Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1 :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: Vuko » śr 01.03.2017 21:50

Bramy Światłości to niewątpliwie obowiązkowa lektura dla fanów, którzy od lat zaczytują się w anielską serię Maii Lidii Kossakowskiej. Znów możemy wziąć udział w przygodach epickiego bohatera, Daimona Freya. Tym razem autorka zabiera nas na bezdroża – do stref poza czasem!
Ogromny obszar, gdzie żyje mnóstwo istot, cała masa różnych bóstw i innych żyjątek. Jesteśmy wręcz zalewani niemalże odmienną kulturą ale jak najbardziej stworzoną przez Światłość – to właśnie jest głównym powodem podróży głównego bohatera i całej anielskiej świty po bezkresnych drogach stref.
Jesteśmy uwikłani w odniesieniach do indyjskich wierzeń, do wielobarwnej kultury tamtych ziem, co powoduje, że z miłą chęcią zaczytywałem się w lekturze. Żeby nie było – cała wyprawa nie jest taka cukierkowa jakoby mogłoby się wydawać. Istnieje wiele niebezpieczeństw, które ciągle na cały orszak czyhają. Czy przetrwają podróż? Tego Wam nie zdradzę. Sięgnijcie po Bramy Światłości aby przeżyć niesamowitą przygodę!
Vuko
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 25.01.2015 13:32

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: nosiwoda » czw 02.03.2017 9:00

Nie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: Fidel-F2 » czw 02.03.2017 10:20

zgadza się, nie
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: historyk » pt 03.03.2017 2:03

Dwa razy nie - raz dla autorki, dwa dla wydawcy.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: Fidel-F2 » pt 03.03.2017 7:47

Już parę lat temu postanowiłem nic nie kupować od Fabryki (pomijając fakt, że Kossakowskiej i tak bym nie czytał), zawsze można ukraść z sieci, a autor sam sobie winien, że u nich wydaje.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: nosiwoda » pt 03.03.2017 9:10

Jak o tym piszesz, to stwierdzam, że faktycznie, mam jakiś uraz FSowy. Gdyby taki Brett czy McClellan wyszedł w innym wydawnictwie, to może bym kupił - wszak nabywam Camerona czy Staveleya, a to chyba podobny kaliber. Ostatnia książka FS, jaką kupiłem, to chyba pierwszy tom Przedksiężycowych Ani Kańtoch.
edit: a nie, soraski, jednak później jeszcze Hodder i ostatnie tomy PLO.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: Janusz S. » pt 03.03.2017 22:53

@Vuko to zdaje się kolejny płatny chwalca. Próbowałem przeczytać te Bramy śniętości. Całość akcji to podróż w hinduistycznych zaświatach, gdzie bohaterowie idą i idą i idą i płyną i jadą i idą i idą przez 477 stron. Wydarzenia z podróży nie maja żadnego znaczenia dla całości fabuły i książka kończy się na niczym. No chyba, że ktoś uzna, że warto było czekać na jedną złamaną finałowo nogę. Końską. Z nudów usnęła mi nawet mikroflora bakteryjna jelit.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5909
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości