Mitchell, David - "Slade House" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: lordofthedreams » pn 01.05.2017 23:14

Tak właściwie wspomnienie o doktor Marinus to spoiler...
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: light pillar » wt 02.05.2017 6:31

Ogólnie ten tekst odkrywa zbyt wiele. Nie mam zamiaru wyliczać i wskazywać, co mi sie nie podoba. Nie będę dodatkowo akcentował tego, czego wg mnie recenzent nie powinien ujawniać.
I z oceną książki się nie mogę zgodzić. Jeśli "[Slade House]nie porusza szczególnie trudnych czy ważnych tematów, choć lektura nie zmusi do wielodniowej zadumy, to..." można ją nazwać znakomitą? Ja Mitchella nie lubię. Z prostego powodu. Po znakomitym "Atlasie Chmur", zaliczył taki zjazd, że nie jestem w stanie uwierzyć, że to ten sam autor. Nudzierz i grofoman! Slade House, jest tylko trochę lepszy niz Czasomierze. Książkę ratuje mała objętość - nie jest w stanie wymęczyć czytelnika jak ta wcześniejsza.
light pillar
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 408
Rejestracja: ndz 24.04.2016 15:27

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: kurp » wt 02.05.2017 7:43

Cieszę się, że najpierw zerknąłem na Wasze komentarze... :|
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: Fidel-F2 » wt 02.05.2017 10:55

Recenzja raczej mierna, nad interpunkcją wypadałoby popracować.
Slade house jeszcze nie czytałem ale wszystkie znane mi (sztuk cztery) książki Mitchella są rewelacyjne. I w zasadzie, każda z nich jest lepsza od Atlasu, chociaż to oczywiście bezdyskusyjnie świetna rzecz. Jeśli najnowsza odsłona będzie choć odrobinę lepsza od Czasomierzy, to będzie arcydziełem.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: romulus » wt 02.05.2017 14:44

Zapewne lepsza nie jest. Ale taka "kondensacja" fabularna bardzo mi się podobała.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2059
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: ivo » wt 02.05.2017 19:07

O ile Atlas mnie pozytywnie nastawił do autora to SH mnie po prostu znudziła. Po pierwszej historii reszta była nudna i nie pozostawiała wiele do odkrycia, aż do końcowego, przewidywalnego finału.
ivo
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: śr 01.10.2014 18:30

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: Magellan » wt 02.05.2017 20:48

A ja miałem nieodparte wrażenie, że SH to historia wyjęta z Supernatural. Brakowało mi tam tylko braci Winchesterów. Ergo: raczej jedna ze słabszych pozycji w dorobku Mitchella.
Magellan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 58
Rejestracja: sob 18.07.2015 21:26

Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: Shedao Shai » pn 09.05.2022 9:52

Podobała mi się ta książka, nawet bardzo. Jest zwięzła i dynamiczna, nie ma tu miejsca na nudę i dłużyzny, dzięki czemu towarzyszące podczas lektury napięcie nie opada aż do samego końca. Mitchell zgrabnie odnalazł się w tematyce horroru, tworząc powieść którą spokojnie można polecić komuś szukającemu czegoś dobrego w tym gatunku.

Faktycznie dobrze znać "Czasomierze", ale nie jest to obowiązkowe, traci się po prostu smaczki. No, pod koniec mamy coś więcej niż smaczek (staram się nie spoilerować, choć widzę ze katedralna recenzentka zrobiła to bez skrupułów XD), co sprawiło ze od samego początku tamtego rozdziału się uśmiechałem i spodziewałem mniej więcej jak się wszystko skończy (to nie zarzut).

To powieść inna niż "Czasomierze", znacznie bardziej skoncentrowana, ale praktycznie równie dobra.

5/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3719
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitchell, David - "Slade House"

Postautor: Fidel-F2 » pn 09.05.2022 15:22

Pełna zgoda, to marna książka.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości