Powitanie :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Powitanie

Postautor: Gajka » ndz 09.04.2017 13:39

Niestety redakcja na poziomie typowym dla tego wydawnictwa, czyli słabo. Interpunkcja leży i kwiczy. Ale sam tekst, chociaż zapowiada się stereotypowo, może być ciekawym czytadłem, trzeba przekartkować w księgarni.
Gajka
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: czw 16.03.2017 22:40

Re: Powitanie

Postautor: nosiwoda » pn 10.04.2017 14:19

Interpunkcja to akurat kwestia korekty, a nie redakcji.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powitanie

Postautor: Gajka » pn 10.04.2017 18:46

Panie chirurg, a dopuszczasz pan fakt, że te dwa zdania mówią o dwóch różnych aspektach jednego tekstu - pierwsze o redakcji, drugie o interpunkcji?
Błędy do poprawienia przez redaktora też w tym fragmencie są, nie rozumiem więc tej uszczypliwości, masz PMS, czy nie czytałeś tekstu, a tylko lubisz się popisać ha, ha ha, zabawnym komentarzem?
Gajka
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: czw 16.03.2017 22:40

Re: Powitanie

Postautor: nosiwoda » wt 11.04.2017 10:18

Ulala, nadwrażliwość +9000. Skoro tak, to na karmazynowej fali nieuszczypliwości uprzejmie wskażę, że faktów się nie dopuszcza, dopuszcza się interpretacje czy możliwości. I owszem, dopuszczam możliwość, że miałaś na myśli dwa różne aspekty jednego tekstu. Nie wiem, co prawda, co zabawnego ma być w prostym stwierdzeniu, że redakcja zajmuje się czym innym niż korekta, ale różnych ludzi różne rzeczy śmieszą.

A teraz ordynuję: skalpel na nadmuchany balonik ego i sole trzeźwiące post factum.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powitanie

Postautor: Gajka » wt 11.04.2017 12:13

Nawet jeśli ja popełniam błędy (choć to raczej kolokwializm), nie zmienia to faktu, że to coś innego niż błąd w książce, nie uważasz? I nie znosi przykrości z tym związanej. Twoje wpisy w ogóle nie odnoszą się do meritum, są tylko pouczaniem mnie - może jednak to ty powinieneś stanąć przed lustrem ze szpileczką? Bo przecież na tym forum to ty masz taką skłonność, nie ja :) skoro nie byłeś pewien, może należało wstrzymać konie? Dobrze chociaż, że nie napisałeś, że w składzie też się czasem poprawia błędy :P i nie, ja nie mam nadętego ego, tylko nie trawię takich internetowych mądrali, co to w temacie się nie wypowiedzą, ale za to o innych sprawach jak najbardziej. I przy okazji też nie masz racji, bo dobry redaktor interpunkcję również poprawi w znacznej części, jeśli kuleje.
Może więc zamiast dyskutować o mnie albo o tobie, zajmiesz stanowisko w temacie: są tam błędy, czy ich nie ma? Chyba że sam temat w ogóle cię nie interesuje, a tylko chciałeś się popisać? :P
Gajka
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: czw 16.03.2017 22:40

Re: Powitanie

Postautor: nosiwoda » śr 12.04.2017 10:22

Koleżanko, ta ściana tekstu jasno wskazuje, że masz jakiś problem. Wybacz, ale nie pomogę Ci go rozwiązać. Pa.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powitanie

Postautor: Fidel-F2 » śr 12.04.2017 10:35

Gajka, uspokój się
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

cron