Wywiady w Katedrze

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: Jander » sob 07.04.2007 12:13

Każdy zna swoje miejsce :wink:
To może dyskusja wśród redaktorów o tym, kto jest naczelnym? :) Zróbcie sobie takie wielkanocne spotkanie przy jajku, z chęcią poczytam.
Dukaj może mieć opóźnienie póki pisze (Lód rozrósł się kilkakrotnie bardziej niż autor początkowo planował) dobrze. Martinowi to na dobre nie wychodzi, a teraz reklamuje miecze z Westeros.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Shadowmage » ndz 08.04.2007 8:58

"Lód" to się rozrózł chyba kilkudziesięciokrotnie skoro to początkowo miało być opowiadanie :P
No ale to nie na temat więc koniec dyskusji, można ją ew. przenieść do wątku o Dukaju.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » ndz 10.06.2007 0:18

Przypominam, że na Katedrze pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy wywiady z Wojtkiem Sedeńką, Grahamem Mastertonem, Wojciechem Siudmakiem i Krzysztofem Piskorskim.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » wt 17.07.2007 13:40

Mamy zaklepany wywiad z G.G. Kayem :D Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Tigana » wt 17.07.2007 14:06

- Co skłoniło autora do zmiany tematyki swoich książek tj porzucenie pisania powieści quasi historycznych jak "Mozaika" czy "Ostatnie promienie słońca"
- Czy zamierza jeszcze wrócić do świata wykreowanego w swoich poprzednich książkach
- Czy nasza Ziemia jest również jednym z odbić Fionovaru ukochanego świata Tkacza

Dam ogłoszenie na MAGu, ISA i FiRze.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Żerań » wt 17.07.2007 19:28

- Na okładce polskiego wydania "Lwów Al-Rassanu" jest informacja o ekranizacji książki. Czy wiadomo coś o filmie i kiedy ewentualnie możemy się go spodziewać w kinach?:p
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: Shadowmage » ndz 26.08.2007 20:32

Chcecie spytać o coś Tada Williamsa? W piatek robię z nim wywiad.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » sob 15.11.2008 11:04

Robimy obecnie kilka wywiadów na Katedrze. Niektóre już się kończą, z innymi autorami dopiero zaczynamy - i o nich mowa. Jeśli macie jakieś pytania do jednego z poniżych autorów, to piszcie. Jest szansa, że zostanie ono zadane (nie wiadomo, czy zgodzą się na dopytki, będą mieli czas itp)
:arrow: Jacek Piekara
:arrow: Jeff VanderMeer
:arrow: Oraz taki jeden bardzo głośny polski pisarz, co ostatnio zmroził konkurencję :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » pn 17.11.2008 17:00

"Skąd bierzesz pomysły na swoje książki?" :D:D:D
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: toto » wt 18.11.2008 8:00

Dukaj:
W Czasie Fantastyki przedstawiasz książki Twoim zdaniem interesujące, które zazwyczaj nie zostały jeszcze wydane w Polsce. Czy myślisz może nad "patronowaniem" własnym nazwiskiem nad serią składającą się z polecanych przez Ciebie książek i wydanych przez jakieś wydawnictwo (w domyśle WL), jak kiedyś zrobił to Lem?

Czy nie chciałbyś powtórzyć eksperymentu podobnego do PL+50?

Jak wygląda sprawa walczenia o czytelników z zachodu, planujesz, wspólnie z wydawcą lub bez, wejście powieścią na rynek anglojęzyczny lub inny duży rynek?

W Trójce, podczas audycji o Lodzie była poruszona sprawa Twojego wykształcenia, czy to prawda, że piszesz doktorat u profesora Hellera? Jak odbierasz tego wybitnego naukowca?

Czyim pomysłem było wydanie Twoich książek w twardych okładkach i jak Ci się podobają same książki w nowych szatach graficznych?

Czy Crux wejdzie w skład Króla bólu?


VanderMeer:
Skąd przyszedł Ci pomysł na bibliografię z "Miasta świętych i szaleńców", która ma kilkadziesiąt stron? Co na to wydawca, czy łatwo dał się przekonać na umieszczenie jej w książce?

Czy przyjedziesz do Polski?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: nosiwoda » wt 18.11.2008 8:39

O, na początku nie zauważyłem, toto, że zmieniasz adresata i przeczytałem pytanie "do Dukaja": "Czy przyjedziesz do Polski?" :D

Aha, i moje pytanie do wszystkich indagowanych przez Was autorów: "Czy przyślecie mi za darmo swoje książki?"
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » wt 18.11.2008 9:46

toto-->dzięki!

nosiwoda-->odpowiedzieli, że nie - obiecali już sygnowane egzemplarze Żeraniowi :twisted: :lol:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » wt 18.11.2008 9:57

Wiedziałem, że lans Żerania kiedyś przyniesie przerażające owoce!
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: toto » wt 18.11.2008 19:57

To i morze mi skapnie książka? :D
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: ASX76 » wt 18.11.2008 20:48

toto pisze:To i morze mi skapnie książka? :D


A pływać umiesz? :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: toto » wt 18.11.2008 21:51

Ale pochlapać się mogę, nie? :twisted:

Drugie pytanie do Jeffa.
Skąd pomysł na żywych świętych? Podczas mojego pierwszego spotkania z jednym z nich, omal nie udusiłem się ze śmiechu.

edit:
Czy uważasz, że jeśli Twoje książki są wydawane w jakimś kraju, to powinien to robić jeden wydawca? Czy może każda książka to oddzielny produkt i bez znaczenia kto ją wyda, byle wydał?
To z powodu ostatniej dyskusji o planach wydawniczych Maga.
koniec

No to i Piekarę należy o coś spytać.
Kiedy czytałem opowiadania o Mordrimerze, miałem wrażenie, że jedyną "istotną" różnicą między światem wykreowanym a historycznym było wspomnienie, że Jezus zszedł z krzyża i kazał zabijać swoich wrogów (jakoś tak; może nie było to tak prostacko ujęte). Do walki ze złem są wyznaczeni inkwizytorzy. Ale moje wyobrażenie o wiekach średnich (tych późnych) i czasach nieco późniejszych jest właśnie podobne do tego wykreowanego przez Ciebie w cyklu. Inkwizycja była bandą skurczybyków, która męczyła ludzi bez powodu, kościół był skorumpowany i zdeprawowany. Pytam, po co było w takim razie tworzenie nowej rzeczywistości, skora ta historyczna dawała ogromne pole do manewru i byłaby bardziej wiarygodna?

Czy masz jeszcze jakieś pomysły na serię o MM (czytaj, czy nie masz innych pomysłów?)?

No i znowu Dukaj
Kiedyś obiło mi się o uszy, że było marzenie ekranizacji Ruchu Generała. Czy coś w tej sprawie się zmieniło? Są jakieś postępy?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: toto » pt 02.01.2009 16:59

A może by tak spróbować zrobić wywiad z nowym redaktorem Kroków w nieznane, Mirkiem Obarskim?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Shadowmage » sob 03.01.2009 19:14

Można się zastanowić - ale to i tak dopiero po premierze (i lekturze) nowych "Kroków...".
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: toto » czw 05.02.2009 17:35

Znowu ja. :roll:
Czy wywiady zostały już dokończone, kiedy można się spodziewać ich publikacji? :wink: A może macie w planach jakieś kolejne wywiady z gwiazdami polskiej lub światowej (anglosaskiej) fantastyki? Pochwalicie się?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Shadowmage » czw 12.02.2009 9:15

z JVM dokończony, się tłumaczy i sprawdza. z JD na finiszu.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: toto » pt 01.05.2009 19:16

Ale ja głupi, przecież tyle ciekawych osób jest, które mogły by być pytane. Tak mi się wymyśliło, właściwie przed chwilką. Wywiady z wydawcami (przynajmniej tymi, którzy żyją głównie z fantastyki). A najbardziej z Andrzejem Miszkurką (dużo pisze na forach, ale wywiad też bym chętnie przeczytał), Wojtkiem Sedeńko (był kiedyś u was wywiad, ale można by zrobić nowy), Rafałem Kosikiem (jako wydawca), kimś z Fabryki, Anną Brzezińską (podobnie jak z Kosikiem) z Runy, kimś z Supernowej. Taka seria wywiadów z wydawcami, jak widzą rynek, co lubią, co mają w planach, itp. Wiem, że dużo roboty coś takiego by wymagało, ale może natchnie to was i coś tam wykombinujecie.
Chętnie bym też przeczytał wywiad z Robertem Szmidtem, w końcu kończy się pewna era w polskiej fantastyce. ;) No i może z Parowskim. A z pisarzy, to marzenie, żeby wywiad zrobić (znaczy nie ja, ja bym tylko czytał) z Silverbergiem (niedługo do Polski ma przyjechać, będzie okazja ;) )

a wcześniej pisze:
toto pisze:A może by tak spróbować zrobić wywiad z nowym redaktorem Kroków w nieznane, Mirkiem Obarskim?

Shadow pisze:Można się zastanowić - ale to i tak dopiero po premierze (i lekturze) nowych "Kroków...".

I jak? :roll:


No i co z wywiadami z Dukajem i Piekarą? :roll:
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Shadowmage » pn 04.05.2009 15:51

Z Piekarą - to Vamp chyba lepiej wie. Jak ostatni raz rozmawiałem z Piekarą, to tłumaczył brak odpowiedzi brakiem neta, ale miało iść ku lepszemu...

Z Dukajem - pytanie do Żerania. Od 1,5 miesiące słyszę, że "jest na wykończeniu", cokolwiek to znaczy :P

O pozostałych propozycjach w sumie nawet myślałem, ale z różnych przyczyn (oprócz prozaicznego braku czasu) nie zostały jeszcze zrealizowane.

Silverberg z dużym prawdobieństwem będzie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, zachęcam do pisania tutaj albo na maila.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości