk » pn 23.07.2018 16:22

VanderMeer na październik? To sorry Magu, ale kupię nie u was. Miałem wziąć na początku sierpnia siedem książek, najpierw spadł Sullivan (miałem wziąć na próbę, ale nie w tych paskudnych okładkach), teraz VanderMeer... Zostają trzy książki, więc doszłyby koszty wysyłki. Podzielicie się kasą z Bonito :D

ps.
Chyba że do przesyłki dorzucę Czarnoskrzydłego - czytał to ktoś? Bo nie chcę się nadziać na kolejną młodzieżówkę.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Montgomery » pn 23.07.2018 16:45

Młodzieżówka to na pewno nie jest :-). Mnie się nawet podobał.
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 17:44

Chyba teraz lepiej jest w Świecie Książki , w Bonito pomimo okresowej wyprzedaży 35% Mag chodzi po 30% lub 25% w Świecie udaje się po 38-42 . A jeśli chodzi o Maga to zawodzi mnie z terminami od dwóch lat. Generalnie interesuje mnie UW i Artefakty .
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Fidel-F2 » pn 23.07.2018 18:11

historyk pisze:Chyba że do przesyłki dorzucę Czarnoskrzydłego - czytał to ktoś?
nie czytał ale blurb brzmi jak idź stąd i nie wracaj
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » pn 23.07.2018 18:17

historyk pisze:Chyba że do przesyłki dorzucę Czarnoskrzydłego - czytał to ktoś? Bo nie chcę się nadziać na kolejną młodzieżówkę.

To nie jest młodzieżówka. Nic odkrywczego, sporo akcji, krótkie, zwarte i chwilami wesołe.
adalbert69 pisze:A jeśli chodzi o Maga to zawodzi mnie z terminami od dwóch lat.

Może to dlatego, że mylnie bierzesz luźne rozważania na forum za zapowiedzi wydawnicze. :mrgreen:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 18:23

Janusz S.pisze : Może to dlatego, że mylnie bierzesz luźne rozważania na forum za zapowiedzi wydawnicze

Zawsze kieruję się tylko zapowiedziami Katedry a one nigdy nie kłamią
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » pn 23.07.2018 18:26

adalbert69 pisze:Janusz S.pisze : Może to dlatego, że mylnie bierzesz luźne rozważania na forum za zapowiedzi wydawnicze

Zawsze kieruję się tylko zapowiedziami Katedry a one nigdy nie kłamią

Tylko często się aktualizują. Dzięki czemu nie kłamią :angel:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 18:31

Oficjalna zapowiedz na Facebooku "Pięknej Krwi" była na 20 lipca . A mamy dzisiaj ... i a ani widu ani słychu . Chyba ,ze będzie tak jak z ich legendarną migracja na nowe serwery , krócej trwała podróż z Europy do Ameryki za czasów wikingów .
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » pn 23.07.2018 18:32

7 dni to nie jest poważny poślizg.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 18:49

Masz rację 7 dni to nie problem ale na Jestem Legendą czekam od dwóch lat a drugi tom Wilderanga miał być w zeszłym roku . Niemniej UW i Artefakty to najlepsze serie SF na naszym rynku wydawniczym.
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: historyk » pn 23.07.2018 19:34

adalbert69 pisze:Chyba teraz lepiej jest w Świecie Książki , w Bonito pomimo okresowej wyprzedaży 35% Mag chodzi po 30% lub 25% w Świecie udaje się po 38-42 .

Tyle że w Bonito mam dodatkowe 5% rabatu za częste zakupy + co jakiś czas jeszcze kod rabatowy (20 lipca składałem zamówienie, to miałem łącznie rabat 47%).

Jeszcze jedno - w tej księgarni "okresowa wyprzedaż" jest praktycznie permanentna - na przemian w Arosie i Bonito. Aktualnie w Bonito.

Janusz S. pisze:7 dni to nie jest poważny poślizg.

Siedem dni nie, ale w przypadku VanderMeera to już się robią miesiące i nie wiadomo czy na tym koniec (że przypomnę ciągłe przesuwanie Olimpu czy Domostwa błogosławionych Valente, którego wciąż nie mamy, a np. w Świecie Książki widnieje z datą wydania: 2 stycznia 2018...). To już nie są tylko obsuwy luźno podanych terminów z forum Maga - to są obsuwy oficjalnie ogłoszonych terminów wydania.

adalbert69 pisze:Masz rację 7 dni to nie problem ale na Jestem Legendą czekam od dwóch lat a drugi tom Wilderanga miał być w zeszłym roku .

No ja czekam od x czasu na Gene Wolfe w Artefaktach...

Cóż, niedawno pisałem o Magu, że świetnie działają pijarowo. Szkoda, że organizacyjnie to wygląda słabo.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » pn 23.07.2018 20:30

adalbert69 pisze:Masz rację 7 dni to nie problem ale na Jestem Legendą czekam od dwóch lat a drugi tom Wilderanga miał być w zeszłym roku .

Ani jedno ani drugie nigdy nie pojawiło się w oficjalnych zapowiedziach MAGa. Trudno więc mieć pretensje o niedotrzymanie akurat tych terminów.
historyk pisze:...że przypomnę ciągłe przesuwanie Olimpu

To akurat rzeczywiście przykład na niekorzyść MAGa. AM tłumaczył go dość zawile. Na szczęście takich przykładów nie ma wiele.
Mnie bardziej ostatnio wkurza wyłączona strona wydawnictwa. Żadna poważna firma nie pozwoliłaby sobie na prawie dwumiesięczne wyłączenie strony www.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: AM » pn 23.07.2018 20:37

Daty podawane na forum nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi terminami wydania książek. To tylko brudnopis. Źródłem terminów podawanych na Katedrze i w wielu innych miejscach jest bardzo często forum, więc...

Terminy podawane na stronach dystrybutora i sprzedawców również nie są wiążące. Musimy zgłaszać książki z dużym wyprzedzeniem. Jeśli tego nie zrobimy, nie wprowadzimy ich później do sprzedaży w danym miesiącu. Dlatego często zgłaszamy tytuły "wątpliwe", na wszelki wypadek. Z przesunięciem na później nie ma problemów. Pod warunkiem, oczywiście, że nie minął terminy zgłaszania książek na kolejny miesiąc. Za moment minie deadline dotyczący października. Jak nietrudno się domyślić nie możemy już zgłaszać tytułów na sierpień i wrzesień.

UW i Artefakty to "zapychacze". Pojawiają się w planie, kiedy jest wolne miejsce. Dobrze, że w ogóle się ukazują.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: gadba » pn 23.07.2018 20:44

Ale czad. UW i Artefakty, czyli książki, które tu rozpalają dyskusje i emocje, to "zapychacze". A zysk wydawnictwa przychodzi z "disco polo". Smuteczek. Bez obrazy.
gadba
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 97
Rejestracja: wt 09.06.2015 22:43

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 20:46

Nie wiem jak inne wydawnictwo sobie radzą ale tam zazwyczaj wydaja w terminie.Wydaje mi się ponadto ,że wasze ( Maga ) forum jest to jakiś głos wydawnictwa , jakaś forma kontaktu z czytelnikami. Jeżeli to jest nic nie warty brudnopis to po co tam cokolwiek podawać ...A mnie akurat interesują zapychacze.
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: AM » pn 23.07.2018 20:53

adalbert69 pisze:Nie wiem jak inne wydawnictwo sobie radzą ale tam zazwyczaj wydaja w terminie.Wydaje mi się ponadto ,że wasze ( Maga ) forum jest to jakiś głos wydawnictwa , jakaś forma kontaktu z czytelnikami. Jeżeli to jest nic nie warty brudnopis to po co tam cokolwiek podawać ...A mnie akurat interesują zapychacze.


Wielokrotnie w ostatnim czasie pisałem o tym, ze istnienie forum nie ma sensu. To po pierwsze. Po drugie, większość innych wydawnictw nie chwali się tak wcześnie swoimi zamiarami, nawet w formie brudnopisu, więc pewnie z dotrzymaniem terminów jest łatwiej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 20:53

Co do cen w Bonito na Maga jest aktualnie 30% plus indywidualny rabat max 5% ale liczony obniżonej ceny czyli w sumie ok 33,5 % Przed lipcem , chyba w czerwcu były dosyć duże obniżki miedzy 38 - 42 , ale teraz kiepsko. Nie zawsze na dane wydawnictwo jest maksymalny podstawowy rabat .
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: adalbert69 » pn 23.07.2018 20:57

AM : masz trochę racji jak Rebis podaje zapowiedzi w kwietniu na cały rok to co podaje w 80% jest już wydane lub lada moment wyjdzie
adalbert69
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 186
Rejestracja: ndz 01.03.2009 8:24

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: niepco » pn 23.07.2018 21:58

Wydawało mi się że w bonito rabat na MAGa to 35% obecnie (coś im stronka zwisła) plus 5% za zakupy i kolejne 5% za KDR plus odbiór osobisty i robi mi się bardzo przyjemna cena.
EDIT: Faktycznie tylko 30%...ale i tak ceny najlepsze jak dla mnie. Dziwne, że Sheparda i Simmonsa jeszcze nie ma w zapowiedziach. Pewnie jutro się pojawią bo w Ateneum już są.
Ostatnio zmieniony pn 23.07.2018 22:02 przez niepco, łącznie zmieniany 1 raz
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1224
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: historyk » pn 23.07.2018 22:20

AM pisze:Po drugie, większość innych wydawnictw nie chwali się tak wcześnie swoimi zamiarami, nawet w formie brudnopisu, więc pewnie z dotrzymaniem terminów jest łatwiej.

A chciałoby się, żeby standardy wyznaczał Egmont - w maju rozdawali katolog z informacjami co wydadzą i kiedy wydadzą...

adalbert69 pisze:Co do cen w Bonito na Maga jest aktualnie 30% plus indywidualny rabat max 5% ale liczony obniżonej ceny czyli w sumie ok 33,5 % Przed lipcem , chyba w czerwcu były dosyć duże obniżki miedzy 38 - 42 , ale teraz kiepsko. Nie zawsze na dane wydawnictwo jest maksymalny podstawowy rabat .

Nie wiem czy każdy dostaje czy tylko wybrańcy, ale od 17 do 20 lipca obowiązywał kod rabatowy (7%), a 20 lipca po południu zaczęła się - jak to określiłeś - wyprzedaż. Do tego jeszcze 5% za "wierność" :D Było parę godzin na skumulowanie rabatów. Tak ładnie się skumulowały, że np. za Thor Gromowładną, z ceną okładkową 39,99 zł, płaciłem niewiele ponad 20 zł.

Pewnie, że nie wszystko opłaca się kupować w Bonito (np. komiksów Kurca absolutnie się nie opłaca - taka Druuna 3 nawet przy trwającej "wyprzedaży" kosztuje 79,20 zł, a w niePrzecztane - 61,06), ale dla mnie mają jeszcze jedną przewagę na innymi dyskontami - stacjonarny punkt odbioru, gdzie obejrzę towar zanim zawlekę do domu. Bo po "incydencie" (a raczej dwóch) z Livro jestem bardzo zniechęcony do księgarń internetowych. Jeśli kogoś to interesuje, to jak zdolni są w Livro:
https://seczytam.blogspot.com/2018/07/o ... czami.html
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: niepco » wt 24.07.2018 5:55

Totalna masakra, dzięki za tę opinię. Nie znałem tej księgarni, teraz będę unikał. Oddali szybko kasę? W sumie to każdemu może zdarzyć się wpadka, istotne jak się ją naprawia:-) W bonito zdarzyło mi się może dwa razy dostać uszkodzoną lekko książkę, ale wymiana odbywała się bezproblemowo. Mniejsze zagięcia osłodzić może dodatkowy rabat 5%, którego może udzielić pracownik przy odbiorze osobistym:-) Nie mogę się natomiast doprosić o owijanie książek w folię bąbelkową co jest standardem w gildii.pl (szacun). Zapewne to wina sezonu rabatowo/wyprzedażowego i pracowników sezonowych, bo dla ich BOK jest to możliwe. Ogólnie bonito padło ofiarą swego sukcesu, bo jakość obsługi delikatnie spadła.
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1224
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » wt 24.07.2018 9:02

adalbert69 pisze:...Wydaje mi się ponadto ,że wasze ( Maga ) forum jest to jakiś głos wydawnictwa , jakaś forma kontaktu z czytelnikami. Jeżeli to jest nic nie warty brudnopis to po co tam cokolwiek podawać ...A mnie akurat interesują zapychacze.

Nie podoba Ci się, nie czytaj. Nie będziesz musiał się potem bez sensu krytykować.
AM pisze:Wielokrotnie w ostatnim czasie pisałem o tym, ze istnienie forum nie ma sensu.

I jest całkiem sporo ludzi, którzy całkowicie się w tej kwestii z Panem nie zgadzają. No chyba, ze pokochał Pan fejzbuka... :(
historyk pisze:...Bo po "incydencie" (a raczej dwóch) z Livro jestem bardzo zniechęcony do księgarń internetowych. Jeśli kogoś to interesuje, to jak zdolni są w Livro:
https://seczytam.blogspot.com/2018/07/o ... czami.html

Od czasu jak jedna księgarnia przysłała mi pomiętą książkę z kwitem poświadczającym jej wcześniejsze wypożyczanie pracownikom do czytania już nic mnie nie zdziwi.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: historyk » wt 24.07.2018 11:39

niepco pisze:Oddali szybko kasę?

Tak, oddali. Chyba warto kierować się opiniami na Opineo, gdzie Livro poleca tylko 64% klientów, a np. Bonito - 99% klientów...

Janusz S. pisze:Od czasu jak jedna księgarnia przysłała mi pomiętą książkę z kwitem poświadczającym jej wcześniejsze wypożyczanie pracownikom do czytania już nic mnie nie zdziwi.

Z tego co się dowiedziałem:
Po 1. Livro jest powiązane z Empikiem i właśnie do Livro trafia to, co się nie sprzedało w Empiku, więc zawsze można dostać książkę, która w Empiku przez rok leżała na półce i była macana przez setki rąk (w moim zamówieniu tylko trzy pozycje były w miarę nowe - ale te też udało im się zniszczyć).
Po 2. Że właśnie w Livro, pracownicy czytają sobie książki.

Dodać 1 i 2 = masz w Livro wielką szansę na zakup towaru używanego i uszkodzonego. Co prawda Livro napisało mi przeprosiny z adnotacją, że teraz będzie inaczej, że wyciągnięte zostały konsekwencje personalne wobec pracowników magazynu, ale nie bardzo w to wierzę. Książki wycofane z Empiku dalej będą sprzedawać, bo m.in. po to ta księgarnia została utworzona. Szkoda tylko, że sprzedają je jako nowe, a nie antykwaryczne...

Już na mnie trochę kasy stracili - Bonito w tym miesiącu zarobiło na mnie prawie 1200 zł.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Janusz S. » wt 24.07.2018 14:45

historyk pisze:Już na mnie trochę kasy stracili - Bonito w tym miesiącu zarobiło na mnie prawie 1200 zł.

Bogaty z Ciebie człowiek :mrgreen:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: Shadowmage » wt 24.07.2018 14:47

Teraz już biedny :lol:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: UW z lekkim poślizgiem

Postautor: historyk » wt 24.07.2018 15:26

Janusz S. pisze:Bogaty z Ciebie człowiek :mrgreen:

Po 1. Za dużo zainteresowań, bo kupuję książki fantastyczne, naukowe, czasem z innej beczki (powieść historyczna, kryminał), komiksy i mangi...
Po 2. Bo przez 20 lat nie czytałem komiksów, więc mam wielkie zaległości (np. w tym miesiącu uzupełniłem cykl Sandman - dziewięć tomów), a nowości też się chce czytać :D
Po 3. Częściowo winne Livro, bo to co im zapłaciłem w czerwcu oddali i poszło do Bonito, ale już w lipcu.

Po 4. Nie kryję, że jest to jakaś choroba - forma zakupoholizmu, bo książka z biblioteki mnie nie zadowala; muszę mieć na półce... Dodatkowo wyszukuję "co by tu jeszcze kupić" - wczoraj w chwili, w której do głosu doszedł zdrowy rozsądek wywaliłem z koszyka całego Storma, czyli 6 tomów za jakieś 300 zł. Czytałem kiedyś Storma i oceniam go na "taki se", więc sam nie wiem po co wpakowałem do koszyka...

Tak na marginesie, w lipcu nie tylko w Bonito kupowałem książki (mang i komiksów Studia Lain tam nie ma), choć pozostałe zakupy zamkną się gdzieś w 250 zł.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

UW z lekkim poślizgiem

Postautor: krzychu » wt 24.07.2018 20:32

Ze niby jak Vandermeer wypadł na potem... To jedyna zmiana? Sierpień nadal taki bogaty?
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości