W skrócie o "W skrócie" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: adskal » pn 13.08.2012 10:19

Przepraszam pana Rozklapichę, jak rozumiem chodziło Mu wyłącznie o miecze laserowe i krasnoludy. Uwaga o statkach kosmicznych wobec tego faktycznie niestosowna.
adskal
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: pt 09.03.2012 10:14

Postautor: nosiwoda » pn 13.08.2012 10:19

Kurczę, wysyp Starych Mądrych ostatnio. Czy jakiś dom godnej starości zamontował internet, czy co?

/edit: zaraz, zaraz, uwielbienie dla przedrostka "pseudo", pogarda dla fantastyki, co fantastyką wszak oczywiście nie jest... czyżby powrót Orcia/Werwolfa, a może i FormalnegoDehydu?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Rozklapicha » pn 13.08.2012 10:35

Następny narkoman. O czym ty bredzisz człowieku??
Rozklapicha
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: ndz 12.08.2012 18:05

Postautor: Dawidek » pn 13.08.2012 11:03

Ależ tu przyjemnie, a niby poniedziałek taki smętny i nudny... człowiek wejdzie, poczyta i od razu przyjemniej ^^
Dawidek
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 359
Rejestracja: śr 01.12.2010 20:35

Postautor: Trolliszcze » pn 13.08.2012 11:11

Rozklapicha pisze:Następny narkoman. O czym ty bredzisz człowieku??


...zapytał człowiek z pizdą w nicku, hue hue.
Trolliszcze
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 49
Rejestracja: pt 19.09.2008 2:27

Postautor: Lett » pn 13.08.2012 11:17

Czy jest tu jakiś moderator??!
Awatar użytkownika
Lett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 424
Rejestracja: pt 15.12.2006 1:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Trolliszcze » pn 13.08.2012 11:18

Lett pisze:Czy jest tu jakiś moderator??!


Może i jest, ale niedouczony. Chyba że podpisywanie się pizdą jest mniejszym przestępstwem od używania pizdy w miłej, poniedziałkowej dyskusji :D
Trolliszcze
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 49
Rejestracja: pt 19.09.2008 2:27

Postautor: Mały_czołg » pn 13.08.2012 11:35

Niech ktoś zaprosi tu KTLa dla podniesienia poziomu dyskusji.
"Bo zgadzam się z GGG, że więcej na forum zepsuł Osakana z Małym Czołgiem, niż Przewodas."
Mały_czołg
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: pt 09.11.2007 12:55

Postautor: Trolliszcze » pn 13.08.2012 11:39

Mały_czołg pisze:Niech ktoś zaprosi tu KTLa dla podniesienia poziomu dyskusji.


Dobrze, że Ty sam się zaprosiłeś.
Trolliszcze
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 49
Rejestracja: pt 19.09.2008 2:27

Postautor: Mały_czołg » pn 13.08.2012 11:57

Trolliszcze pisze:Dobrze, że Ty sam się zaprosiłeś.

No proszę Cię.
Ja mam płacone od posta.
"Bo zgadzam się z GGG, że więcej na forum zepsuł Osakana z Małym Czołgiem, niż Przewodas."
Mały_czołg
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: pt 09.11.2007 12:55

Postautor: Corsarius » pn 13.08.2012 12:59

Nie rozumiem o co niektórym chodzi. Mnie nie interesują książki Ziemkiewicza (tak jak Piekary, Pilipiuka i innych), więc jak widzę newsa czy recenzję jego książki to po prostu nie wchodzę i nie czytam. Chyba że ktoś czuje jakąś potrzebę samobiczowania i dla pobudzenia emocji czyta żeby sobie zrobić na złość a potem móc jakieś pretensje pozgłaszać, "a bo mnie się nie podoba". Po jaką cholerę robić z tego taki problem i zionąć nienawiścią? Każdy ma jakieś poglądy, które się różnią od poglądów innych a tu coraz więcej osobników którzy muszą sobie pobuczeć i pokrzyczeć "hańba!". Wyluzujcie trochę.
Corsarius
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 17.06.2011 18:39

Postautor: Yans » pn 13.08.2012 13:14

Święta racja ! Mi także niefantastyczny Ziemkiewicz zwisa i nie zamierzam nawet zbliżać się do jego nowego \"dzieła\".
A niektórym chyba już nie starcza miejsca nawet w necie na wylewanie swojej frustracji i plucie jadem.
Yans
Lord
Lord
 
Posty: 1412
Rejestracja: czw 27.07.2006 13:58

Postautor: kompan » pn 13.08.2012 15:43

Fiu fiu. To ja sobie tez posta tutaj napisze. To chyba najwiecej komentarzy ile widzialem na Katedrze pod jednym artykulem, wiec takze chcialbym przejsc do historii. A co. Dziekuje i juz nie przeszkadzam. Milej zabawy!
kompan
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: śr 09.09.2009 14:15

Postautor: Ziuta » pn 13.08.2012 16:32

Bez przesady, parę razy komentarzy było ponad 60 :)
BTW, ciekawe czy na forach głównonurtowców padają oskarżenia, że cośtam to jest pseudomainstream. I gniot przy okazji.
Ziuta
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 338
Rejestracja: śr 16.03.2011 16:04
Lokalizacja: NH

Postautor: malakh » pn 13.08.2012 16:54

historyk pisze:Tak, irytuje mnie Shadow Wasze promowanie na Katedrze jednej opcji politycznej, opcji oszołomskiej. Z tego powodu przestałem kupować NF


W sensie, że NF jest prawicowa? Niom, tak samo jak naczelny pisma, a i redaktor działu prozy obcej :wink:
malakh
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 732
Rejestracja: sob 18.04.2009 10:12
Lokalizacja: Szczecin/Łobez

Postautor: Lyesmith » pn 13.08.2012 17:19

Ziuta pisze:BTW, ciekawe czy na forach głównonurtowców padają oskarżenia, że cośtam to jest pseudomainstream. I gniot przy okazji.

Zapewne nie bawią się w półśrodki.

Więcej postów!
"Some books are to be tasted, others to be swallowed, and some few to be chewed and digested." sir Francis Bacon
Lyesmith
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: ndz 25.05.2008 18:27

Postautor: Shadowmage » pn 13.08.2012 18:10

malakh pisze:
historyk pisze:Tak, irytuje mnie Shadow Wasze promowanie na Katedrze jednej opcji politycznej, opcji oszołomskiej. Z tego powodu przestałem kupować NF
W sensie, że NF jest prawicowa? Niom, tak samo jak naczelny pisma, a i redaktor działu prozy obcej :wink:
Wiedziałem, że Ci źle z oczu patrzy!
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: historyk » pn 13.08.2012 20:35

malakh
nie wiem jak jest teraz, nie kupuję tego od lat bodaj kilkunastu. Czasem przeglądam w EMPIKU, ale nie pod kątem publicystyki, tylko pod kątem literatury. I jakoś tak przez kilkanaście lat nic mnie nie skłoniło do nabycia tego pisma. Natomiast gdy jeszcze czytywałem to pamiętam - niedawno przeze mnie wspominane na forum - felietony porównujące UE do III Rzeszy itd. itp. Wtedy to było pisemko politycznie w rejonach Radia Maryja.

Co do recenzji książek politycznych, a nie fantastycznych tutaj, to jest tylko jedna przyczyna ich zamieszczania - Pochmara robi klakę swojej opcji politycznej. A ja tu nie przychodzę po politykę. Ale jeśli Pochmara i redakcja tego uszanować nie potrafią, to nie widzę powodu by nie pisać co o tej własnie opcji myślę - oszołomach, debilach, czcicielach kaczego duce i katastrofy smoleńskiej. A sam Pochmara - negacjonista Holocaustu (uważa go za pogląd!) - to też niewąski kretyn. Chcecie politykę, to ją macie.
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: Galvar » pn 13.08.2012 20:36

Człowiek zagląda rzadziej z powodu wyjazdu a tutaj takie emocje. Trochę żałuję, że tę książkę mam w zaległościach i kurp mnie ubiegł z recenzją. :wink: Muszę mu się odgryźć recenzją "Żywiny". 8) :P

Edit: aż strach się bać jaką wersję historii "historyku" uważasz za słuszną... :roll: I na koniec: odcyfruj się proszę od kurpia i przestań obrzucać go inwektywami.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: historyk » pn 13.08.2012 20:40

Galvar, na pewno nie taką, w której Holocaust to pogląd. Tak, każdy kto twierdzi, że Holocaust to pogląd jest debilem. Mało, że debilem - gnidą, której normalni ludzie ręki nie podają.
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: Rozklapicha » pn 13.08.2012 21:02

historyk ma 100% racji.
Rozklapicha
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: ndz 12.08.2012 18:05

Postautor: kpr » pn 13.08.2012 21:15

holocaust to fakt.
ja jednak uważam, że pedastwo to pedalstwo. lewaczki to najbardziej hipokrytyczni ludzie, a tzw. \"tolerancja\" to narzędzie zniewolenia.
kpr
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 263
Rejestracja: ndz 30.10.2011 23:41

Postautor: historyk » pn 13.08.2012 21:24

kpr
a na jakiej podstawie zaliczyłes mnie do lewaków? Gospodarczo najblizej mi pewnie do UPR, ale tylko gospodarczo
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: Rozklapicha » pn 13.08.2012 21:27

Oni wszystkich lewakami nazywają. Parowski też w jakiejś notce biograficznej lewakami rzucał.
Rozklapicha
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: ndz 12.08.2012 18:05

Postautor: Galvar » pn 13.08.2012 21:37

Holocaust to fakt, tak samo jak to, że II Wojnę Światową wywołali Niemcy a nie jacyś bezpaństwowi naziści. Ofiarami II WŚ byli m. in. i Polacy i Żydzi, a nie przede wszystkim Żydzi. Niemcy po II WŚ zostali wypędzeni, co było skutkiem ww. wojny właśnie, a nie polskiego nacjonalizmy, szowinizmu czy jakiegoś innego -izmu. Itp., itd. Sęk w tym, że gdy ktoś te prawdy przypomina (poza tą pierwszą oczywiście) to często jest określany mianem oszołoma, mohera, pisiora itp. Taką mamy "tolerancję"...
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: historyk » pn 13.08.2012 21:48

Galvar, piszesz nie na temat, a do tego niezgodnie z prawdą (jakoś nawet w Wyborczej nie widziałem by za oszołoma uznano kogoś, kto twierdzi, ze Niemcy wywołały II wojnę, czy że wypędzenia były skutkiem tejże wojny; natomiast co do ofiar to zależy jak patrzeć - w Polsce rzeczywiście mniej więcej straty polskie i żydowskie są porównywalne, ale na Polsce świat się nie kończy - Żydzi byli mordowani wszędzie tam gdzie Hitler dotarł, więc patrząc globalnie straty żydowskie są znacznie większe).

Tylko moją intencją jest, by z tej strony zniknęła propaganda polityczna, żeby każdy miłośnik literatury fantastycznej czuł się dobrze. A nie jest moją intencją dyskutowanie o polityce i historii w kontekście politycznym.
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: malakh » pn 13.08.2012 22:11

historyk pisze:malakh
nie wiem jak jest teraz, nie kupuję tego od lat bodaj kilkunastu.


A widzisz, to nie doprecyzowałeś. Uznałem, że skoro z tego powodu wciąż nie czytasz NF, to znaczy, że ten powód wciąż jest, w twojej opinii, aktualny.

I to mnie zaskoczyło.
malakh
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 732
Rejestracja: sob 18.04.2009 10:12
Lokalizacja: Szczecin/Łobez

Postautor: Galvar » pn 13.08.2012 22:17

Jak najbardziej piszę na temat historyku. Wszak:

historyk pisze: Nie mam ochoty na czytanie jak jeden prawulcowy oszołom promuje teksty innego prawulcowego oszołoma.


I stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie raz "Wybiórcza" określiła np. Jarosława Kaczyńskiego czy Rafała A. Ziemkiewicza mianem oszołoma lub podobnego.

historyk pisze:Tylko moją intencją jest, by z tej strony zniknęła propaganda polityczna, żeby każdy miłośnik literatury fantastycznej czuł się dobrze. A nie jest moją intencją dyskutowanie o polityce i historii w kontekście politycznym.
Katedra nie sieje propagandy. Czasem tylko wykraczamy poza nasz profil i dajemy recenzje pozycji luźno (lub wcale) z fantastyką powiązanych, tutaj akurat osobą autora, który ongiś sporo fantastyki napisał. I tyle.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: historyk » pn 13.08.2012 22:21

malakh pisze:
historyk pisze:malakh
A widzisz, to nie doprecyzowałeś. Uznałem, że skoro z tego powodu wciąż nie czytasz NF, to znaczy, że ten powód wciąż jest, w twojej opinii, aktualny.

I to mnie zaskoczyło.

Kurde, nie ten wątek, ale niech będzie :) Fantastykę czytałem od początku, od nr 2. Ale w latach 90. redakcja zaczęła bawić się w politykowanie i to po stronie opcji, do których mi daleko. Do tego zazwyczaj nie znajdowałem tam opowiadań, które chciałbym czytywać (był to okres odlotu NF w stronę głównonurtową - mało fantasy, mało hard SF, dużo tekstów z pogranicza). A że wtedy już był wybór, to bez większęgo żalu przestałem to kupować, zostałem przy Fenixie (o dziwo, patrząc na skład redakcji, to Fenix powinien być bardziej upolityczniony, a nie był). Fenix padł, ale jakoś do NF nigdy już nie wróciłem. I pewnie nie wrócę, bo jakoś przy przeglądaniu w EMPIKU nie znajduję w tym piśmie tego co chciałbym czytać.


Galvar pisze:I stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie raz "Wybiórcza" określiła np. Jarosława Kaczyńskiego czy Rafała A. Ziemkiewicza mianem oszołoma lub podobnego.

Po 1.juz sie wciskasz z polityką pisząc per Wybiórcza, mimo że ta gazeta może być wzorcem obiektywizmu dla pisemek proPiSowiskich (Nasz Dziennik czy Gazeta Polska). Po 2 - nie wiem, może i tak nazwano kiedyś Kaczyńskiego czy Ziemkiewicza (choć GW raczej takiego słownictwa nie używa), ale jeśli nawet to na pewno nie za wypowiedzi, ze to Niemcy zaczęły II wojnę, czy że wypędzenia były konsekwencją tejże wojny.

I po 3. naprawdę nie przychodzę tu rozmawiać o polityce. Czy osoby bliskie pewnym opcjom politycznym naprawdę nie potrafią tego ogarnąć? Mało macie stron, na których możecie sobie pisać KomoRUSKi czy Tuski-Ruski?

Katedra nie sieje propagandy. Czasem tylko wykraczamy poza nasz profil i dajemy recenzje pozycji luźno (lub wcale) z fantastyką powiązanych, tutaj akurat osobą autora, który ongiś sporo fantastyki napisał. I tyle.

Tylko jakos tak zawsze książki polityczne tu omawiane są z jednej opcji - Wolski, Ziemkiewicz, Jęczmyk. Niedawno polityk PO popełnił - podobno niezłą - książkę,która niewątpliwie do fantastyki przynależy (I. Ostachowicz, Noc żywych Żydów). Na Katedrze chyba nawet nie ma wzmianki o tej książce, a co tu dopiero mówić o relacjach z dokonań politycznych tego pana...
Inna rzecz, że w ogóle nie widzę sensu wzmiankowania, a co tu dopiero o recenzowaniu, książek stricte politycznych, niezależnie od ich autorstwa.
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: malakh » pn 13.08.2012 23:15

historyk pisze:Tylko jakos tak zawsze książki polityczne tu omawiane są z jednej opcji - Wolski, Ziemkiewicz, Jęczmyk.


A znasz polityczne, związane z fantastyką, czy to tematycznie, czy też autorem, z drugiej "opcji"?

historyk pisze:Niedawno polityk PO popełnił - podobno niezłą - książkę,która niewątpliwie do fantastyki przynależy (I. Ostachowicz, Noc żywych Żydów). Na Katedrze chyba nawet nie ma wzmianki o tej książce, a co tu dopiero mówić o relacjach z dokonań politycznych tego pana...


To pewnie kwestia W.A.B., które fantastyczność tej książki olało - my w NFie musieliśmy specjalnie zamawiać, bo nikt nie pomyślał, żeby nam przesłać.
malakh
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 732
Rejestracja: sob 18.04.2009 10:12
Lokalizacja: Szczecin/Łobez

Postautor: nosiwoda » pn 13.08.2012 23:15

historyk pisze:A sam Pochmara - negacjonista Holocaustu (uważa go za pogląd!)
URL or it didn't.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: toto » wt 14.08.2012 6:34

Potraficie być na tyle kulturalni, żeby słowa takie jak debil i pizda w dyskusji już się nie pojawiały?

historyk pisze:Niedawno polityk PO popełnił - podobno niezłą - książkę,która niewątpliwie do fantastyki przynależy (I. Ostachowicz, Noc żywych Żydów). Na Katedrze chyba nawet nie ma wzmianki o tej książce, a co tu dopiero mówić o relacjach z dokonań politycznych tego pana...
Przyszło ci do głowy, że nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich zapowiedzi i nowości? O niektórych dowiadujemy się już po premierze, o innych wcale i zawsze coś nam ucieknie. W takim przypadku można dać nam znać, można też wietrzyć spisek.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: malakh » wt 14.08.2012 7:43

toto pisze:Przyszło ci do głowy, że nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich zapowiedzi i nowości? O niektórych dowiadujemy się już po premierze, o innych wcale i zawsze coś nam ucieknie. W takim przypadku można dać nam znać, można też wietrzyć spisek.


O książce Ostachowicza dowiedziałem się z artykułu w "Newsweeku" (bodajże). Ani na Esensji, ani na Polterze, ani na Katedrze właśnie nic nie było. Co pozwala mi sądzić, że nie był to żaden wyrafinowany spisek, a olanie sprawy przez promocję wydawcy.

A może nie chcieli być kojarzeni z fantastyką?
malakh
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 732
Rejestracja: sob 18.04.2009 10:12
Lokalizacja: Szczecin/Łobez

Postautor: Shadowmage » wt 14.08.2012 8:42

Dobra, koniec zabawy. Następne posty obrażające kogoś lub z wycieczkami osobistymi będą lecieć, a osoby je piszące dostaną się na czarną listę.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Spriggana » wt 14.08.2012 15:08

malakh pisze:O książce Ostachowicza dowiedziałem się z artykułu w "Newsweeku" (bodajże). Ani na Esensji, ani na Polterze, ani na Katedrze właśnie nic nie było. Co pozwala mi sądzić, że nie był to żaden wyrafinowany spisek, a olanie sprawy przez promocję wydawcy.


Do zapowiedzi w Esensji daliśmy, co więcej mieliśmy zrobić „w ciemno”?
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 830
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości