Początek powieści Priesta :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Początek powieści Priesta

Postautor: light pillar » śr 10.05.2017 15:35

Preista akurat zostawiłem sobie na koniec. Jakoś byłem do niego najmniej przekonany. Zobaczymy. Na razie na 3 tytuły z nowego pakietu 2 oceniam bardzo dobrze i 1 nieźle.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Początek powieści Priesta

Postautor: ivo » śr 10.05.2017 17:16

Zdradź, co dobrze a co b.dobrze ?
ivo
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: śr 01.10.2014 18:30

Początek powieści Priesta

Postautor: Beatrycze » śr 10.05.2017 18:04

Też jestem ciekawa. Zwłaszcza interesuje mnie "Tlen"
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Początek powieści Priesta

Postautor: light pillar » śr 10.05.2017 18:44

Tlen to niegłupia książka. Najlepsza w pakiecie. Wilczą pełnię oceniam słabiej, ale to dlatego że nie jestem największym fanem IMcD. natomiast Lavie Tidhar to bardzo utalentowany autor, mam zamiar bardzo uważnie śledzić jego twórczość.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Początek powieści Priesta

Postautor: Janusz S. » śr 10.05.2017 19:44

Tlen to dziwaczna książka. Pomysł super i niektóre elementy wykonania też świetne, ale ulokowanie akcji w górskiej wiosce w fikcyjnym środkowoazjatyckim kraju powodowało, że zachowania bohaterek wydawały mi się nienaturalne a już pomysł, że kobiety z tej wioski równocześnie z uprawą ryżu i hodowlą świń zajmowały się doradztwem dla klientek (z tej samej wioski) w sprawach mody był dla mnie zbyt fantastyczny.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Początek powieści Priesta

Postautor: light pillar » śr 10.05.2017 20:59

Jeśli szukamy społeczności odcietej od świata, zacofanej technolgicznie, to górska wioska przychodzi naturalnie na myśl. A że środkowoazjatycka? To celowy zabieg - masz potrzebną różnorodność. Fikcyjna? Dzięki temu staje się uniwersalna.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Re: Początek powieści Priesta

Postautor: Bartez » czw 11.05.2017 12:58

Uwielbiam takie internetowe lanie wody...

light pillar pisze:Tlen to niegłupia książka. Najlepsza w pakiecie.

Może i fajnie, że niegłupia i najlepsza, ale warto byłoby napisać coś na jej temat i chociaż w jednym zdaniu wyjaśnić dlaczego najlepsza.

light pillar pisze:Wilczą pełnię oceniam słabiej, ale to dlatego że nie jestem największym fanem IMcD.

W porządku, oceniasz książkę słabiej, ale ktoś z pewnością oczekuje wyjaśnienia z jakich dokładnie względów merytorycznych jest słabsza od pozostałych. Można nie być fanem danego pisarza i nie przepadać za jego utworami, ale to nadal nie mówi czegokolwiek o samej książce.

light pillar pisze:natomiast Lavie Tidhar to bardzo utalentowany autor, mam zamiar bardzo uważnie śledzić jego twórczość.

Świetnie, pisarz będzie z pewnością szczęśliwy, że komuś podoba się jego praca. Jeśli już się jednak taką pracę ocenia, to wypadałoby wspomnieć cokolwiek o niej samej.
Bartez
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 105
Rejestracja: pn 03.08.2015 10:20

Początek powieści Priesta

Postautor: Shedao Shai » czw 11.05.2017 13:17

Właśnie pillar, ogarnij się, pamiętaj że pisząc krótkie komentarze pod newsem masz być merytoryczny jak profesjonalny recenzent, to jest Internet, tu nie ma miejsca na garść luźnych wrażeń. Następnym razem postaraj się bardziej bo cię Bartez znowu rozliczy #seriousbusiness
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Początek powieści Priesta

Postautor: light pillar » czw 11.05.2017 14:55

Bartez, dziękuję za wzrost wskaźników cytowalności. To jest nasza ostatnia wymiana opinii, zanim wylądujesz wśród ignorowanych. To czego szukasz nazywa się recenzją. To nie mogą być 3 czy 4 równoważniki zdania. Nic dziwnego, że nie znalazłeś tego tam, gdzie być nie mogło... Trzymaj się ciepło.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Początek powieści Priesta

Postautor: Bartez » czw 11.05.2017 15:56

Spokojnie, nie bierzcie wszystkiego tak mocno do siebie. Kto taki powiedział, że w newsie (a tym bardziej w komentarzach pod nim) o fragmencie książki Priesta szukam recenzji innych publikacji MAG-a?
Bartez
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 105
Rejestracja: pn 03.08.2015 10:20


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości

cron