kto rozpozna co to za ksiazki?

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

kto rozpozna co to za ksiazki?

Postautor: vitor_b » pt 18.06.2004 13:21

Witam!

Otorz zdarzylo mi sie kiedys przeczytac pewne dwie ksiazki, ale nie pamietam tytulow. Moze komus z was sie uda. Obie ksiazki byly czesciami pierwszymi serii. Opisze tylko to co pamietam.

Pierwsza z nich: (to chyba czesc pierwsza trylogii)
Bohaterem tej ksiazki jest pewien mlodzieniec. Akcja zaczela sie w pewnym zamku. W tym zamku w wiezy urzedowal magik. Pewnego razu taki czarny charakter chcial dorwac magika. W tym czasie u niego przebywal glowny bohater. Magik postawil jakas bariere z magii, a w tym czasie bohater zwial jakimis tunelami poza zamek.
Pozniej bylo miasto na polnocy. Z tego mista wyruszyla ekspedycja do siedziby jakiegos smoka po jakis super miecz. Nie wiem jakim cudem bohater znalazl sie w tej ekspedycji, ale gdy dotarli na miejsce to w lodowej pieczarze tylko on mogl udzwignac ten miecz. Rosli faceci przed nim probowali, ale zaden nie dal rady go chocby przesunac. Mysleli, ze przymarzl do lodu. Za to dla bohatera byl lekki jak piorko. Ostatecznie mlodzian zalatwil bialego smoka, ktory sie pojawil dosc niespodziewanie.


Druga z nich: (o magiku zwanym Rastlin?)
Glowny bohater byl blady i chudy. Mial za to brata, ktory byl miejscowym hulaka. Glowny bohater kochal sie w jednej dziewczynie, ale ona lubila jego brata. Uczeszczal do jakiejs szkoly magi, gdzie nauczycielem byl jakis cymbal. Pozniej w tej wiosce pojawia sie jakas kobieta, ktorej dlugo nie bylo. Jakas mloda wojowniczka. Pozniej akcja toczy sie juz gdzies w drodze.
Nastepne co pamietam to to, ze glowny bohater wraz ze swoja brygada pojechali na jakis targ. Ogolnie na targu powstalo drobne zamieszanie.


Wiecej nie pamietam. A chcialbym przeczytac te ksiazki w calosci.
Jesli komus cos sie kojarzy to podawac tytuly!
Za wszelka pomoc z gory dzieki.

vitor_b
vitor_b
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 18.06.2004 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Breja » pt 18.06.2004 13:25

to drugie to chyba cykl Smoczej Lancy.
nie wiem na pewno bo nigdy nie czytałem ale imie "Raistlin" jest mi znane.
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Shadowmage » sob 19.06.2004 9:20

Drugie to prawie na pewno Kuźnia dusz z DL.

Pierwsze poczatkowo pasowało mi na Smoczy tron Williamsa, ale dlaszy ciag mi nie pasuje. to trochę za bardzo stereotypowa hstoryjka by się dobrze w ryła w pamięc i kojarzyła z konkretną ksiażką. Niemniej chyba czytałem coś podobnego.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Wotan » sob 19.06.2004 10:26

to na pewno DL. sprawdze ktore. a wojowniczka to Tika, barbarzyńcy!
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: vitor_b » sob 19.06.2004 11:51

Dzieki wielkie za wszelkie odpowiedzi.
Jesli komus cos przyjdzie jeszcze do glowy to smialo, nie krepujcie sie :).

vitor_b
vitor_b
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 18.06.2004 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » wt 25.01.2005 11:44

Ja mam taką małą niejasność (ostatnio mnie znowu dopadła) dwa lata temu w lipcowym numerze Fantasy było opowiadanie Tomasza Kołodziejczaka pt. "Klucz Przejścia" - wówczas bardzo spodobała mi się przedstawiona w nim wizja - czy ktoś orientuje się czy to opowiadanie jest fragmentem jakiejś "pełnometrażowej" książki ergo, bo z przyjemnością bym przeczytał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Durendal Waldergrave » śr 26.01.2005 8:38

Ta kobieta to najprowdopodobniej Kitiara, lecz W Kuzni Dusz pojawia sie czesto wiec jest pewna niescislosc.

Wotan: Tika pracuje w karczmie Ostatni Dom wiec to chyba nie moze byc ona :wink: A tak poza tym to chyba nie jest ona barbarzyńca! :wink: :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: Silme » czw 13.10.2005 9:58

To pierwsze to mi sie od razu skojarzyło z Królem Arturem i jego Ekscaliburem (czy jakoś tak), którego wyciagnął ze skały, beda młodziakiem no ii to zadecydowało o jego przyszłości... - został królem :shock:
Potrzeba wyobraźni, aby stworzyć coś pięknego
Awatar użytkownika
Silme
Lady
Lady
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 12.10.2005 19:26


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości