Wexler, Django - "Działa imperium" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Wexler, Django - "Działa imperium"

Postautor: Janusz S. » ndz 15.10.2017 15:46

Niestety ostatni akapit recenzji podaje nieaktualne informacje. Ostatni tom ukaże się w oryginale 9 stycznia 2018 roku i nosi tytuł "The Infernal Battalion". Kiedy wersja PL nie wiem.
Sa już nawet dwie wersje okładek:
Obrazek
i taka, która u nas raczej się nie pojawi
Druga okładka
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Wexler, Django - "Działa imperium"

Postautor: light pillar » pn 16.10.2017 11:23

Zakończyłem swoją przygodę z Django po pierwszym tomie cyklu; wydania kolejnych obserwuję bez jakiegokolwiek poczucia straty.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Re: Wexler, Django - "Działa imperium"

Postautor: romulus » pn 16.10.2017 17:58

Faktycznie. Mój risercz był pobieżny, jak się okazuje.
A Wexler jest fajny - dużo od tego cyklu nie oczekiwałem, może stąd nie jestem rozczarowany. Dobrze się to czyta, bardzo sprawnie napisane, cudem fantasy nigdy nie będzie, ale miłą, odprężającą rozrywką jak najbardziej.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: Wexler, Django - "Działa imperium"

Postautor: Janusz S. » pn 16.10.2017 18:26

Z tą opinią w pełni się zgadzam. Jedyna różnica to taka, że mnie się najbardziej podobał tom pierwszy. Była to osobna historia z ciekawa fabułą i niezłym zakończeniem. Od drugiego tomu poczynając ciągle drepce w tej samej kałuży i powtarza pewne schematy fabularne. Nowa bohaterka - królowa - była atrakcyjnym urozmaiceniem przez jeden tom a potem znowu popadła w schemat. Przyznaje też, że po licznych aluzjach do tego, że Janusz może nie być miłym facetem, sposób realizacji tej opcji wydał mi się strasznie rozczarowujący.
Jest jeszcze elementarny brak sensu i logiki, który mnie wkurza - cala historia rozpoczęła się od niezwykle ważnej, międzykontynentalnej wyprawy po tysiąc demonów. Minęły cztery tomy i co? I nic. Demony leżą w składziku i rdzewieją a autor o nich zapomniał, budując cały dotychczasowy czteroksiąg wokół domózgowej iniekcji jednego demona. Przyjemnie się to czytało i autor sprawnie pisze, ale...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Wexler, Django - "Działa imperium"

Postautor: historyk » pn 16.10.2017 22:07

Janusz S.
mnie się najbardziej podobał tom pierwszy. Była to osobna historia z ciekawa fabułą i niezłym zakończeniem.

Mnie bardziej drugi, że zacytuję sam siebie :D
Akcja poprzedniej części toczyła się w zacofanej, pustynnej krainie, teraz Wexler przenosi bohaterów do wielkiej stolicy państwa, które cywilizacyjnie jest w awangardzie. Ta sceneria znacznie bardziej pasuje do prochowej fantasy: banki, prasa, robotnicza biedota, socjaliści, rewolucyjne nastroje – to buduje klimat powieści. Element fantastyczny znowu jest solą w zupie, a nie samą zupą.


historia rozpoczęła się od niezwykle ważnej, międzykontynentalnej wyprawy po tysiąc demonów. Minęły cztery tomy i co? I nic. Demony leżą w składziku i rdzewieją a autor o nich zapomniał

Strzelba zawieszona na ścianie w pierwszym akcie, wypala w ostatnim :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości