Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Kjarik » śr 20.06.2018 11:47

Czekam (nie)cierpliwie.

Wkrótce można też się spodziewać okładki do "Zrodzonego" Vandermeera?
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 992
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: historyk » śr 20.06.2018 15:53

No też czekam. To znowu będzie kilka tytułów UW wydanych jednocześnie? Zamówiłbym w samym Magu, ale u nich już od x czasu:
Migrujemy się na nowe serwery
Zapraszamy wkrótce
MAG - przepraszamy za utrudnienia

Ile może trwać taka migracja? To chyba z Syrii do Grecji szybciej można migrować :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Shadowmage » śr 20.06.2018 16:49

Raczej jeden, drugi miał być w sierpniu.
Co do strony - ma być niby do końca miesiąca, choć niekoniecznie z forum. Może stawiają nową przy okazji?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: krzychu » śr 20.06.2018 17:20

Z ostatnich przymiarek wynikało ze mają być obie w lipcu, wiec o ile coś się nie przesunęło to jest szansa. Tak czy inaczej czekam :)
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » czw 21.06.2018 13:41

Aktualny plan na wakacje

Richard Morgan - "Zbudzone furie" (04.07)
Miles Cameron - "Plaga mieczy" (18.07)
Jeff VanderMeer - "Zrodzony. Dziwny ptak" (27.07)
Lucius Shepard - "Piękna krew" (27.07)

Dan Simmons - "Triumf Endymiona" (01.08)
Michael J. Sullivan - "Wieża koronna" (01.08)
Michael J. Sullivan - "Róża i cierń" (01.08)
Michael J. Sullivan - "Śmierć Dulgath" (01.08)
Neil Gaiman - "Ocean na krańcu drogi" (22.08)
Kim Harrison - "Za kilka demonów więcej" (24.08)
Jonathan Maberry - "Fabryka Smoków" (24.08)
Peter F. Hamilton - "Pustka: Sny" (31.08)
Peter F. Hamilton - "Pustka: Czas" (31.08)
Peter F. Hamilton - "Pustka: Ewolucja" (31.08)
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: krzychu » czw 21.06.2018 14:05

Plan na sierpień ambitny :)Korzystając z okazji miałbym pytanie. McAuley będzie cały w nowej szacie graficznej czy wydacie tylko te dwie brakujące części?
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » czw 21.06.2018 14:22

W starej. Wydamy tylko 2 brakujące książki.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: nosiwoda » czw 21.06.2018 14:50

Pięknie.
Kiedy wstanie sklep, żeby można było zamawiać te wszystkie śliczności?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » czw 21.06.2018 15:18

Wkrótce, ale moim zdaniem lepiej będzie wstrzymać się z zakupami do sierpnia :wink: .
Ostatnio zmieniony czw 21.06.2018 15:19 przez AM, łącznie zmieniany 1 raz
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: historyk » czw 21.06.2018 16:10

AM pisze:lepiej będzie wstrzymać się z zakupami do sierpnia.

Znając waszą terminowość, to może być sierpień 2019... Wstrzymam się, bo z lipca/sierpnia bierę siedem pozycji (Cameron, VanderMeer, Shepard, Simmons i Sullivan). Maberry nie wiem co to jest, więc poczekam na opinie. Może bym wziął Hamiltona, ale to jakiś olbrzymi cyklon, a nie wiem jak to czytać, czy wydajecie początek, czy koniec, czy środek...

A każdym razie, mam nadzieję, że 1 sierpnia będę mógł złożyć zamówienie w Waszym sklepie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.06.2018 16:26

historyk pisze: bierę [...]Sullivan
ojojoj, a na cóż Ci to?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: historyk » czw 21.06.2018 17:34

Fidel-F2 pisze:
historyk pisze: bierę [...]Sullivan
ojojoj, a na cóż Ci to?

NIe wiem :D NIe czytałem jego książek wydanych przez Prószyńskiego, ale miały dobre recenzje. To czas się przekonać czy zasłużone.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.06.2018 18:27

Lepiej chyba nie

Moje wrażenia poniżej. Czytałem podczas towarzyszenia córce w szpitalu, gdy przez 8 dni nie opuszczałem tego przybytku, i chyba tylko to mnie tłumaczy.

Komentarz dotyczy czterech pierwszych tomów cyklu - Królewska krew, Wieża elfów, Nowe imperium, Szmaragdowy sztorm

Oto kolejna opowieść o dwóch takich, co ukradli to i owo. Opowieść o dużym i małym, silnym i sprytnym, którzy wiodąc mało rzucające się w oczy życie wyjętych spod prawa fachowców od ciemnej i mokrej roboty, wplątują się w wielką politykę i koniec końców będą musieli uratować świat. Początkowo, mam tu na myśli pierwszy tom, fabuła jest dość kameralna, o niewielkim znaczeniu i zasięgu terytorialnym. Ot, zamach stanu w niewielkim królestwie. Jednak im dalej w las tym intrygi rozdymają się do granic znanego świata a przymiotnik "epicki" usilnie pcha się nieproszony do pierwszego szeregu.

Dwaj główni bohaterowie, Hadrian i Royce, to złodzieje, najemnicy i mordercy o prawych i szlachetnych charakterach oraz gołębich sercach. Brzmi to jak oksymoron i rzeczywiście podczas lektury odczuwalny jest pewien dysonans poznawczy. Bo niestety nie otrzymujemy dzięki temu jakoś szczególnie pogłębionych profili charakterologicznych. Zresztą, czy to w konstrukcji bohaterów, kreacji świata czy też kształtowaniu fabuły, autor stawia na prostotę, czytelne podziały, naiwności momentami godne bajki o kocie w butach, schematy i klisze znane z dziesiątek innych podobnych tytułów. Kawaleria nieodmiennie nadciąga w ostatniej chwili a bogu z maszyny też się trafiają fuchy. Ów ogólny naiwny i upraszczający rys, jest moim podstawowym zarzutem odnośnie prozy pana Sullivana. Czasem ma to niemal wydźwięk bajki dla siedmiolatków. Gwoli sprawiedliwości, należy jednak dodać, że autor czasem pogrywa sobie z tymi schematami i to się chwali, choć nie ratuje aspektu.

Drugi zarzut, mniejszego kalibru, jaki mogę postawić, to duża liczba błędów i zgrzytów, których pewnie wielu czytelników nie zauważyło ale mnie przeszkadzały i wytrącały z płynnej lektury. Np. w średniowiecznej osadzie rolniczej jest kilka sklepów a wieśniaczki mają zlewy w chatach (co sugeruje istnienie kanalizacji), bohaterowie kierują dryfującą rzecznym nurtem łodzią używając steru. A najzabawniejsze było halsowanie pod wiatr dużym żaglowcem o ożaglowaniu rejowy i wykonywane przezeń zwroty przez sztag. Oczywiście to tylko przykłady, nie będę wyliczał wszystkich tego rodzaju niedorzeczności.

Samo pisarstwo Sullivana jest dość sprawne i zgrabne, bohaterowie wzbudzają sympatię a narracja składa się głównie z wartkiej akcji. Cechy te pozycjonują komentowane tytuły w kategorii lekkich, potoczystych czytadeł które świetnie sprawdzają się w sytuacjach gdy warunki nie pozwalają w wystarczającym stopniu skupić się na lekturach bardziej wymagających.


Jeśli jesteś dorosły to lepiej odpuść.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: asymon » czw 21.06.2018 19:41

@historyk: ale Hamilton to całość, zamknięta trylogia. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo napocząłem pierwszy tom kilka lat temu, ale postanowiłem wstrzymać się z lekturą do czasu wydania trzeciego. Teraz mam okazję kupić ponownie pierwsze dwa tomy. Iks de. Cała nadzieja w ebookach.

Czytałem gdzieś, że za każdym razem, gdy wydawca nie dokończy serii, ginie mały kotek.
Ostatnio zmieniony czw 21.06.2018 19:43 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: historyk » czw 21.06.2018 21:12

Fidel-F2 pisze:Jeśli jesteś dorosły to lepiej odpuść.

Mam czas, se pomyślę :D

asymon pisze:@historyk: ale Hamilton to całość, zamknięta trylogia. Tak mi się przynajmniej wydaje

Nie wiem, na Encyklopedia Fantastyki jest to jako drugi (środkowy) podcykl z cyklu Wspólnota Międzyukładowa. A nie wiem czy to nie jest jakoś powiązane jeszcze z cyklem Wszechświat Konfederacji (Dysfunkcja rzeczywistości, Widmo "Alchemika", Nagi Bóg).
Jeśli ktoś czyta Hamiltona, to może wyjaśni w jakiej kolejności to przerabiać...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: gadba » czw 21.06.2018 21:37

Już postaram się wyjaśnić. Trylogię "Pustka" można czytać samodzielnie. Oczywiście znajomość "Gwiazdy Pandory" i "Judasza Wyzwolonego" dziejącego się dużo wcześniej przed "Pustką" jest przydatna ale niekoniczna. "Otchłań bez snów" (jeszcze nie czytałem) dzieje się równolegle do "Pustki".
Cykl "Wszechświat Konfederacji" nie ma nic wspólnego z "Pustką" i resztą.
BTW. Dziękuję Magowi, że po latach mogę wreszcie dokończyć cykl "Pustka". Straciłem już nadzieję, że to będzie możliwe.
Hamilton rulez
gadba
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 97
Rejestracja: wt 09.06.2015 22:43

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: historyk » czw 21.06.2018 22:28

gadba pisze:Już postaram się wyjaśnić. Trylogię "Pustka" można czytać samodzielnie.

To znalazłem recenzję, z której wynika coś przeciwnego :D
http://bialyatrament.blogspot.com/2010/ ... a-sny.html
poszukiwania w Internecie pozwoliły mi ustalić, że to opowieść rozgrywająca się w świecie Wspólnoty, znanego polskim czytelnikom (ale nie mnie) z książek Gwiazda Pandory i Judasz wyzwolony, wydanych przez Zysk i S-ka. Początkowo było to dla mnie zaletą, „historyczne” tło nadawało światu wiarygodności, ale z czasem odwołania i odniesienia stawały się coraz częstsze, dłuższe i bardziej natrętne, na kartach książki zaczęły się pojawiać coraz liczniejsze postacie ze wspomnianej dylogii, spychając część oryginalnych bohaterów Pustki: Snów na bocznicę, a ja zacząłem tracić zainteresowanie. Czułem się troszkę oszukany, gdybym znalazł na okładce wzmiankę o przynależności książki do jakiejś serii, to albo sięgnąłbym po pierwszą pozycję z listy, albo nie sięgnąłbym po żadną.


Gdyby Mag miał wydać Judasza i Pandorę, to wziąłbym całość, ale na to chyba się nie zanosi - wydawca podchodzi do Hamiltona, jak pies do jeża. Więc pewnie sobie odpuszczę. Szkoda, bo chętnie wciągnąłbym dobrą SO.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: asymon » pt 22.06.2018 9:54

OK, widzę że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana :-) Gość z zasady pisze trylogie, poza Pandorą i Judaszem w skład pierwszej trylogii Commonwealth/Wspólnoty wchodzi "Misspent Youth", określane gdzie indziej jako prequel cyklu, w sumie słabo oceniane. "Pustki" to druga trylogia, a Zysk wydał w 2017 Otchłań bez snów, czyli pierwszy tom trzeciej trylogii.
Ostatnio zmieniony pt 22.06.2018 10:57 przez asymon, łącznie zmieniany 5 razy
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Thuringwethil » pt 22.06.2018 10:33

Patrząc po ilości pozycji z równoległych zapowiedzi jakie "muszę mieć" (+ parę niedawno wydanych, których ni zdążyłam zakupić) chyba wezmę sugestę AM i poczekam z zakupami do sierpnia :D Co do Hamiltona, miałam go w planach a teraz już się pogubiłam jak czytać;) czy jest sens zaczynać "od środka".
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: gadba » pt 22.06.2018 12:48

Hamiltona czytać!! Mam do niego wyjątkowy sentyment. Nie chcę wywoływać dyskusji nad wyższością Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, ale stawiam go na równi z Simmonsem i Reynoldsem.

Pandorę i Judasza można zakupić za niewielkie pieniądze na Allegro, jeśli chce się zachować kolejność czytania.
gadba
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 97
Rejestracja: wt 09.06.2015 22:43

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: nosiwoda » pn 30.07.2018 13:19

AM pisze:Wkrótce, ale moim zdaniem lepiej będzie wstrzymać się z zakupami do sierpnia :wink: .

Trochę głupio pytać tak publicznie, ale... Zostały dwa dni - czy będzie jakiś newsletter z kodem na sierpień? Bo jeśli nie, to zamówiłbym już teraz (dopóki pensja niewydana).
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » pn 30.07.2018 13:22

nosiwoda pisze:
AM pisze:Wkrótce, ale moim zdaniem lepiej będzie wstrzymać się z zakupami do sierpnia :wink: .

Trochę głupio pytać tak publicznie, ale... Zostały dwa dni - czy będzie jakiś newsletter z kodem na sierpień? Bo jeśli nie, to zamówiłbym już teraz (dopóki pensja niewydana).


Wysłaliśmy dzisiaj info. Jest promocja, ale jeszcze nie ta, którą miałem na myśli. Ta właściwa rusza na początku września lub pod koniec sierpnia.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: nosiwoda » pn 30.07.2018 14:03

Hm, dostałem tylko maila o konieczności odświeżenia zapisu na newsletter. Kurczę, w sumie to może i lepiej wydać pinionc z następnej pensji, bo przed nami jeszcze wyjazd. Ale trudno wytrzymać.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » pn 30.07.2018 18:05

nosiwoda pisze:Hm, dostałem tylko maila o konieczności odświeżenia zapisu na newsletter. Kurczę, w sumie to może i lepiej wydać pinionc z następnej pensji, bo przed nami jeszcze wyjazd. Ale trudno wytrzymać.

A odświeżyłeś?
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: nosiwoda » wt 31.07.2018 8:00

Owszem. Mail "nowości z niespodzianką" dotarł do mnie wczoraj o 21.22. Chyba skorzystam.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Janusz S. » wt 31.07.2018 14:47

Też odświeżyłem a żadnych maili nie dostałem. :(
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Thuringwethil » czw 30.08.2018 12:29

AM pisze:
nosiwoda pisze:
AM pisze:Wkrótce, ale moim zdaniem lepiej będzie wstrzymać się z zakupami do sierpnia :wink: .

Trochę głupio pytać tak publicznie, ale... Zostały dwa dni - czy będzie jakiś newsletter z kodem na sierpień? Bo jeśli nie, to zamówiłbym już teraz (dopóki pensja niewydana).


Wysłaliśmy dzisiaj info. Jest promocja, ale jeszcze nie ta, którą miałem na myśli. Ta właściwa rusza na początku września lub pod koniec sierpnia.

To teraz ja się głupio podpytam, bo ten tego ...pojutrze 1 września :oops: i jakaś cisza w eterze. Coś na osłodę roku szkolnego (przemilczę że już dawno to mnie nie dotyczy, ale każda okazja na promocję dobra, np. zbilżający się weekend sam w sobie dobrą okazją jest 8) )
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: AM » pn 03.09.2018 9:04

Thuringwethil pisze:To teraz ja się głupio podpytam, bo ten tego ...pojutrze 1 września :oops: i jakaś cisza w eterze. Coś na osłodę roku szkolnego (przemilczę że już dawno to mnie nie dotyczy, ale każda okazja na promocję dobra, np. zbilżający się weekend sam w sobie dobrą okazją jest 8) )


Dzisiaj
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Thuringwethil » wt 04.09.2018 6:51

AM pisze: Dzisiaj

W nocy dotarł newsletter - faktycznie bardzo sympatyczna urodzinowa niespodzianka, a nawet 3 :) pora na zakupy przy porannej kawie.
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Shadowmage » wt 04.09.2018 7:10

A do mnie nie :(
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Zapowiedź z "Uczty Wyobraźni"

Postautor: Thuringwethil » wt 04.09.2018 7:27

Shadowmage pisze:A do mnie nie :(

W skrócie - limitowana reedycja 3 pozycji UW (w tym Atlas chmur Ślepowidzenie); Hamilton w "boundle packu" co z niespodzianka nr 3 (kod: 25lat to dodatkowe 20% od już obniżonych cen) daje 53 za komplet i Epokę Diamentu za 21 (to tak przykładowo z nowości, bo kod działa na całe zamówienie i np każde tomiszcze Camerona czy Ryana to niecałe 27 wychodzi 8) )
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron