Komiks

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Komiks

Postautor: Vampdey » pt 07.03.2003 17:49

Chcę spradzić poprzez ten temat jakie jest zainteresowanie komiksem. Na stronie Katedry miejsce poświęcone komiksowi jest większe niź literaturze :). Może to początek forum komiksowego? Wiem, zbyt odległa wizja. Może jednak coś z tego wyjdzie. Napoczątek może sam temat jakie są wasze ulubione serie? Co w nich lubicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shizm » ndz 09.03.2003 15:33

Czytalem tylko cztery serie i tylko dwie z nich w calosci
--Evangelion(w cienkich zeszycikach)
--Grey(po angielsku, ale spoko)
--7 pierwszych tomow AKIRA
--8 pierwszych tomow Oh My Goodes

Jak widac tylko manga i tak juz chyba pozostanie (nie sorry wroc, jeszcze chaniebne Dirty Pair<-- :oops: ). Eeeee.... jak sie zastanowilem to chyba w wieku 10-12 lat czytalem ze dwa X-MAN-y i Ghostrider i Ghostrider2000-cos.

A i jeszcze matka (a moze raczej ojciec) humoru w komiksach LOBO

Pozdrawiam
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Vampdey » ndz 09.03.2003 17:17

Ja mangą sie nie interesuje.
Komiksy które znam i lubie to: Fathom, Asterix, Transmetropolitan... Powiem, że wszytkie te tytuły moge polecić... Komiksem interesuje sie od niedawna...
Ponad to wczoraj zamówiłem pierwsze części cyklu Thorgal.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Detoks » czw 13.03.2003 1:35

coz sam interesuje sie z przerwami dosyc dlugimi, nieregularnie i niezbyt gleboko komiksem od 10roku zycia czy cos takiego, na poczatku byly supermany ktore zbieralem tak dlugo jak ukazywaly sie w serii w Polsce,
oczywiscie niesmiertelny niezapomiany i nadal wydawany Lobo (jednynie dla dojrzalego czytelnika :twisted: ) ktorego mam chyba wszystkie wydane w polsce czesci oprocz pierwszej, mam prawie wszysktie thorgale i wszystkie asteriksy, moze ktos czytal Slaina( cos chocby Lobo tylko fantasy) ktorego tez mam troche komiksow, co po niektore Spawny, niestety niewiele u mnie w miescie wychodzily dosyc dziwnie i tez juz bodajze przestali wydawac go, mam tagze Szninkla, moze ktos czytal w pierwszej czarnobialej wersji?, no i na koniec niezapomniane tytusy z ktorych tez mam prawie wszystkie tomy, mam tez troche spider-manow, ale to stare dzieje a tagze rózne "wydania specjalne" serii z wydawnictw DC-Comics, Marvel i DarkHorse oczywiscie te wydane po polsku.moze mi sie jeszcze cos wspomni to dopisze
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Jander » czw 13.03.2003 12:52

Jedyny komiks jaki czytam (czytalem kiedys wiele innych) to Thorgal rysowany Rosińskiego i Van Hamme. Moj kuzyn probuje zebrac wszystkie czesci i ja je czytam :D .
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » ndz 16.03.2003 20:09

Mój umysł już całkiem przeżarły japończyki ze swoją mangą, ale dawniej miałem doczynienia z komiksem niemangowym. Może niewiele, ale zawsze coś. W czasach szkoły podstawowej to się czytało Thorgala (chociarz niewiele) a najbardziej i tak w pamięci mi utkwił niezapomniany Papcio Chmiel i jego małpa :) Pierwsze części Tytusa które dorwałem to były jeszcze chyba kupione przez mego ojca w młodości, potem tak mi się spodobało że miałem własną kolekcję wszystkich Ksiąg. Nie widziałem jedynie tych nowych, bo jakoś ta komercha już mnie nie pociąga. Problem jest taki że moja kolekcja niestety dawno dawno temu gdzieś powędrowała i zostało mi z niej niewiele. Ale jak sobie przypomnę te fazy... to były czasy. Ktoś pamięta jeszcze Tytusa, Romka i A'tomka? :D :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » ndz 16.03.2003 20:32

Nie nie pamiętamy... Ale za to pamiętamy Kaczora Donalda :P :mrgreen: ... A do tej pory to mi najbardziej w pamięć zapadł Asterix. Posiadam chyba tylko jakieś 10 albumów z całej serii. Te które mam, wystarczyły mi do pokochania naszego dzielnego gala. Ta niesamowicie klimatycznie przedstawiona Galia i obozy rzymskie zapadają w pamięć. I humor z Obelixem i jego psem :mrgreen: ...
No i Garfield :P... Ale dzieło Jima Davisa, choć cudne z komiksem fantastycznym wspólnego dużo nie ma :)...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Detoks » pn 17.03.2003 1:38

rany ze tez zapomnialem o Garfieldzie, toz to przeciez nawet z komiksem mimo wszystko ma niewiele wspolnego(obecnie jest wydawany w polsce w powiedzmy ksiazkowym wydaniu), moze i nie ma za wiele w nim fantastyki(a moze jednak?) , ale ten komiks jest na takim poziomie ze mozna by osbne fora o nim zakladac
serio :twisted:
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: RaF » wt 18.03.2003 22:01

Jezeli o mnie chodzi, to jedynym komiksem, o ktorym moge powiedziec, ze jestem jego fanem, jest wspomniany juz Asterix :) Po prostu dla mnie nie ma nan mocnych (moze od tego napoju? ;))
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pn 24.03.2003 17:09

Zachęcony wieloma pochlebnymi opiniami mam dwa pierwsze albumy serii Thorgal. Od chwili gdy przyniósł je listonosz wziąlem się szybko do czytania... i zawiodłem się. Dziwna, niezrozumiała fabuła (może nie wszystko rozumiem), wszechobecna naiwność scenariusza i rysunek- postacie są zniekształcone, mają wyraz twarzy nieraz jak kłoda drewna podczas gdy ich wypowiedzi wskazują emocje. Wszystko mnie tu niechęciło. Nie wiem czy jest sens zapoznawać sie z kolejnymi albumami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jander » pn 24.03.2003 17:26

Fabula zostala tak stworzone, ze zrozumiesz ja po przeczytaniu wlasciwych albumow (chociazby "Gwiezdne Dziecko").
Jakos nie widzialem by scenariusz byl naiwny a rysunki brzydkie.
Proponuje bys zapoznal sie z jeszcze chociaz dwoma albumami, jesli te takze nie beda ci sie podobaly to nie kupuj wiecej.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Vampdey » wt 15.04.2003 12:12

Mam jakieś tam kolejne thorgale. O ile trzy pierwsze tomy są śmiesze, to "czarna galera" i "pod krainą cieni" są naprawdę świetne. I na brawa zasługuje oprawa wydawnictwa Egmont.
Całość jednak nie spełniła nadzieji wywołanych pochlebnymi opiniami. Dalsze części chyba sobie daruje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: tencogoniema » czw 08.05.2003 11:24

Thorgale warto czytać do niewidzialnej fortecy resza to niezłe gówno.
Co do Kmikśów to mogę polecić Batman Sąd nad Gotham- rysowane przez Bisley'a(jak sie wam uda je dostać ;), Miecz Azraela, wszystkie komiksy zrobione prze Enki Bilala czy Drapieżców i wiele wiele innych ..... na ten temat mógłbym mówić pisać do zas..... .....ci

Odie górą!!!!
Awatar użytkownika
tencogoniema
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: pn 28.04.2003 8:18
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości