Czerwiec w Magu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Czerwiec w Magu

Postautor: Shadowmage » pn 13.03.2017 19:14

Jakby się ktoś zastanawiał co to za czort ten "Stjärnklart", to szwedzka wiki mowi: en dystopisk science-fictionmiljö :)
Natomiast AM wrzucił opis serii:

Lars Wilderäng’s Star Trilogy is a dystopian sci-fi phenomenon that has taken Sweden by storm. In the trilogy, our world’s electronics are suddenly and without any warning malfunctioning,eventually completely knocked out, and through a multitude of voices we get to follow the ever-worsening aftermath. In part 1, the similarities to our own here and now overwhelms the reader, and you are left with the gnawing concern for your own preparation before an eventual and unpredictablecatastrophe. In part 2 and 3, the dystopian tale turn into a nightmarish vision and a genuine sci-fi feast including military techno, zombies, vampires and aliens. With skill, know-how and elegance, Wilderäng weaves it all together to a brocade that will haunt you for a long time.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Czerwiec w Magu

Postautor: Janusz S. » pn 13.03.2017 22:27

Orzeszku. Wampiry i zombie? Mam nadzieję, że nie będzie to katastrofa.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: Shadowmage » pn 13.03.2017 22:49

U Wattsa też są wampiry. Ale pewnie, to brzmi znacznie bardziej rozrywkowo.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: nosiwoda » wt 14.03.2017 9:15

genuine sci-fi feast including military techno, zombies, vampires and aliens
Od kiedy sci-fi=wampiry i zombie?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Czerwiec w Magu

Postautor: Shedao Shai » wt 14.03.2017 9:17

może będą strzelały z laserków
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Czerwiec w Magu

Postautor: Bartez » wt 14.03.2017 11:26

Mam skromną nadzieję (tak małą, że mieści się w granicach błędu statystycznego), iż to nie jest jakaś kalka Resident Evil, a raczej jakieś ukryte, ambitne szwedzkie "Holocaust F".
Bartez
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 105
Rejestracja: pn 03.08.2015 10:20

Czerwiec w Magu

Postautor: Sebek » wt 14.03.2017 12:10

Wielka szkoda, ze z majowych planow wylecial "Olimp" Simmonsa a czerwcowych Artefakty. Z czerwcowych planow na pewno wezme Ryana i ciekawi mnie Wilderäng. Watts udowodnil, ze da sie stworzyc ciekawa i niebanalna historie wampiryczna, a to wydaje sie ciekawe. Jak bedzie zobaczymy. Dam temu szanse :)
Sebek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 126
Rejestracja: wt 17.05.2016 0:36

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: Janusz S. » wt 14.03.2017 12:44

Shadowmage pisze:U Wattsa też są wampiry. Ale pewnie, to brzmi znacznie bardziej rozrywkowo.

OK. A teraz rzuć jeszcze przykładem dobrej SF z zombie, bo żadnej nie pamiętam :P
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Czerwiec w Magu

Postautor: Shedao Shai » wt 14.03.2017 13:15

"Stjärnklart"!

:>

zgadzam się z Sebkiem, z tego wszystkiego zależało mi na dwóch pozycjach które się przesunęły - Mathesonie i Olimpie. No ale nie żebym się specjalnie dziwił xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: nosiwoda » wt 14.03.2017 13:55

Janusz S. pisze:
Shadowmage pisze:U Wattsa też są wampiry. Ale pewnie, to brzmi znacznie bardziej rozrywkowo.

OK. A teraz rzuć jeszcze przykładem dobrej SF z zombie, bo żadnej nie pamiętam :P

Co prawda czytałem tylko 1. tom, ale chyba cykl Expanse Coreya jest troszkę o zombiakach?
Bo Hamilton oraz nieśmiertelni u Westerfelda to jednak nie zombiaki, tylko... no, inne paskudy.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: Spriggana » wt 14.03.2017 15:19

Pytanie: czy „War World Z” uznajesz za SF?
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 830
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: Janusz S. » wt 14.03.2017 15:45

nosiwoda pisze:Co prawda czytałem tylko 1. tom, ale chyba cykl Expanse Coreya jest troszkę o zombiakach?

Niestety Corey na razie nie znalazł się na półce z napisem przeczytane. Argument przyjmuję więc na wiarę :)
Spriggana pisze:Pytanie: czy „War World Z” uznajesz za SF?

WWZ znam wyłącznie jako film. Był OK a może i lepiej. Książka też jest w porządku?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: nosiwoda » wt 14.03.2017 15:58

Film ma z książką wspólny tylko tytuł. I książka jest lepsza.

Co do Expanse:
They discover that the people in the shelters have been dosed with an unknown substance and exposed to extremely high levels of radiation. As they make their way to the docks, they realize that the people in the shelters were infected with the same organism as Julie and the radiation was used to feed its rapid growth. They witness the infected attacking the security forces and spreading the infection to anyone who had been able to avoid the radiation chambers. They escape Eros just as it is being overrun.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: Janusz S. » wt 14.03.2017 16:37

nosiwoda pisze:Film ma z książką wspólny tylko tytuł. I książka jest lepsza.

Co do Expanse:
They discover that the people in the shelters have been dosed with an unknown substance and exposed to extremely high levels of radiation. As they make their way to the docks, they realize that the people in the shelters were infected with the same organism as Julie and the radiation was used to feed its rapid growth. They witness the infected attacking the security forces and spreading the infection to anyone who had been able to avoid the radiation chambers. They escape Eros just as it is being overrun.

A czy oprócz tego, że "lepsza" jest też wystarczająco dobra by warto było zaczynać? Mam wrażenie, że kiedyś zacząłem coś czytać Coreya (możliwe, ze "Przebudzenie Lewiatana") i chyba odpuściłem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Czerwiec w Magu

Postautor: niepco » wt 14.03.2017 21:03

Expanse to kawał dobrej rozrywki.Zarówno książka jak i serial.Szkoda tylko że wydawca dał ciała i nie wydał kolejnych tomów.Ale od czego ebooki w oryginale
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: nosiwoda » śr 15.03.2017 9:22

Mam właśnie ebooki w oryginale (cztery tomy i jedna nowela), przeczytałem na razie pierwszy - bez bólu, ale i nie wciągnęło mnie na tyle, by sięgnąć po kolejne. Kiedyś przeczytam, ale bez głodu.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Czerwiec w Magu

Postautor: Ciacho » śr 15.03.2017 11:33

Spore zaskoczenie z tym "Stjärnklart". AM nie wspominał nic na forum (chyba że coś mi umknęło). Jeśli to SF wzięte przez MAGa to myślę, że będzie to coś zjadliwego. :)
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: Czerwiec w Magu

Postautor: historyk » śr 15.03.2017 13:39

No i OK, miesiąc przyjazny dla kieszeni - Cameron i nic więcej.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości

cron