Finał "Teatru węży" z okładką :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Janusz S. » czw 01.02.2018 5:55

Nie znam twórczości pani Hałas a potworne okładki z pewnością nie zachęcają do zmiany tego stanu. Nie wiem czy panienka z okładki "przez lata służyła Otchłani", ale cena za to z pewnością była zbyt wysoka, nawet jeśli pominąć mikrocefalię i nieprawidłowy zrost kręgosłupa lędźwiowego. Pamiętam też okładkę poprzedniego tomu ozdobioną gębą gościa po nieudanym przeszczepie twarzy i ciężkim wypadku samochodowym...
Ostatnio zmieniony czw 01.02.2018 15:03 przez Janusz S., łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5865
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Aegnor » czw 01.02.2018 12:11

Akurat pani Hałas ma ogromnego pecha do okładek i wydawców, ale jej twórczość na pewno jest warta lektury. Po internetowej polecance Siwego Kruka dałem jej szansę i dwa pierwsze tomy są bardzo udane, trzeci kupię na pniu póki jako-tako pamiętam fabułę. Autorka ma wdzięczny styl i lekkie pióro, chętnie przeczytam wszystko co napisze (planuję kupić "Olgę i osty").
A paskudna gęba z okładki poprzedniego tomu miała być nieco paskudna i nieco pokiereszowana, choć i tak Rebis nie powinien wypuścić takiego graficznego knota. Z okładki trzeciego tomu jestem nawet zadowolony - jeśli chcesz narzekać to poszukaj poprzedniego projektu. :) Tak czy inaczej cykl wizualnie zyskuje, kiedy oglądamy tylko grzbiety książek. :)
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: historyk » czw 01.02.2018 14:27

Aegnor pisze:Z okładki trzeciego tomu jestem nawet zadowolony - jeśli chcesz narzekać to poszukaj poprzedniego projektu.

To metoda polityków - wrzucamy totalny szajs, a kiedy ludzi zaczynają się bulwersować zmieniamy totalny szajs na ciut mniejszy szajs, wszyscy są szczęśliwi i przestają zauważać gufnowatość projektu...

Hałas ma ogromnego pecha do okładek

Te z wydania Solarisu nie powalały, ale były o niebo lepsze od tego koszmarka.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Janusz S. » czw 01.02.2018 15:09

Aegnor pisze:Akurat pani Hałas ma ogromnego pecha do okładek i wydawców, ale jej twórczość na pewno jest warta lektury.

Przy takiej n adprodukcji książek na rynku każdy powód by czegoś nie dołączać do sterty zaległości czytelniczych jest dobry. Nawet niefajna okładka.
Aegnor pisze:A paskudna gęba z okładki poprzedniego tomu miała być nieco paskudna i nieco pokiereszowana, choć i tak Rebis nie powinien wypuścić takiego graficznego knota.

No właśnie. Mnie się tak właściwie nie podoba sposób w jaki te grafiki zostały narysowane. Trudno się czepiać, że na okładce jest jakaś paskudna gęba, skoro bohater miał być umiarkowanie atrakcyjny.
Aegnor pisze:Z okładki trzeciego tomu jestem nawet zadowolony - jeśli chcesz narzekać to poszukaj poprzedniego projektu. :)

Wolę uwierzyć na słowo :)
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5865
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Aegnor » czw 01.02.2018 19:27

historyk - akurat okładka 3 tomu w wydaniu Solarisu wygląda jak amatorski kolaż stockowych zdjęć polepionych z umiarkowanym poszanowaniem perspektywy i zasad kompozycji okraszony rozmyciem na pierwszym planie (od którego kręci się w głowie) i przedpotopowym liternictwem. Całość wygląda jak fandomowa samoróbka, a nie efekt pracy profesjonalnego wydawnictwa.
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Beatrycze » czw 01.02.2018 21:07

To prawda, że poprzednie wydanie to był okładkowy koszmarek, ta jest po prostu nieudana.
A co do poprzedniego - to po prawdzie zawsze wyobrażałam sobie Krzyczącego jako jednak nierzydkiego mężczyznę (a już na pewno nie tak brzydkiego, jak na okładce). W końcu kobietom raczej się podobał.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Spriggana » czw 01.02.2018 22:40

Sądzę że „poprzedni projekt” nie dotyczyło wydania Solarisu tylko wcześniej pokazanej w Empiku okładki nowego wydania:
wmw.jpg
wmw.jpg (27.16 KiB) Przeglądany 11242 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 828
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Janusz S. » pt 02.02.2018 6:06

O matko, chyba dopiero teraz zrozumiałem, co @Aegnor miał na myśli, pisząc o "pechu".
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5865
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Zeb » pt 02.02.2018 14:18

Bardzo fajnie się to czyta natomiast mam wrażenie, że projekty okładek dla Rebisu powstają w jakimś gimnazjum. Nie obrażając zdolności plastycznych gimnazjalistów. Tak czy inaczej trzeci tom kupię, ale w wersji ebookowej. Tam te okładki są czarno-białe, mało na nich widać. Da się przeżyć ;)
Zeb
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 40
Rejestracja: pn 11.04.2016 11:05

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Zeb » pt 02.02.2018 14:21

Aż zajrzałem na stronę Rebisu i muszę stwierdzić, że w sumie nie jest aż tak źle, chyba przy tym cyklu chcieli zaoszczędzić
Zeb
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 40
Rejestracja: pn 11.04.2016 11:05

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: historyk » pt 02.02.2018 18:38

Aegnor pisze:historyk - akurat okładka 3 tomu w wydaniu Solarisu wygląda jak amatorski kolaż stockowych zdjęć polepionych z umiarkowanym poszanowaniem perspektywy i zasad kompozycji okraszony rozmyciem na pierwszym planie (od którego kręci się w głowie) i przedpotopowym liternictwem. Całość wygląda jak fandomowa samoróbka, a nie efekt pracy profesjonalnego wydawnictwa.

No właśnie, a i tak jest o niebo lepsza od rebisowego koszmarka...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Beatrycze » sob 03.02.2018 17:08

No chyba do góry nogami i po ciemku. Ja miałam okazję dostać ten tom trzeci za darmo, ale grzeczine podziękowałam, bo takiego koszmarka nie chciałam na połce trzymać.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Re: Finał "Teatru węży" z okładką

Postautor: Fidel-F2 » sob 03.02.2018 18:51

Obrazek
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości