Palmer w Magu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Palmer w Magu

Postautor: Ziuta » wt 01.08.2017 12:03

Przeczytałem pierwszy tom z wnioskiem, że to powtórka "Diamentowego wieku", tylko z oświeceniem zamiast Wiktorian i uwspółcześniony w paru miejscach. Potem jednak co rusz wpadałem na opinie, że to filozoficzne arcydzieło, więc sam już nie wiem.
Ziuta
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 338
Rejestracja: śr 16.03.2011 16:04
Lokalizacja: NH

Re: Palmer w Magu

Postautor: nosiwoda » wt 01.08.2017 12:41

Psst, dodam, że na amazonie jest akurat promocja na 1. tom tego cyklu.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Palmer w Magu

Postautor: Janusz S. » wt 01.08.2017 13:03

Ziuta pisze:Przeczytałem pierwszy tom z wnioskiem, że to powtórka "Diamentowego wieku", tylko z oświeceniem zamiast Wiktorian i uwspółcześniony w paru miejscach. Potem jednak co rusz wpadałem na opinie, że to filozoficzne arcydzieło, więc sam już nie wiem.

Akcja dzieje się w przyszłości i koncentruje, jak twierdzi autorka, na sprawach płci, religii i wolności, więc odniesienia do Stephensona mogą być jedynie pośrednie. AM twierdzi, że książka jest wielotematyczna. Przeczytałem udostępnione kawałki i nie odniosłem wrażenia, żeby filozofia była w nich istotnym elementem, no ale to był tylko początek. W każdym razie można liczyć na coś oryginalnego.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Palmer w Magu

Postautor: AM » wt 01.08.2017 13:25

Janusz S. pisze:
Ziuta pisze:Przeczytałem pierwszy tom z wnioskiem, że to powtórka "Diamentowego wieku", tylko z oświeceniem zamiast Wiktorian i uwspółcześniony w paru miejscach. Potem jednak co rusz wpadałem na opinie, że to filozoficzne arcydzieło, więc sam już nie wiem.

Akcja dzieje się w przyszłości i koncentruje, jak twierdzi autorka, na sprawach płci, religii i wolności, więc odniesienia do Stephensona mogą być jedynie pośrednie. AM twierdzi, że książka jest wielotematyczna. Przeczytałem udostępnione kawałki i nie odniosłem wrażenia, żeby filozofia była w nich istotnym elementem, no ale to był tylko początek. W każdym razie można liczyć na coś oryginalnego.


Te podobieństwa kończą się na poziomie kokardki opasującej pudełka pełne różnorakiej zawartości. I tu i tam jest ona czerwona.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Palmer w Magu

Postautor: Janusz S. » wt 01.08.2017 18:40

AM pisze:Te podobieństwa kończą się na poziomie kokardki opasującej pudełka pełne różnorakiej zawartości. I tu i tam jest ona czerwona.

I nie widzi Pan żadnej książki, do której można by przyrównać "Too like the lightning" i drugą część? Przy powszechnej wtórności literatury SF to byłoby wyjątkowe zjawisko.
Przy okazji - to będzie w UW czy niezależnie wydana seria?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości