Kolejna grafika do Weeksa :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Janusz S. » pt 03.03.2017 21:28

Chyba nie potrafię pojąc polityki okładkowej MAGa. Najpierw wydano pierwszy tom z b. ciemną okładką i facetem z nożem. Potem wydano dwa następne z oryginalnymi okładkami z ciemną postacią na jasnych tłach. Teraz czwarty tom dostaje okładkę nie pasującą kolorystyką ani do 1 ani do 2 i 3 (a oryginalna okładka jest całkiem przyzwoita i spójna kolorystycznie), a równocześnie MAG zapowiedział wznowienie I tomu z okładką trochę pasującą do oryginalnych okładek tomów 2 i 3, al e nie całkiem. Jaki sens ma częściowe ujednolicenie stylistyki trzech pierwszych tomów z równoczesnym wydaniem czwartego w jeszcze innej kolorystyce? To się wszystko kupy nie trzyma.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: AM » pt 03.03.2017 22:42

A kto powiedział, ze interesuje nas spójność kolorystyczna? Najważniejsze są kaptury.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1486
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Janusz S. » pt 03.03.2017 22:54

Tak, to niewątpliwie wszystko wyjaśnia.
No i mój plan kupienia sobie powtórnie I tomu żeby mieć jednolicie wydaną serię właśnie przestał mieć nawet pozory sensu. :(
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: historyk » pt 03.03.2017 23:48

Okładka ohyda.

AM pisze:A kto powiedział, ze interesuje nas spójność kolorystyczna? Najważniejsze są kaptury.

A nie taniej byłoby dawać tę samą ilustrację z ludziem w kapturze na wszystkich książkach? Najwyżej kolory tła zmieniajcie. A tak poważniej - czy te ohydne okładki mają jakieś uzasadnienie finansowe? Domyślam się, że dostajecie ja za darmo (bo chyba nie jesteście takimi frajerami, żeby płacić za ten badziew), ale czy wpływają jakoś na sprzedaż? I czy ten wpływ jest warty równania w dół do Fabryki Słów?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Janusz S. » sob 04.03.2017 11:34

Jak dla mnie okładka sama w sobie wizualnie jest w porządku, tylko nie pasuje do serii.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Beatrycze » sob 04.03.2017 12:34

Ech, jak tak patrzę po sieci, to mam wrażenie, że ten cykl generalnie ma pecha do okładek. Faktycznie z nie do końca zrozumiałych dla mnie przyczyn (no chyba, że chodzi o podobieństwo okładek do cyklu o skrytobójcach) dominują ludzie w kapturach.

Chyba najznośniejsze wydały mi się okładki francuskie - przynajmniej mają coś wspólnego z treścią książki:
http://ressources.bragelonne.fr/img/livres/2011-10/1110-porteur1_org.jpg

http://bragelonne-le-blog.fantasyblog.fr/files/2015/04/9782811214364.png

Ta (w sensie powyższa) też mi się nie podoba. Nadal nie wiem, co jakiś tłusty zmobie z dwoma mieczami ma wspólnego z treścią.
Ten cykl ma przynjamniej kilka postaci, którymi można by sensownie ozdobić okładki - Gavin, Karris, Kip, Teia, Lord Czerwień. Albo machnąć jakieś fantasy-widoczki typu Chromeria o wschodzie słońca (choć postaci wydają mi się sensowniejsze, bo cykl wydaje mi się bardziej zorientowany na nie)
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Pyrokar » sob 04.03.2017 16:07

Nie jest zła ta okładka. Mam tylko nadzieję, że cała seria będzie miała spójne rozmiary i grzbiety. Z tego co widziałem na forum Maga to będą dodruki całej serii. Myślę, że logicznym byłoby zrobienie okładek również do 2 i 3 tomu przez DC. Liczę naprawdę na to wydanie, bo w końcu chciałbym się zabrać za czytanie tego Weeksa.
Pyrokar
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 58
Rejestracja: czw 02.02.2017 17:10

Re: Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Janusz S. » sob 04.03.2017 16:38

Akurat. AM na forum MAGa już zapowiedział, że tomy 2 i 3 zostają w starych okładkach.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Beatrycze » sob 04.03.2017 21:54

A skoro tak to się dziwię, bo te okładki DC są jednak nieco inne w charakterze od okładek 2 i 3. Ech, smuci mnie, że okładka brzydka i odstręczająca, ale chcę się dowiedzieć, co dalej, więc pewnie kupię, tylko potem trzeba będzie chować na półkach.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Kolejna grafika do Weeksa

Postautor: Shedao Shai » pn 06.03.2017 9:45

A mnie totalnie nie interesuje spójność graficzna serii, bo jak już to i tak będzie u mnie leżała w jakimś kartonie przy szafie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości