Kress, Nancy - "Próba ognia" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kress, Nancy - "Próba ognia"

Postautor: Janusz S. » śr 24.01.2018 21:38

Nancy Kress już w czasach gdy pisała "Żebraków" miała tendencję do przynudzania. Teraz nie jest lepiej. Pierwszego tomu "Ognia krzyżowego" (nie wiedzieć czemu czemu nazwę cyklu dalej piszecie na Katedrze po angielsku) nie zdołałem nawet skończyć, a historia radosnych miliarderów, którzy wystrzelili się w kosmos by kolonizować obce światy i, pomimo paradoksu Fermiego znaleźli je już zajęte, wydała mi się po prostu nudna i schematyczna. Słowo "ciekawy" jest jednym z ostatnich jakich użyłbym do opisu pierwszego tomu i tu się pięknie z SZP recenzentem różnimy. A skoro drugi jest słabszy...
Ostatnio zmieniony śr 24.01.2018 21:38 przez Janusz S., łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kress, Nancy - "Próba ognia"

Postautor: Shadowmage » śr 24.01.2018 22:05

Janusz S. pisze:(nie wiedzieć czemu czemu nazwę cyklu dalej piszecie na Katedrze po angielsku)
A bo wydawca też tak ma :)
A "Żebracy..." byli interesujący, choć to nie była fabuła nastawiona na akcję. Przypuszczam, że ten cykl, jest równie (czyli niespecjalnie) dynamiczny jak "Prawdopodobieństwo". Ale ono, do czasu, też miało swój urok.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kress, Nancy - "Próba ognia"

Postautor: Janusz S. » czw 25.01.2018 0:35

W takim razie nie rozumiem wydawcy. Przecież tytuł cyklu jest taki sam jak pierwszego tomu? Skoro tak, to czemu jeden pisać po polsku a drugi nie? No dobra, to pytanie nie do Katedry.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kress, Nancy - "Próba ognia"

Postautor: nosiwoda » czw 25.01.2018 9:30

Żebracy byli fantastyczni. Sam pomysł z Bezsennymi to raz, ale mnie najbardziej zapadła w pamięć, a teraz - przy rozmowach o dochodzie gwarantowanym - wydaje się coraz aktualniejsza, wizja społeczeństwa podzielonego na Woły i Amatorów Życia. Oczywiście, był już Wells, ale to jednak co innego.
Pierwszy tom Ognia przeczytałem bez większego problemu, ale i bez wzruszenia. Miałem problem z zawieszeniem niewiary, niestety.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: asymon i 70 gości