Gaiman zapowiedziany :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Aegnor » czw 13.07.2017 11:05

Świetna, widać, że DC mądrze rozłożył siły twórcze na cała gaimanowską serię. :)
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: nosiwoda » czw 13.07.2017 14:35

Łojeżu, dobrze, że wiem, jakie książki napisał Gaiman, bo doczytać z tej okładki byłoby trudno.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Kato Starszy » czw 13.07.2017 15:31

Nieczytelna i paskudna. Jak wszystkie wznowienia Gaimana w tej szacie graficznej.
Szkoda, bo chętnie bym wymienił z miękkiej wersji na twardą.
Ostatnio zmieniony czw 13.07.2017 15:42 przez Kato Starszy, łącznie zmieniany 1 raz
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 583
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Shadowmage » czw 13.07.2017 17:49

Ładna... ale fakt, że nieczytelna. Ale to już taki urok tego wydania :P
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Ziuta » czw 13.07.2017 18:10

Ja widzę "Kochanki Anansiego" :P
Ziuta
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 338
Rejestracja: śr 16.03.2011 16:04
Lokalizacja: NH

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Coacoochee » czw 13.07.2017 18:53

Piękna okładka. Jak wszystkie wznowienia Gaimana w tej szacie graficznej.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1816
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Janusz S. » czw 13.07.2017 22:45

Piękna i poplątana jak życiorysy bohaterów.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Ciacho » pt 14.07.2017 14:32

Ładna ta seria, ale u mnie nie przebije obwoluty, i tyle.
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: historyk » sob 15.07.2017 12:56

Kato Starszy pisze:Nieczytelna i paskudna.

Nieczytelna to fakt. Czy paskudna... raczej nijaka, ani ładna, ani brzydka, ani książkę szpeci, ani zdobi. Jak na możliwości Maga, samo to, że nie szpeci, to już sukces.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Gaiman zapowiedziany

Postautor: kurp » ndz 16.07.2017 18:41

Na szczęście kupuję w internecie, gdzie można wyszukać tytuł, bo z półki ciężko byłoby wziąć właściwą książkę z tej serii bez zaglądania do środka ;) Celnie to ujął nosiwoda. Acz wcale ładne. No, i zawsze to coś oryginalnego.
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: nosiwoda » pn 17.07.2017 8:57

W tym z kolei kontekście przywołam kindlowe wydanie serii książek Paula di Filippo,
przykładem:Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: kurp » pn 17.07.2017 9:49

Tu jest normalny font, więc poziom trudności niższy. I nowa linia wskazuje na początek nowego słowa.
Nie to, co Kołpaki An An Siego.
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: AM » pn 17.07.2017 14:07

Nie mogę zrozumieć na czym polega problem. Martwicie się o losy serii i jej klapę w związku z rzekomą "nieczytelnością"? Jesteście członkami klubu "czytaczy okładek", rozkochanymi w klasycznych rozwiązaniach typograficznych"? Czy może po prostu sezon ogórkowy w pełni?
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: nosiwoda » pn 17.07.2017 14:12

Nie, po prostu marudzimy. Niezależnie od pory roku.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: historyk » pn 17.07.2017 17:09

AM pisze:Nie mogę zrozumieć na czym polega problem. Martwicie się o losy serii i jej klapę w związku z rzekomą "nieczytelnością"?

Jeśli chodzi o mnie to mam mieszane uczucia - irytuje mnie, że nie kupię wszystkich gaimanów, tylko wybrane, bo nieprzyjemnie mi się na to patrzy, ale z drugiej strony cieszę się, bo trochę kasy zostanie w kieszeni.

Jesteście członkami klubu "czytaczy okładek", rozkochanymi w klasycznych rozwiązaniach typograficznych"?

No nie, jeśli ma to być taka klasyka, jaką nam często serwujecie - ludź w kapturze czy smok i goła baba - to już lepsze te pokręcone literki (nieraz z dającym po oczach kolorkiem - taki oczojebny fiolet był na którejś). Ale "lepsze" nie jest synonimem "dobrego". I nie, okładka nie jest głównym kryterium doboru książek. Książkę, którą oceniam 8/10 kupię nawet w szarym papierze. Ale przy takiej, którą oceniam 6/10 okładka może przechylić szalę w te lub we w tę. Ma też znaczenie przy wymianie na nowsze wydanie.

Ot np. ostatnio kupiłem Shoguna - wydawnictwo vis-a-vis Etiuda - na razie pewnie nie będę tego czytał, bo to cegła, którą już czytałem i oglądałem serial. Kupiłem bo jest ładnie wydana :) Kupiłem trochę dla przyjemności oglądania ładnie wydanej książki, a trochę, bo uważam, że warto dać zarobić wydawcy, który szanuje klienta-czytelnika przykładając się także do jakości wydania.

Z tego samego powodu zacząłem kupować Wasze sandersony i teraz sobie w brodę pluję. Zacząłem, bo pierwsza trafiła w moje ręce pierwsza część drugiej trylogii z cyklu Mistborn - grafika nie powalała, ale była do przyjęcia + solidna (lepsza niż w UW) twarda oprawa. Od razu jak to kupiłem i zorientowałem się, że Sanderson cały poleci w tej formie, wydałem swoje stare, miękko okładkowe wersje i nastawiłem się na nowe wydanie. A potem zobaczyłem okładki Elantris, Rozjemcy i Bezkresu magii... To było traumatyczne przeżycie :D Wstyd to czytać w pociągu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Gaiman zapowiedziany

Postautor: Coacoochee » pn 17.07.2017 20:09

@Historyk
Jak Ci wstyd czytać w pociągu, to zacznij jeździć autobusem.
@Kurp
Grzbiety, tak ważne dla koneserów, są bardziej czytelne.
@AM
Sam lubię ponabijać się z okładek, ale żeby kupować/nie kupować książek przez okładkę/grzbiet, to już dla mnie nieczytelny fetysz.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1816
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: historyk » pn 17.07.2017 23:23

Coacoochee
Jak Ci wstyd czytać w pociągu, to zacznij jeździć autobusem.

Dowcipy powinny bawić, a ten śmieszny nie jest.

Sam lubię ponabijać się z okładek, ale żeby kupować/nie kupować książek przez okładkę/grzbiet, to już dla mnie nieczytelny fetysz.

Nie musisz wszystkiego rozumieć - skoro nie pojąłeś mojego objaśnienia z poprzedniego postu, sądzę, że i dodatkowego nie ogarniesz.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: Shicho » wt 18.07.2017 6:38

Jak Ci wstyd czytać w pociągu, to zacznij jeździć autobusem.

:D

Pierwsza krucjata okładkowa.
Skutki:
- fala samobójstw grafików i wydawców
- zniszczenie setek tysięcy książek
- powstanie Komisji Okładkowej
- rozkwit ruchu Egocentrycznych Miłośników Kija W Czterech Literach
- powstanie Bractwa Malkontentów Bosych
- wzmocnienie autorytetu towarzystwa Osób Poważnych i Nieomylnych
- powołanie do życia Drugiego Regimentu Wiedźminów Walczących o Prawe (a Nie Lewe) Okładki
- publiczna dekapitacja przedstawicieli Sympatyków Pisania Durnych i Niepotrzebnych Postów (pierwszą ofiarą padł niejaki Shicho - wyjątkowo podła kreatura)
:wink:

A okładka naprawdę bardzo fajna, zresztą cała seria strasznie mi się podoba.
Shicho
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pn 27.04.2009 5:51

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: historyk » wt 18.07.2017 15:52

Ot rycerz krzyżowy, obrońca chałowatych grafik się znalazł... Może tobie jest wszystko jedno, może każda kupa wywołuje u ciebie orgazm. U mnie nie. I tyle. Z powodu twojej krucjaty nie mam zamiaru przestać pisać, że Mag ma okładki do d..., obciachowe. Może ty - jako gimnazjalista - nie wstydzisz się czytać publicznie czegoś tak opakowanego, ja - nieco starszy - jednak się wstydzę pokazywać z czymś co wygląda jak produkt dla gimbazy lub ociężałych intelektualnie kobiet.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: Shicho » wt 18.07.2017 16:11

Może ty - jako gimnazjalista - nie wstydzisz się czytać publicznie czegoś tak opakowanego, ja - nieco starszy - jednak się wstydzę pokazywać z czymś co wygląda jak produkt dla gimbazy lub ociężałych intelektualnie kobiet.

:D
"Złote myśli historyka" cz.4, rozdział 2

Z powodu twojej krucjaty nie mam zamiaru przestać pisać, że Mag ma okładki do d..., obciachowe.

Ależ pisz, pisz na zdrowie. Niech się żółć cała wyleje i uśmiech zagości na obliczu twoim :)
Shicho
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pn 27.04.2009 5:51

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: Janusz S. » wt 18.07.2017 17:51

AM pisze:Nie mogę zrozumieć na czym polega problem. Martwicie się o losy serii i jej klapę w związku z rzekomą "nieczytelnością"? Jesteście członkami klubu "czytaczy okładek", rozkochanymi w klasycznych rozwiązaniach typograficznych"? Czy może po prostu sezon ogórkowy w pełni?

Ja bym się zmartwił gdyby MAG nie dokończył wydawać Gaimana w tej wersji (przyznaję jednak też że i pierwsze ogórki dzisiaj zerwałem za chałupą :) ).
Obie ostatnie serie wydań Gaimana miały fantastyczne okładki - rysunki na obwolutach poprzedniej serii były po prostu piękne i stylowo pozbawione krzykliwej kolorystyki i bardzo żałowałem, że w tej stylistyce nie wyszedł komplet jego książek. Nowa seria nie tylko jest ładna, ale zanosi się na kompletne wydanie Gaimana w jednolitej stylistyce, nie mogłem więc sobie jej odpuścić i będę chyba miał większość książek podwójnie - posprzedawałem tylko najstarsze wydania. Okładka "Chłopaków..." jest chyba najbardziej poplątana ze wszystkich, ale to nie wada.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: Spriggana » czw 20.07.2017 1:30

Niestety, okładki MAGa nie są wystarczajaco fantasy, muzą jeszcze popracować… ;-)
How to Make a Clichéd High Fantasy Cover
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 829
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: historyk » czw 20.07.2017 2:30

Spriggana pisze:Niestety, okładki MAGa nie są wystarczajaco fantasy, muzą jeszcze popracować… ;-)

Ależ efekt końcowy z tego linka to wypisz wymaluj okładki Maga - ba, Mag jeszcze by dołożył gołą babę, wilka i albinosa :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Gaiman zapowiedziany

Postautor: Shadowmage » czw 20.07.2017 6:35

Dobra, koniec dyskusji, bo to do niczego nie prowadzi. Okładki można komentować, ale jak znowu będą się pojawiać te same fale wzajemnych przytyków i przytaczanie podobnych argumentów i przykładów, to będę ciął :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości