Książki o zabójcach/złodziejach ;)

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Książki o zabójcach/złodziejach ;)

Postautor: Reina » ndz 15.02.2009 19:16

Witam :)
Tytułem wstępu chciałam wyjaśnić, że na forum trafiłam przypadkowo - dzięki Katedrze. Po wielu miesiącach sesjowania w rpg ze znajomymi w końcu wzięło mnie na literacką fantastykę, której do tej pory szczerze unikałam (wiem, wiem, herezje, ale na Tolkiena patrzeć nie mogę, wyjątek zrobiłam tylko dla "Wiedźmina"). Na stanie w księgarniach i przeglądanie książki po książce nie mam czasu, uznałam, że warto skorzystać z błogosławieństw internetu w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji dla siebie.

Otóż moje pytanie jest nieskomplikowane: czy ktoś poleciłby mi jakieś dziełko o zabójcach, skrytobójcach, jawnobójcach, czy też innych "bójcach", ewentualnie złodziejach? Uwielbiam te klimaty! Cieszyłabym się z pozycji, w której postaci są w miare logicznie obmyślone (czyt. szczegółowo, kocham babrać się w drobiazgach dotyczących życia postaci i jej psychiki), ale zostańmy przy wersji, że sama tematyka jest najważniejsza ;) Z góry dziękuję za pomoc! :D
Reina
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15.02.2009 19:01

Postautor: Shadowmage » ndz 15.02.2009 19:49

O złodziejach i zawadiakach jest cykl "Niecni dżentelmeni" Scotta Lyncha.

O zabójcy jest cykl "Vlad Taltos" Stevena Brusta.

O Skrytobójcy jest cykl "Trylogia Skrytobójcy".

Na razie tyle :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Lord Turkey » ndz 15.02.2009 20:15

Wydaje mi się, że mam coś specjalnie dla Ciebie :wink:

Trylogia Wojny Świata Wynurzonego Licii Troisi, gdzie pojawia się wielu skrytobójców (w tym wśród bohaterów pierwszego planu), a i przedstawiciel złodziejskiego fachu się trafi (i to nie byle jaki). W dodatku postacie przedstawione są bardzo naturalnie (nieliczne zastrzeżenia znajdziesz w recenzjach na Katedrze), a ich uczucia i myśli stanowią o sukcesie tych książek.

Poza tym o złodziejach w klimatach historycznej fantasy pisał Mieszko Zagańczyk - dylogia Czarna ikona. Zwłaszcza tutaj zalecam lekturę recenzji, bo książka zawiera elementy, które nie każdemu przypadną do gustu :wink:

I witamy na forum zachęcając do dzielenia się wrażeniami z lektury wszelakich dzieł fantastycznych :)
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Reina » ndz 15.02.2009 22:03

Dziękuję :D Będę pamiętać o tych tytułach, najbardziej mnie zainteresowały rzeczywiście "Wojny Świata Wynaturzonego". Lordzie, wiedziałeś, czego może chcieć dziewczyna :>
Reina
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15.02.2009 19:01

Postautor: nosiwoda » pn 16.02.2009 9:05

O czym marzy dziewczyna...
Gdy dorastać zaczyyyyyyyynaaaaaa?
O skrytobójcach i złodziejach :twisted:
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: toto » pn 16.02.2009 10:38

Inne pieśni to opowieść o zabójcy. :lol: A ściślej o królobójcy.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: MORT » pn 16.02.2009 11:09

Reina, jeśli interesuje cię zabójca zaprzedający duszę, potężny i demoniczny - to może ci się spodobać Trylogia Zimnego Ognia. Jest tam również sporo opisów psychiki... choć raczej jego ofiar i osób, które są zmuszone z nim przebywać, niż jego.

A jeśli chciałabyś poznać zabawniejszą(sic!) stronę skrytobójstwa, jest tylko jeden świat na który mogę cię skierować - Świat Dysku. Gildia Skrytobójców miasta Ankh-Morpork cieszy się tam niegasnącą popularnością i pozycją. Jeśli wymienić konkretne tytuły, to przede wszystkim polecam Wiedźmikołaja. Nic nie przebije pana Herbatki! Aby przejść egzaminy na skrytobójcę, należałoby za to przeczytać Piramidy - moim zdaniem dużo słabsze niż poprzednia pozycja i właściwie tylko pierwsza część (jakaś 1/4, może mniej) zawiera opisy szkoły Skrytobójców ale mimo to można się dowiedzieć paru naprawdę ciekawych rzeczy o inhumacji, albo o niechlubnych początkach medycyny sądowej na Dysku... Kolejna książka serii, w której Gildia Skrytobójców bierze aktywny udział to Zbrojni, a jak już złapiesz bakcyla, być może będziesz chciała poznać Skrytobójcze początki Patrycjusza miasta Ankh-Morpork opisane w Straży nocnej (choć w tej części to raczej dodatek, do głównego motywu, nie część przewodnia).

Nil mortifi, sine lucre.

P.S. W Ankh-Morpork jest też Gildia Złodziei. Czegóż chcieć więcej? ;)
słowa słowa, ciepłe rzeki mętnej wody
słowa słowa, jeśli uwierzysz to się utopisz
Awatar użytkownika
MORT
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: pn 27.10.2008 22:17

Postautor: Reina » pn 16.02.2009 15:35

Nosiwoda - ja juz zaczynam by dorosnieta, bo nascie lat niedawno mi wygaslo ;P*


*wybaczcie brak polskich znakow
Reina
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15.02.2009 19:01


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości