Październikowy zalew premier :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Październikowy zalew premier

Postautor: Tigana » śr 17.10.2018 9:38

Stephen King ukazał się w ramach Kolekcji 70 lat Empik i chyba tylko tam będzie dostępny. Wyszło też wznowienie Trylogii Metro i cały "Kosogłos"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Janusz S. » śr 17.10.2018 12:08

Zalew może i jest, tyle że większość od powtórki. Zastanawiam się ciągle nad Vonnegutem. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym czytał cokolwiek z jego opowiadań poza "Harrisonem Bergeronem" a przynajmniej jeden z dawniej wydanych zbiorów opowiadań stoi gdzieś zagubiony na półkach. Może mi się nie podobały skoro nic nie pamiętam.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.10.2018 13:43

Ja z tego kupię tylko Vonneguta. Na sto procent. Nad resztą się nawet nie zastanawiam.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: nosiwoda » śr 17.10.2018 13:49

Janusz S. pisze:Zalew może i jest, tyle że większość od powtórki. Zastanawiam się ciągle nad Vonnegutem. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym czytał cokolwiek z jego opowiadań poza "Harrisonem Bergeronem" a przynajmniej jeden z dawniej wydanych zbiorów opowiadań stoi gdzieś zagubiony na półkach. Może mi się nie podobały skoro nic nie pamiętam.

No jak to, nie pamiętasz tekstu Wielkie kosmiczne pierdolenie? Fstyt.

A tak serio, to miał sporo fajnych tekstów, ale większość IMO zmieściła się w zbiorze Witajcie w małpiarni. Ten o rodzinie wyczekującej śmierci odmładzającego się najnowszymi dragami dziadunia, ten o eutanazji (Etyczne Samobójstwo to się bodajże nazywało). No i Harrison Bergeron oczywiście.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: asymon » śr 17.10.2018 14:54

nosiwoda pisze:
Janusz S. pisze:Zalew może i jest, tyle że większość od powtórki. Zastanawiam się ciągle nad Vonnegutem. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym czytał cokolwiek z jego opowiadań poza "Harrisonem Bergeronem" a przynajmniej jeden z dawniej wydanych zbiorów opowiadań stoi gdzieś zagubiony na półkach. Może mi się nie podobały skoro nic nie pamiętam.

No jak to, nie pamiętasz tekstu Wielkie kosmiczne pierdolenie? Fstyt.

A tak serio, to miał sporo fajnych tekstów, ale większość IMO zmieściła się w zbiorze Witajcie w małpiarni. Ten o rodzinie wyczekującej śmierci odmładzającego się najnowszymi dragami dziadunia, ten o eutanazji (Etyczne Samobójstwo to się bodajże nazywało). No i Harrison Bergeron oczywiście.


Ja się właśnie zabieram powoli do "Małpiarni", bo opowiadania z "Tabakiery z Bagombo" znowu mi nie podeszły. Podkreślę to "znowu". Choć też mam wrażenie, że w "Małpiarni" były jednak lepsze. To o którym piszesz to pewnie "2BOR02B".

Tyle że po lekturze tych dwóch tomików chyba już nie ma sensu brać się zbiorcze wydanie.
Ostatnio zmieniony śr 17.10.2018 16:43 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Październikowy zalew premier

Postautor: ASX76 » śr 17.10.2018 15:44

Dla kogo zalew, dla kogo posucha. Dla mnie nic.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Janusz S. » śr 17.10.2018 17:53

nosiwoda pisze:No jak to, nie pamiętasz tekstu Wielkie kosmiczne pierdolenie? Fstyt.

A tak serio, to miał sporo fajnych tekstów, ale większość IMO zmieściła się w zbiorze Witajcie w małpiarni. Ten o rodzinie wyczekującej śmierci odmładzającego się najnowszymi dragami dziadunia, ten o eutanazji (Etyczne Samobójstwo to się bodajże nazywało). No i Harrison Bergeron oczywiście.

Jedynym zbiorem opowiadań KV jaki miałem na półkach (nie mogę znaleźć, ale gdzieś na pewno leży) było właśnie Witajcie w małpiarni a tam tego tekstu nie było, kojarzę go z jakimś fanzinem, tylko wydawało mi się, że nazywał się "W. k. rozp....". Patrzyłem w bazie fantasty i tam takiej wersji tytułu nie ma, więc pewnie coś całkiem pokręciłem. Nawet gdybym trafnie zapamiętał tytuł to i tak nie mam pojęcia o czym to było. Fstyt.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Październikowy zalew premier

Postautor: Ciacho » śr 17.10.2018 18:35

Ja polecam "Upiorną opowieść". Bardzo dobry i bardziej pod wybitny horror. Coś a la "To" Kinga, ale bardziej dojrzałe i super się czyta. Omen to klasyka, już przestarzała, ale ciągle jest klimat i też dobrze się czyta.
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: nosiwoda » śr 17.10.2018 20:30

Wielkie kosmiczne pierdolenie (w takiej wersji tłumaczenia) zostało wydane w zbiorze Niedziela palmowa, ale na fantaście.pl nie została ta pozycja (ekhem) uwzględniona. Dwie inne wersje tłumaczenia są tam, owszem, faktycznie w fanzinach. Spróbuję dodać.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: asymon » pn 22.10.2018 13:12

Jeśli to kogokolwiek interesuje, dostałem odpowiedź na maila z pytaniem o wersję elektroniczną "Opowiadań wszystkich" Kurta Vonneguta. Oto jej treść:

Dzień dobry,
Z przykrością informuję, że do tej pozycji nie będzie wydania e-book.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Beata » pn 22.10.2018 13:31

Asymonie, dzięki. Oczywiście, że interesuje.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Fidel-F2 » pn 22.10.2018 16:42

Jak dla mnie, Vonnegut musi być w papierze.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Beata » pn 22.10.2018 16:50

Ale zamierzam kupić dla siebie. :twisted:
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: Fidel-F2 » pn 22.10.2018 18:14

To ja przepraszam
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Październikowy zalew premier

Postautor: nosiwoda » wt 23.10.2018 8:55

Fidel-F2 pisze:Jak dla mnie, Vonnegut musi być w papierze.

Gwiazdka już nie tak daleko, może jakaś internetowa zrzuta na zrzędliwego tetryka? 8)
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości