Pratchett, Terry; Baxter, Stephen -"Długa Ziemia" i "Długa wojna" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Pratchett, Terry; Baxter, Stephen -"Długa Ziemia" i "Długa wojna"

Postautor: Shadowmage » pn 30.06.2014 10:03

Zgadzam się - skondensować zawartość obu tomów do jednego i byłoby ok. IMO to bardziej pomysł na fantastykę socjologiczną/problemową niż przygodową.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Pratchett, Terry; Baxter, Stephen -"Długa Ziemia" i "Długa wojna"

Postautor: Shedao Shai » wt 14.06.2022 8:52

Przyznaję, że nieco... zdziwiło mnie, gdy zobaczyłem Shadowmage'a piszącego "zgadzam się" pod recką Tymoteusza Wronki :D

Do rzeczy. Drugi tom nie odstaje poziomem od pierwszego, kontynuując zarówno jego wady jak i zalety. Książka niezbyt potrafi zainteresować fabularnie, sprawić że zaczęłyby obchodzić mnie losy poszczególnych bohaterów. Z drugiej strony, kusi wizją świata przedstawionego; możliwościami jakie rysują się przed czytelnikiem (tylko, czy autorzy je wykorzystają?).

Jest jednak z tą fabułą ciutkę lepiej niż w "Długiej Ziemi", może dlatego, że tam mieliśmy początek opowieści, a tu już jej rozwinięcie, niektóre koncepty wchodzą na wyższy poziom, ludzie szybko kolonizują Długą Ziemię, osiadają, pojawiają się pomiędzy nimi różnice. To jest ciekawsze i ma potencjał na przyszłość. Chociaż póki co potrzebuję nieco odpocząć od tego świata, więc nie sięgnąłem od razu po tom trzeci.

3,5/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pratchett, Terry; Baxter, Stephen -"Długa Ziemia" i "Dłu

Postautor: Shadowmage » wt 14.06.2022 8:57

Chyba odpowiadałem użytkownikowi, który później poprosił o skasowanie konta i postów. I wyszło jak wyszło :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

cron