Słowiańska apokalipsa powraca :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: historyk » pn 08.01.2018 10:15

Kolejny tom propagandowej, neopogańskiej agitki...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.01.2018 10:18

na czym polega propaganda?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: historyk » pn 08.01.2018 10:20

Hobby chrześcijan to katowanie dzieci oraz napastowanie cudzych żon i młodych mężczyzn, za to poganie to dobrotliwi ekolodzy... Opisy chrześcijan z pierwszego tomu cyklu (wziąłem z lubimiczytac):

Ojciec Marcjalis, krzywousty i z lekka garbaty staruch, przemawiał ledwie zrozumiałym bełkotem, strzykając przy tym obficie śliną, ale zawsze tonem wielce surowym.

W oczach miał niesamowity żar, jaki dają tylko rozkosze fanatycznego samoudręczenia i błogosławieństwo zabijania pogan

Pewnego razu obrzydliwie śmierdzący stary cap z siwą brodą do pasa, nie mogąc dłużej znieść grzesznej pokusy, przewrócił młodzika na kuchenny stół i zadarł habit, by ulżyć sobie na jego niewinnej żopie


To o Chrobrym:
Zasmarkane, brudne dziewki, gwałcone podczas krwawych orgii w zdobytej Pradze, nie dały mu zadowolenia. Pragnął delikatnej, bezbronnej istotki, której odebrałby niewinność, na zawsze brukając ją grzesznym piętnem.

Pomijam tu już nawet to, że Chrobry nigdy Pragi nie zdobył, lecz najzwyczajniej został wybrany na władcę przez samych Czechów i pokojowo ją przejął...

Jeszcze znalazłem normalne chrześcijan rozmowy:
- Z całym szacunkiem, ojcze wielebny, może najpierw byśmy przypiekli dzieciaki? - zaproponował usłużnie Parnic. - To zawsze rozwiązuje języki rodzicom...
- Słusznie prawisz, druh - poparł go grubym basem Gołub. - Pomnisz, jak my pod Radogoszczą rozrywali końmi Wieleckie szczeniaki? Ot, była igraszka! - zapewnił, szczerząc się wesoło na samo wspomnienie.
- Dobra zabawa - potwierdził Parnic. - Baby wyły jak wilczyce, starzy wojowie płakali jak bobry... Przyjemnie było patrzeć.
- Ja bym wziął na początek kobitkę - zasugerował Bunsch. - Skoro to czarownica, wygolimy jej zaraz głowę i srom - dodał, rozmarzony lubieżnie - a potem przypalimy cycuszki.

_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Bronsiu » pn 08.01.2018 14:34

Cie choroba, faktycznie. Szkoda. Cykl o Witelonie był całkiem niezły.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1055
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.01.2018 15:27

Mnie to specjalnie nie przeszkadza, im kościół bardziej oczerniony tym me serce radośniejsze, i myślę, że za bardzo się nie myli. Odpycha mnie miernota warsztatowa. Strasznie to naiwne i źle napisane.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: historyk » pn 08.01.2018 15:47

Fidel-F2 pisze:Mnie to specjalnie nie przeszkadza, im kościół bardziej oczerniony tym me serce radośniejsze, i myślę, że za bardzo się nie myli.

Myli. Życie nie jest czarno-białe - źli chrześcijanie i dobrzy poganie. Zresztą już na przykładzie Chrobrego w Pradze wykazałem, że bajdurzy.

Fidel-F2 pisze:Odpycha mnie miernota warsztatowa. Strasznie to naiwne i źle napisane.

Zbyt nachalna propaganda wywołuje skutek odwrotny od zamierzonego (choć ostatnio nieco mniejszą mam pewność co do tego - wystarczy popaczeć na kurwizję i poparcie dla PiS).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.01.2018 16:40

Może niejasno się wyraziłem, pozwól, że doprecyzuję.

Świat nie jest czarno-biały i jest to tak oczywiste, że czuję lekkie zażenowanie faktem, że ktoś widzi potrzebę zwrócenia na to uwagi.

Ad rem

Podałeś jedynie przykłady dotyczące chrześcijan i do tego się odniosłem. Żaden z nas nie zahaczył o pogan. Uważam, że w tym aspekcie się nie myli, że tego typu postaci spokojnie mogły zaistnieć. Chrześcijanie z tych czasów bardzo często okazywali miłość bliźniemu przy pomocy ognia, miecza i innych 'sympatycznych' utensyliów.

Zaznaczyłem, że chodzi o kościół, co wyłącza Chrobrego. Nie odniosłem się do tego fragmentu Twojej wypowiedzi.

Zgadzam się co do mechanizmów wpływających na skuteczność propagandy.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: historyk » wt 09.01.2018 2:36

Fidel-F2 pisze: tego typu postaci spokojnie mogły zaistnieć.

Owszem, mogły się zdarzyć, ale w tej propagandówce są wyłącznie tacy chrześcijanie.

Fidel-F2 pisze: Chrześcijanie z tych czasów bardzo często okazywali miłość bliźniemu przy pomocy ognia, miecza i innych 'sympatycznych' utensyliów.

Podobnie jak wyznawcy innych religii, z poganami włącznie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.01.2018 6:41

To oczywiste, ale rozmawiamy o chrześcijanach. :P
Poza tym, to chrześcijanie przychodzili na siłę prostować światopogląd pogan (z miłości oczywiście, jakżeż by inaczej?), nie zaś odwrotnie. Poganie mieli święte prawo się bronić i lać tych głupich chujów.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: historyk » wt 09.01.2018 15:13

Fidel-F2 pisze:To oczywiste, ale rozmawiamy o chrześcijanach.

Myślałem, że o jednych i drugich.

Fidel-F2 pisze:To oczywiste, ale rozmawiamy o chrześcijanach. :P
Poza tym, to chrześcijanie przychodzili na siłę prostować światopogląd pogan (z miłości oczywiście, jakżeż by inaczej?), nie zaś odwrotnie.

To działało w obie strony. A konflikt polsko-pomorski miał inne podłoże.

Fidel-F2 pisze:Poganie mieli święte prawo się bronić i lać tych głupich chujów.

Hmmm. Bardzo emocjonalnie podchodzisz do wydarzeń sprzed setek lat. Zaczynam sądzić, że masz bardzo emocjonalny stosunek do Kościoła... Ale wiesz, nie jest winą Kościoła, że szczytowym osiągnięciem pogan słowiańskich i bałtyjskich był zejście z drzew do chatek z błota :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » wt 09.01.2018 15:34

Ech te ciągłe nieporozumienia.

Być może konflikt polsko-pomorski miał inne podłoże ale nie bardzo wiem co to ma do naszej dyskusji. Domyślam się, że to temat powieści ale nie powinno nas to zajmować.

W ogóle nie podchodzę emocjonalnie. Nazywam rzeczy po imieniu i to wszystko.

Nie jest też sprawą kościoła czy ja chcę mieszkać na drzewie, w lepiance czy tunelach krasnoludów. Problem z kościołem jest taki, że zasadniczo ma w dupie czyjekolwiek zdanie. Tak dziś, jak i przed setkami lat.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: ASX76 » wt 09.01.2018 17:24

<-- Nic dodać, nic ująć.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: agrafek » śr 10.01.2018 15:14

Niestety, Fidel, w przypadku tego cyklu rzeczywiście świat jest ukazany niemal bajkowo. Są prawie wyłącznie dobrzy poganie i krwiożerczy chrześcijanie. Jak już się trafi jakiś poganin mniej prawy i szlachetny, to jego mroczniejsze postępki wynikają z faktu, że chrześcijanie jakoś tam go zepsuli i chce się na nich słusznie mścić.

Taki Cornwell też nie kocha chrześcijaństwa, ale nie robi z jego przeciwników armii świętych.
agrafek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 58
Rejestracja: pn 11.01.2010 9:43

Re: Słowiańska apokalipsa powraca

Postautor: Fidel-F2 » śr 10.01.2018 16:46

To mnie uspokoiliście. Rozważałem lekturę, bo i czasy i temat w sam raz dla mnie, ale widzę, że lepiej dać spokój.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości