Zwiastun "Mrocznej wieży" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Zwiastun "Mrocznej wieży"

Postautor: Kjarik » śr 03.05.2017 18:46

Nie lubię Kinga, nie znam książek, ale trailer zaciekawił. Wybiorę się.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 996
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Zwiastun "Mrocznej wieży"

Postautor: Shedao Shai » czw 04.05.2017 9:19

Czarny Roland... #neverforget. Nie, nigdy nie przestanie mnie to boleć. Sam trailer taki sobie, ani super, ani lipa. Zanosi się na taki remix książkowej sagi pod płaszczykiem sequela. Sprytnie, bo gdyby mówili że to adaptacja, to wytykania odbiegania od pierwowzoru nie byłoby końca, a tak można fanom pokazać w tym temacie środkowy palec, no bo to przecież nie adaptacja ;) zobaczymy.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3719
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Zwiastun "Mrocznej wieży"

Postautor: Coacoochee » czw 04.05.2017 19:45

Mnie to raczej bawi. Warto też sobie porównać obsadę serialu "Opowieść podręcznej" z filmem Volkera Schlöndorffa z 1990. Ciekawe, że dyskryminacja starszych aktorów jest politycznie poprawna.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1816
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Zwiastun "Mrocznej wieży"

Postautor: romulus » pt 05.05.2017 8:30

Idris Elba to ciekawy wybór do roli Rolanda. A po trailerze sądząc, film będzie adaptacją "w poprzek". I bardzo dobrze. Ekranizacja tej sagi tom po tomie to byłaby porażka. Trailer wskazuje na inne podejście do książek co intryguje.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2059
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Zwiastun "Mrocznej wieży"

Postautor: Coacoochee » pt 05.05.2017 17:53

Choć lubię Kinga to zmęczyłem 2,5 tomu - jak dla mnie zawód i nudy. Generalnie jestem za jak najwierniejszymi ekranizacjami, ale może ta "w poprzek" wręcz pomoże. Idris Elba też mi nie przeszkadza.
Nawiasem mówiąc wydaje mi się, że zamiana białych na nie-białych bohaterów, podobnie jak odmładzanie w stosunku do książkowych pierwowzorów, to zabieg nawet nie tyle w imię politycznej poprawności co raczej komercji. Zwykłe poszerzanie grupy odbiorców.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1816
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości