Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1 :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: ASX76 » czw 16.02.2017 20:41

Lepiej to już było. I to dawno temu. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: Janusz S. » pt 17.02.2017 11:11

W połowie lektury recenzji pomyślałem, że stał się cud anielski i zgadzam się w pełni z autorką. Niestety konkluzja recenzentki przekreśliła moje nadzieje. Miła odmiana? W "Zbieraczu..." przynajmniej były jakieś ciekawe poboczne historie postaci drugoplanowych, jakieś małe dramaty i komedie, sporo poczucia humoru. W "Bramach..." nie ma nic. Zero humoru, zero dramatyzmu, kompletna pustka. Nawet Lucyfer przestał być śmieszny. Ta powieść to zdecydowanie najgorszy gniot w całej tej serii, tekst typu "a oni idą i ida i idą i idą i idą" i nigdzie nie dojdą w jak zwykle bezsensownie przerżniętej przez wydawcę na pół powieści. Główny temat poszukiwania zagubionego boga występuje w pierwszych rozdziałach po czym znika na 450 stron. Wędrówka przez światy hinduskiej mitologii jest monotonna i wtórna jak książka z 500 stronami przepisów na kaszkę z mleczkiem. Może w drugiej połowie powieści coś się wydarzy, ale wątpię by czytelnicy tego doczekali nie utonąwszy w oceanie nudy z części pierwszej.
Ostatnio zmieniony pt 17.02.2017 11:15 przez Janusz S., łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kossakowska, Maja Lidia - "Bramy światłości", tom 1

Postautor: kurp » pn 20.02.2017 15:03

Odpuściłem ten cykl już wcześniej i niniejszym dziękuję za utwierdzenie w przekonaniu, że nie warto wracać.
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości

cron